Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by NikolaNis » 04 Mar 2010, 08:42

Au bre, stvarno deru ovi naši :grummel_2: . Ja za sada nisam imao takvih problema, za svaki paket koji je došao plaćao sam oko 70 dinara poštaru kada mi donese paket i to je sve. Nemam pojma da li to ima veze sa ovom carinom iz Niša, ali koliko se ruzumem trebalo bi da svuda na teritoriji Srbije važe ista pravila :shock: ...

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by oboss » 04 Mar 2010, 09:16

pa i vaze ista pravila samo sto negde vise obracaju paznju a negde propuste poneku posiljku tipa ma neka momci prave i popravljaju gitare nece se obogatiti od toga

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by NikolaNis » 04 Mar 2010, 09:21

To je zato što oni ne znaju za moj zli plan da se obogatim od gitara i zavladam svetom BUUUHAAAAAHAAAAAHAAAAA :jedi_fight: :XD: . Verovatno je pitanje dana kada će i mene neki carinik da lupi po džepu, za sada sam se izvukao. Nego priznaj nam šta si ti to naručio... :kokice:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by oboss » 04 Mar 2010, 09:27

pa vreme da zavrsim onaj prs i cekam svaki dan da stigne adjustable bridge i civije, a usput sam upakovao i poneku zicu pragova i onaj alat za ruter, tj glodalicu. ono sto si ti nikola kupio od onih italijana cini mi se samo manji radijus.

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by oboss » 18 Mar 2010, 10:34

dakle sada se vec zestoko nerviram. posiljka je posla 22.02.2010. a danas je 18.03.2010. . i jos nista. prosla je stigla za 16 dana. znam da nije koristan mail al reko' moram sa nekim da podelim

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by Stanko » 18 Mar 2010, 11:55

oboss wrote:dakle sada se vec zestoko nerviram. posiljka je posla 22.02.2010. a danas je 18.03.2010. . i jos nista. prosla je stigla za 16 dana. znam da nije koristan mail al reko' moram sa nekim da podelim
Meni jos nije stigao magnet posalt iz austrije u decembru :/ znam kako ti je...

Inace ovi nasi junaci na carini su mi skoro oporezovali posiljku sa tomana, i umesto samo na cenu posiljke, oni su lepo na to dodali i cenu postarine (DHL) i sve oporezovali :/

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by oboss » 18 Mar 2010, 12:09

aiiii od decembra cekas . pa to je bas bez veze. a to sto oporezuju visinu iznosa zajedno sa sipingom to je tako po pravilu. nije da mrze mene ili tebe nego tako pise da se radi :)

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by Stanko » 18 Mar 2010, 15:54

oboss wrote:aiiii od decembra cekas . pa to je bas bez veze. a to sto oporezuju visinu iznosa zajedno sa sipingom to je tako po pravilu. nije da mrze mene ili tebe nego tako pise da se radi :)
Sad sam poslao mail da kukam Austrijancima... A to za shiping, majku mu nisam znao, bas mi nije bilo jasno... Oporezuju to sto meni neko naplati da mi donese paketic? U mom svetu to nema puno logike, al sta ces...

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by Sava » 18 Mar 2010, 17:52

Stanko wrote:Inace ovi nasi junaci na carini su mi skoro oporezovali posiljku sa tomana, i umesto samo na cenu posiljke, oni su lepo na to dodali i cenu postarine (DHL) i sve oporezovali :/
Logično, to je stvarna vrednost robe pa se na nju plaća carina i dažbine. Pisali smo već o tome.
Da si kupio gitaru na Thomannu i treba da je prodaš da li bi je prodao za onu neto cenu prodavca ili bi tražio i cenu transporta? Naravno da bi tražio da pokriješ ukupne trošlove. Nadam se da je sada logično.

Inače par puta sam naručivao sa Stewmaca i oni pošalju robu za nekoliko sati nakon plaćanja, a sve skupa sa stajanjem na našoj carini to traje neke tri nedelje.

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by Stanko » 19 Mar 2010, 00:33

Sava wrote:Logično, to je stvarna vrednost robe pa se na nju plaća carina i dažbine. Pisali smo već o tome.
Da si kupio gitaru na Thomannu i treba da je prodaš da li bi je prodao za onu neto cenu prodavca ili bi tražio i cenu transporta? Naravno da bi tražio da pokriješ ukupne trošlove. Nadam se da je sada logično.
Nemo' da me pogresno shvatis Savo, ali i dalje mi nije preterano logicno ;)
Sad da pitam, ako je ovakav slucaj, ako ja uvozim proizvod, carinu/porez uredno platim, jel placam i porez na kamion i gorivo? Nemoj da pomislis da ocu da se igram metafora, i da se pravim pametan, samo mi nekako to sve izgleda nerealno. Ali srecom ne znam puno o zakonu ;) ni nasem ni stranom :D :)

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by Sava » 19 Mar 2010, 08:58

Stanko wrote:
Sava wrote:Logično, to je stvarna vrednost robe pa se na nju plaća carina i dažbine. Pisali smo već o tome.
Da si kupio gitaru na Thomannu i treba da je prodaš da li bi je prodao za onu neto cenu prodavca ili bi tražio i cenu transporta? Naravno da bi tražio da pokriješ ukupne trošlove. Nadam se da je sada logično.
Nemo' da me pogresno shvatis Savo, ali i dalje mi nije preterano logicno ;)
Sad da pitam, ako je ovakav slucaj, ako ja uvozim proizvod, carinu/porez uredno platim, jel placam i porez na kamion i gorivo? Nemoj da pomislis da ocu da se igram metafora, i da se pravim pametan, samo mi nekako to sve izgleda nerealno. Ali srecom ne znam puno o zakonu ;) ni nasem ni stranom :D :)
Ali tako je jednostavno za shvatiti: vrednost robe je osnovna cena proizvoda plus svi troškovi koje imaš dok roba stigne na odredište. Da ideš sam da doneseš gitaru koštala bi te ona plus put, plus carina itd. i to bi bila stvarna vrednost robe. Carina i dažbine se naplaćuju na vrednost robe i tako je u svim zemljama sveta jedino se razlikuju procenti. Eto kada uđemo u Evropsku zajednicu ( :mrgreen: ) nećeš imati carinu i porez pa ćeš da se veseliš!

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by oboss » 19 Mar 2010, 09:09

naravno da je tako u svi zemljama ali stanko je u pravu sto se tice logike . pa i sam kazes da je krajnja cena kostanja zbir cene gitare , puta, ostalih troskova, ali kada ides u alemanju da kupis gitaru i vracas se carinik ti uzme pare za u odnosu vrednost gitare a ne pita te koliko si potrosio goriva i jesi li jeo usput pa da ti i na to udari carinu. zakon je zakon i treba ga se pridrzavati koliko god nelogican nekada bio. jel tako . tako je.

User avatar
lenbb
Posts: 108
Joined: 21 Aug 2009, 11:31
Location: Bajina Bašta

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by lenbb » 19 Mar 2010, 13:23

Ljudi ovo je Srbija i ovde može i ovako i onako. Zavisi to od niza faktora, da li je carinik popio pivo, da li ga je šef kritikovao,
da li mu je žena dala itd..
Ako postoji zakon i poštuje se onda ne bi trebalo da ima veze ko i gde vrši carinski pregled, carina bi trebala da bude ista.
Kako to da Nikola plati 70 RSD a ja 4700 RSD za otprilike iste stvari.(Nikola nemoj da se ljutiš ništa lično)
Daleko smo mi od EU nažalost :x

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by Dersu Uzala » 19 Mar 2010, 19:00

Sava wrote: Eto kada uđemo u Evropsku zajednicu ( :mrgreen: ) nećeš imati carinu i porez pa ćeš da se veseliš!
Otkud ti to?

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by oboss » 19 Mar 2010, 20:47

elem naslutih ja .neprodje ni 26 dana kad ono stize posiljka. sve je tu , sve je uredno upakovano. dakle malo strpljenja i od stewmaca cete dobiti sto ste i porucili.eto i kod mene potvrdjeno vise puta. zamal' da zaboravim i nasi su obavili svoj deo posla. 33% od vrednosti posiljke kada se sve sabere. samo udrite. ako bude dovoljno posiljki mozda nece morati ni da povecavaju cenu goriva. ajmo ljudi porucujte od stewmaca, jeftinoca.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest