Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by mislim_stvarno » 27 Jul 2013, 08:05


tomasz praznoslov
Posts: 40
Joined: 19 Apr 2013, 11:30

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by tomasz praznoslov » 27 Jul 2013, 17:53

Bogme, ki u avio-tehniKci!

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by Baba Slim » 27 Jul 2013, 21:14

OffTopic: Pogledajte na njegovom sajtu koje side-fret markere koristi. :lol: :wink:

User avatar
Mitar
Posts: 71
Joined: 03 Aug 2012, 11:10
Location: Šabac/Beograd

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by Mitar » 05 Aug 2013, 16:53

Imam jedno pitanje, nije baš vezano za promenu magneta već za promenu izgleda magneta. U pitanju su Ibanez V7, S1 i V8 magneti. Mnogo mi se sviđa kako rade i ne bih ih menjao, ali mi se ne sviđa što su crni. Ne idu mi uz gitaru uopšte, pošto je ona neke Mirage Blue boje koja zna da bude jako tamna (ima neke šljokice pa se boja menja u zavisnosti od osvetljenja, ali je uglavnom tamno plava, skoro crna).
Mislim da bi baš dobro izgledali krem magneti, ili crno-krem zebra magneti.
E, sad, kako da promenim boju?
Jel postoje neke presvlake?
Viđao sam na netu neke nalepnice i to mi se ne sviđa jer se vidi originalna boja magneta sa strane.
Imali ko od majstora da tako nešto radi?
I koliko to može da košta?

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by mislim_stvarno » 05 Aug 2013, 17:10

skoro sam siguran da je to nemoguce. Ako se ne varam, cela ta plastika (gornji deo koji hoces da promenis, donji deo, i srednji deo oko koga se mota zica) je izlivena iz jednog dela, i nemoguce je razdvojiti ih i sastaviti(moze se odseci ali sta onda? superlepak). I ja sam razmatrao promenu boje bobina...

Jedino nalepnica ili da nabavis bele v7-v8.
Baba Slim wrote:OffTopic: Pogledajte na njegovom sajtu koje side-fret markere koristi. :lol: :wink:
ona sija!
Pa vodi je u mrak da ti sija! :mrgreen:

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by gondi » 29 Nov 2013, 20:52

U nekoj skorijoj budućnosti razmišljam o eventualnoj zameni magneta na RGR 321 EX Ibanezu Dimarzio magnetima, još nisam iskristalisao kojim.Ne znam koliko je kod ove gitare bitno da li magneti moraju biti F-spaced ili ne.S obzirom da se radi o jednom od RG modela ali sa Gibraltarom koji je fiksni možda je rastojanje E6_E1 manje od RG_a sa floydom, nemam takav RG u blizini pa ne mogu da proverim.Ne znam ni da li će okvir od Infinitija da paše za Dimarzio pa možda moram uzeti i nove okvire.Ovi moji Infinitiji imaju crni mat cover kao EMG.Možda će kolega koji je napisao prethodni post hteti da kaže koju reč jer mislim da je rešavao upravo sličan problem. :mrgreen:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by bancika » 29 Nov 2013, 21:01

ja bih uzeo oba f-spaced. Skoro ni jednoj modernoj gitari ne treba regular spaced u bridge poziciji, cak i gibson gitarama. Ibanezi imaju sirok vrat i veliki razmak izmedju zica pa je dobro staviti f-spaced na obe pozicije.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by mislim_stvarno » 29 Nov 2013, 21:21

bas to sto kaze bancika

F spaced su. :) Stavio sam v7-v8 set sa nekog prestiza, a oni su f spaced, isto, u ibanezov okvir sam stavljao sd 59 i pearley gates koji su isto f spaced, nemas frke. (mada ja imam onaj stariji rgr sa obicnom kobilicom, ne gibraltar)

Sto se tice toga da moraju da budu f spaced ili mogu obicni, ako se ne varam, neko je na forumu pisao da nema neke razlike u zvuku, samo sto zice nece biti iznad srafova...

Reci mi, je li se tebi skinula boja sa poklopaca? Meni se prilicno skinula. (tj ne meni nego prethodnom vlasniku, pa je on to nekom bojom malo zamazao)

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by gondi » 29 Nov 2013, 21:34

Pošto mi je gitara pri kupovini bila kao iz radnje u mint stanju, to se nije videlo ali pošto je ja dosta sviram počela se skidati boja sa neck magneta- donji unutrašnji ugao je ogoljen i kao da je dole da li mesingani ili zlatnom bojom obojeni lim.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by mislim_stvarno » 29 Nov 2013, 21:44

da da, to je to... lose su obojili obicne mesingane poklopce da lice na plasticne emg...

andragor
Posts: 8
Joined: 27 Feb 2009, 15:13

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by andragor » 24 Oct 2016, 17:14

pozdrav svima!

zamenio bi neck magnet na short scale epiphone eb3 basu (kapiram da je to ovaj Sidewinder Humbucker Pickup) sa Seymour Duncan SJB-3n Quarter-Pound Jazz Bass magnetom
mnogo mi je mutan zvuk basa, a rezon mi je bio da ubacim sejmor malo niže prema sredini tela i tako dobijem više udarca i srednjih

da li je to moguće izvesti u kućnoj varijanti jednostavnom zamenom ili tu ima mnogo više stvari zbog kojih je potrebno kontaktirati nekog majstora?

ne razumem se u elektroniku, bojim se da napravim neku glupost, pa ako može neka pomoć i savet od iskusnijih

unapred hvala!

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by fattwang » 24 Oct 2016, 18:50

Nije problem u elektronici, treba ti dobar drvodelja.
Jazz bass pickup je širi od Gibsonovog EB modela.
Potrebna rupa za jazz je 3.6" a postojeća rupa od EB je 2.75"
Pogledaj ovo, stavio je P-bass magnet u tu rupu, kaže svetlije je ali je još uvek boomy.
http://forum.gibson.com/index.php?/topi ... too-muddy/

andragor
Posts: 8
Joined: 27 Feb 2009, 15:13

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by andragor » 26 Oct 2016, 18:02

fattwang mnogo ti hvala na brzom odgovoru
drvodelju imam i to me nije brinulo, već elektronika u koju se uopšte ne razumem
koliko sam te razumeo, napravim rupu i ubacim jazz magnet i na njega spojim postojeće žice?

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by fattwang » 26 Oct 2016, 18:48

U stvari je obratno. Zice od magneta spojiš na postojeću elektroniku (obično se lemi na potove) tj na mesto gde su bile prethodne žice.
Ako nisi vešt u lemljenju i nemaš odgovarajuću lemilicu daj to nekom drugom da ti odradi. Za lemljenje na potove treba malo jača lemilica, dobar kalaj i malo iskustva. Slikaj šupljinu gde stoje potovi, to bi trebalo da na SG basu bude lako dostupno, da ne pričamo napamet.

andragor
Posts: 8
Joined: 27 Feb 2009, 15:13

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by andragor » 27 Oct 2016, 22:17

evo slika
nadam se da se ok vidi gde je sta
http://postimg.org/gallery/2ft0hlhlu/

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest