Skidanje pragova

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Skidanje pragova

Post by KnightOfDoom » 23 Jan 2007, 15:31

Upao sam u zesci trip da skinem pragove starom basu pa nadjoh ovaj sajtic.

http://www.geocities.com/charlesarms/

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 23 Jan 2007, 16:14

Ja sam mislila da ce izgledati bas kao da nikada nije imao pragove x) lol!!! bas sam plavusa :mrgreen:

meni je zanimljiva ideja :)

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 23 Jan 2007, 17:32

Ja bih se na ovom koraku zadržao najduže

Image

Ne bih odoleo :mrgreen:

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 23 Jan 2007, 22:26

Pragovi se NIKAKO ne uklanjaju šrafcigerom. Najbolje je koristiti posebna klješta, a može poslužiti i malo veća grickalica za nokte.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 23 Jan 2007, 23:55

Na netu sam ja narucio svojevremeno neke novine, stizalo mi je redovno (mada sa istim sadrzajem, ali drugim koricama LOL), alati za pravljenje/popravljanje gitara...postoji poseban alat za SVE! znaci sta god zamislis, postoji alat :)

miki
Posts: 6
Joined: 06 Feb 2007, 18:13

Post by miki » 08 Feb 2007, 18:38

Ako slobodno pomognem savjetom o defretiranju Fingerboarda
Uzmeš veću lemilicu i zagriješ je te prisloniš na cijelu površinu praga kojeg vadiš, Time će ljepilo popustit i prag će lako ispast ako ga ispod digneš dugačkom iglom ( ne odvijačem)ž
Ako ipak prag ne popušta, svako polue zalijepiš dobrom ljepljivom trakom da u slučaju kidanja fretboarda imaš komadiće na mjestu, koje kasnije možeš zalijepit

buca gitarista
Posts: 56
Joined: 26 Feb 2007, 10:38
Location: Beograd

Post by buca gitarista » 26 Feb 2007, 10:48

Prva gitara koju sam konvertovao u fretless bila je stara Jolana Vikomt. Svidjalo mi se to sto zvuci, ali sam i uocio nedostatke jeftine ceske gitare.
Posto jako puno sviram orijentalnu muziku, moze se reci da mi je takav instrument preko potreban.
Sledeca koja je dosla na red je kineski Squier Strat, jako dobar komad iz 1997 godine. Gitara je time spasena od otudjenja, i umesto 6-te elektricne u mojoj ergeli postala je Prva Elektricna Fretless (koja valja).
Ako vas zanima, pogledajte kako je fretless projekat tekao:

Najpre su povadjeni pragovi. Sve sam imao samo klesta za pragove ne :(. Te sam se posluzio primitivnom metodom- preradjenom grickalicom za nokte!!! Zacudo, proslo je bez mnogo povreda vrata; prethodno su pragovi bili dobro podgrejani lemilicom...

Image

Zatim sledi popunjavanje rupa. Koriscen je dvokomponentni epoxy, sa malo duzim vremenom stvrdnjavanja:


Image

dosad utroseno:2 h

Sve je to ostavljeno 24 sata da se stvrdne i osusi, (trebalo je 48, ali je dobro ispalo i ovako) i onda sledi:
Image

smirglanje brusnim papirom od 80 pa do 600.

Posle toga je islo snizavanje nuta (nema slike)

i na kraju je ispalo ovo:

Image

PS. Za one koji prave logo na waterslide papiru, jedan logo (bilo kakav) na poklon bi dobro dosao!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest