Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
kozomora
Posts: 26
Joined: 01 May 2008, 20:10
Location: Pancevo
Contact:

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by kozomora » 24 Sep 2008, 03:36

Jedan predlog sto se zica i kablova tice: ako nemate materijala ili vam trebaju kvalitetni provodnici,
postoji super resenje.

Svaka kuca u sustini ima neki stari VIDEO rekorder ili plejer. Ukoliko ne posedujete jedan,
skoknite do nekog starog buvljaka i pazarite jedan (sasvim dovoljno) za 200 dinara od
nekog cige koji naravno tvrdi da je ispravan(apsolutno nebitno u ovom slucaju).

Rasklopite ga u paramparcad i secicama odstranite kraj svake zice.
Trebali biste imati dovoljno materijala za jedno 10ak gitara.

Hint: Kontakti koji su se koristili kod ovoh starijih uredjaja su pojedinacni provodnici i to POSREBRENI!
Da ne pominjem kvalitet izolacije od spoljasnjih uticaja (elektromagnetnih talasa, vlage itd)
Dakle, minimum suma, maksimalna provodnost i kvalitetni lemovi.
Ove provodnike preporucujem i za malo "skuplje" instrumente!

Iste sam koristio za elektroniku BC Rich, Fender i Peavey instrumenata i rezultati su FENOMENALNI!

Pozdrav!

Melnar_89
Posts: 75
Joined: 20 Feb 2008, 22:18

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by Melnar_89 » 11 May 2009, 10:52

Zamena magneta nije neka filozfija ,ALI ko nema isqstva sa tim moze da bude veoma nezgodna delatnost.
Tako da je bolje da se to da nekom ko zna da radi to kako treba ,'el jedna greska moze da napravi sranje.

Inace koirsna tema ;)

uRk[3]
Posts: 66
Joined: 14 May 2009, 15:06

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by uRk[3] » 03 Oct 2009, 01:06

Ok, da ne postavaljam novu temu. Zelim da zamenim mesta EMG magnetima u mojoj gitari. Znam da EMG imaju najbolje resenje za to i moze beba da skine i stavi novi magnet, ali evo u cemu je problem:
U bridge-u mi je EMG 60, njega zelim da stavim u neck, a EMG 89 koji mi je u necku zelim da stavim u bridge. E pa problem je u tome sto emg 60 ima 3 pin konektor, a emg 89 vise od 3 - znaci jedno 5, 6 nisam bas brojao. Dakle kako da izvedem zamenu mesta kada su razliciti konektori u rupama za magnete. Palo mi je na pamet da nekako zamenim mesta tim konektorima-odnosno da kabl koji ima 3 pin sprovedem do necka i obrnuto..., ali izgleda mi kao da je konektor koji stoji u bridge-u nekako kratak sa kablovima...mozda mogu da ih izvucem jos malo iz rupe gde stoje baterije? Sta mislite kako je to izvodljivo i da li je moguce moje resenje? Inace, jel realno bolje da stavim 89 u bridge?
E da, sviram metalcinu :D


aivazovsky
Posts: 87
Joined: 30 Dec 2009, 22:44

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by aivazovsky » 16 Apr 2010, 03:13

A ako bi na primer menjao magnete na epiphonu les paul standard i stavio gibsonove?
Da li je to isplativo, tj. da li bi se dosta promenio zvuk ili ne? Jel imate iskustvo sa time? I koje bi mogao da stavim? I da li sme da se menjaju magneti tj. dal je to dobro da se stavljaju takvi magneti na epiphone zbog mozda jeftinije izrade te gitare i tako to?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by Funkomat » 16 Apr 2010, 03:34

Sme naravno da se menja magnet ali ja ne bih stavio gibsonove. Pre bih izabrao seymour duncan-e. Mnogo su jeftiniji i jako su dobri + imas na njihovom sajtu opciju da cujes vecinu magneta, poredis ih, izaberes one koji ti se najvise svidjaju...
Menjanje magneta jeste isplativo ako ti gitara odgovara fizicki, lepo lezi i sve ostalo, a u zvuku ti fali "ono nesto". Ako je neka sranje gitara, zamenom magneta neces nista postici.
Sto bi rekli... baba sa silikonima je i dalje baba.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by Sava » 16 Apr 2010, 09:34

Neki Epiphone modeli se već fabrički isporučuju sa Gibson magnetima. Epiphone LP Standard je sasvim dobra podloga za bolje magnete tako da ja imam leslie humbuckere i Gibsonove i znatno su unapređenje u odnosu na originalne koji su kod mene bili keramički. I jedni i drugi daju odličan zvuk i samo je pitanje šta i kakav ton želiš. Gibsone, Duncane i mnoge druge imaš u raznim varijetetima tako da nije dovoljno reći "stavio sam Gisone" već je važno i koji model jer to zavisi od ličnih afiniteta.

Što se tiče drugog dela pitanja o isplativosti odgovor je da to materijalno nije isplativo jer uloženo ne možeš da vratiš kroz kasniju prodaju, naprotiv to je čist gubitak. Međutim, svaka roba ima i upotrebnu vrednost tako da ako ti gitara u svemu ostalom odgovara moguće ju je zamenom magneta poboljšati. N kraju bih dodao da koliko sam ja probao ove kineske modele (vrlo kratko) rekao bih da su im magneti sasvim korektni i odgovarajući gitari.

aivazovsky
Posts: 87
Joined: 30 Dec 2009, 22:44

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by aivazovsky » 16 Apr 2010, 11:48

Pa eto razmisljao sam da uzmem epiphpne les paul standard i da ubacim neke bolje magnete, koji ce da daju bas priblizno daj gibsonov zvuk, e sad koje mi magnete vi preporucujete za to? Da li duncan ili Gibson tj. koje modele. Jel ima neki koji su bas dobri i bas daju taj zvuk ili je sve stvar ukusa? Mislim ako je neko radio to.
I da li mogu na primer da stavim prvo jedne magnete a kasnije da zamenim i drugu poziciju ili bi bilo bolje da uradim odjednom obe? Takodje, koja 2 magneta su u dobroj kombinaciji?
Interesuje me ovo da ne ispadne da ulozim 200 evra a posle opet ima isti zvuk. znaci mene je interesovalo dal na epiphone lp standard to ima svrhe raditi.

aivazovsky
Posts: 87
Joined: 30 Dec 2009, 22:44

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by aivazovsky » 16 Apr 2010, 23:28

A sta mislite o ubacivanju dimarzio magneta u epiphone les paul:
http://www.youtube.com/watch?v=q0ig2I67 ... re=related

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by Cope » 25 Feb 2011, 23:25

Pozdrav,

Šta se dobija kada se SCN magneti prevežu i naprave obični, i da li to uopšte može da se uradi. Ako sam dobro upućen cela fora je u duplom kalemu, odnosno kontrafazi koja eliminiše zujanje.
Imam fender SCN za bas, u studiju ima smisla, ali obzirom da uglavnom nastupam live, treba mi malo bolji "punch" koji imaju tradicionalni magneti. Zujanje mi neće smetati nimalo.

Da li je i kako to izvodljivo? Hvala.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by bancika » 26 Jul 2011, 21:46

aivazovsky wrote:A sta mislite o ubacivanju dimarzio magneta u epiphone les paul:
http://www.youtube.com/watch?v=q0ig2I67 ... re=related
deactivator nije bas "gibson zvuk", oni su vise metallica i slicno. Ako hoces klasican les paul zvuk, Dimarzio 36th PAF je dobar izbor. Ako hoces malo vise od toga, Norton + Paf Pro ili Norton + Air Norton su dobre kombinacije za rock. Ja bih zamenio oba....kad tad ces i drugi pa onda bar ustedi vreme.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by bancika » 26 Jul 2011, 21:49

Cope wrote:Pozdrav,

Šta se dobija kada se SCN magneti prevežu i naprave obični, i da li to uopšte može da se uradi. Ako sam dobro upućen cela fora je u duplom kalemu, odnosno kontrafazi koja eliminiše zujanje.
Imam fender SCN za bas, u studiju ima smisla, ali obzirom da uglavnom nastupam live, treba mi malo bolji "punch" koji imaju tradicionalni magneti. Zujanje mi neće smetati nimalo.

Da li je i kako to izvodljivo? Hvala.
ako imaju 3 ili 4 provodnika onda je lako, samo uzmi dva koja imaju veci otpor izmedju sebe. Ako ima samo 2 provodnika, onda je zeznutije posto moras da otvaras magnet i kasapis ga. U svakom slucaju, tesko da ces dobiti vise punch-a time sto ces da izbacis jedan kalem. Bolje prodaj taj i uzmi neki jaci

User avatar
shule
Posts: 594
Joined: 02 Mar 2009, 22:09
Location: Pancevo

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by shule » 28 Sep 2011, 02:14

Ljudi, need help. Kupio sam dva huma (ibanez v7 i v8), i hocu da ih stavim na LPa Epiphon. E sad, epijevi humbuckeri imaju po 2 zice, a ovi Ibanezovi po 3. Kako da ih povezem? Da masu stavim kako je i bila, a ove dve da zalemim zajedno, na isto mesto kao i epijevi?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by bancika » 08 Oct 2011, 17:24

crna i zelena bi trebalo zajedno da idu. Btw, ti magneti su f-spaced a taj epi je standard spaced. To znaci da ti zice nece prolaziti savrseno iznad magneta. Moze ali ne mora da se primeti po zvuku, ali ce definitivno da se vidi.

socio
Posts: 187
Joined: 18 Feb 2011, 16:06
Location: nbg

Re: Zamena Magneta U Kućnoj Radinosti

Post by socio » 02 Feb 2012, 17:44

e ljudi, treba da ugradim ibanezov magnet v2 (hambaker, bela-hot, crvena i ogoljena zica), sve je povezano kako treba po semi, ali i dalje baca masu, unimer kaze da ima protoka svuda gde treba da ga ima, nosio sam kod komsije elektricara koji popravlja sve sto radi na struju, proverio semu, proverio lemove, protok, sve kako treba ali i dalje baca masu... kad dodtirnem metalni deo magneta prestane da baca masu ali akad dodirnem pot onda pojaca

inace ima samo magnet volume pot i izlaz i nista vise (za sada, treba da stavim i tone i switch)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest