Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

belosvetski
Posts: 5
Joined: 13 Aug 2008, 00:09

Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by belosvetski » 28 Aug 2008, 12:22

PITANJE

Da li je ko porucivao ista sa ovog linka http://www.stewmac.com/ cisto me zanima jel ima svega po dosta povoljnim cenama.
Bar za svakoga po nesto.Tu mislim na graditelje koji nemaju ama bas nikakve mogucnosti doci do osnovnih stvari .Na nasem trzistu se sve bazira na nemamo ili nismo culi za to.
Inace gradim duze vremena iskljucivo klasicne gitare i to od domaceg materijala koji mi je posluzio da steknem neku rutinicu u tom predivnom poslu. Ne za prodaju da se razumemo ja sam pasionirani ljubitelj gradnje...

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by viden » 28 Aug 2008, 17:18

belosvetski wrote: Inace gradim duze vremena iskljucivo klasicne gitare i to od domaceg materijala koji mi je posluzio da steknem neku rutinicu u tom predivnom poslu. Ne za prodaju da se razumemo ja sam pasionirani ljubitelj gradnje...
Moj čovek :) .
Još kad bi bacio koju sliku svojih radova...

User avatar
kaomomak
Posts: 29
Joined: 22 Nov 2007, 05:30

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by kaomomak » 29 Aug 2008, 01:14

Posto sam ja ovdje u americi stalno narucujem od njih.Bas sam juce dobio od njih sablon za 650 i 660mm skalu za klasicnu gitaru.Inace ako mislite da kupujete od njih bez ikakvog straha.Mislim da sam vec jednom dao njihov link, ali su veoma profi.Mislim da salju i dole kod nas.Jos jedan link gdje se mogu kupiti luthierske potrebstine je

http://www.lmii.com izuzetno kvalitetni.Moje preporuke.

Z

User avatar
b-Looser
MF veteran
Posts: 368
Joined: 03 Aug 2007, 12:04

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by b-Looser » 29 Aug 2008, 01:24

belosvetski wrote:PITANJE

Da li je ko porucivao ista sa ovog linka http://www.stewmac.com/ cisto me zanima jel ima svega po dosta povoljnim cenama.
Bar za svakoga po nesto.Tu mislim na graditelje koji nemaju ama bas nikakve mogucnosti doci do osnovnih stvari .Na nasem trzistu se sve bazira na nemamo ili nismo culi za to.
Inace gradim duze vremena iskljucivo klasicne gitare i to od domaceg materijala koji mi je posluzio da steknem neku rutinicu u tom predivnom poslu. Ne za prodaju da se razumemo ja sam pasionirani ljubitelj gradnje...

Porucio i ja i jos neki clanovi foruma.
Sve funkcionise besprekorno. Paket mi stigao za nekih 10-ak dana a uzeo sam naravno najjeftiniji vid isporuke koji bi trebalo i najduze da traje i koji nema mogucnost pracenja posiljke.
Mali off - Veceras sam gledao neki njihov katalog od pre dve godine i cene su neverovatno skocile u medjuvremenu ~ 50%, ni manje ni vise.

User avatar
kaomomak
Posts: 29
Joined: 22 Nov 2007, 05:30

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by kaomomak » 29 Aug 2008, 05:29

Ne kontam point!

User avatar
b-Looser
MF veteran
Posts: 368
Joined: 03 Aug 2007, 12:04

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by b-Looser » 29 Aug 2008, 21:15

kaomomak wrote:Ne kontam point!
Ako se odnosi na moj post evo ovako:

Covek pitao da li je neko narucivao sa stewmaca i ja mu odgovorio. To sto ti narucujes u USA i to sto se covek nalazi u zemlji Srbiji predstavlja drasticnu razliku. A ja narucujem iz zemlje Srbije i tu mi posiljka i stiže.
Onda covek kaze dosta povoljno a ja kazem da je bilo mnogo povoljnije po cenama iz kataloga od pre dve godine i to stvarno oko 50 % jefftinije sto je malo bez veze za zemlju sa relativno stabilnom ekonomijom, ne - cene starih proizvoda ne bi trebalo da idu gore vec stagnacija ili opadanje?!? Da je to slucaj kod nas pa to niko vise i ne primecuje, ali ja gledam stvari koje sam ja kupio i te iste od pre dve godine i pitam se kakav je ovo katalog u cemu je fora. Onda mi drugar kaze pa to je iz marta 2006.

Eto, valjda je sad jasno? ;-)

User avatar
kaomomak
Posts: 29
Joined: 22 Nov 2007, 05:30

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by kaomomak » 29 Aug 2008, 22:21

svake godine izlazi katalog,najvjerovatnije ima izmjena u cijenama pogotovo u danasnje doba.Kad nesto gledate cjene iz proslosti ja placo galon benzina 75 centi prije 10 godina a sad 4 dolara bogami velika razlika :roll: :idea: :lol: :(

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by NikolaNis » 01 Sep 2008, 09:35

Ja sam naručivao i sa stewmac-a i guitarfetish-a, sve je stiglo bez problema i u odličnom stanju... :)

User avatar
kaomomak
Posts: 29
Joined: 22 Nov 2007, 05:30

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by kaomomak » 21 Sep 2008, 15:07

Viden ta tije dobra.

Sto se tice nabavke od SMD oni ce za pare da salju i na mjesec.Juce sam citao da si spominjao "neke" abalone.To je izuzetno lijepa skoljka koja se obradi izreze u tanke plocice i onda reze u zeljene oblike.Evo jedan link pa pogledajte
http://www.luthiersupply.com/.Eto sta se sve radi.Nemojte se samo za smrcu zavaravat kafd vidite german spruce.To je smrca sa nasih terena.Imate i javora,oraha, sljive,kruske, imate lipe za kerfing, za blokove .Malo maste i malo volje.Lak za parket zasto da ne, odlican nitrolak.Pogledajte u bizuternicama oni imaju materijala kao mother of perle .Puno alata mozete si napraviti sami kao sto sam i ja sebi.Drum sender (masina za smirglanje )veoma jednostabno i bez nekih ulaganja ukoliko nekoga interesuje mogu da pomognem.I na kraju evo jedna slika jedne koju sam poceo da pravim juce ledja i stranice cocobolo veoma tesko drvo
Image

Z

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by Highway One » 26 Oct 2008, 20:49

A kako se uopshte nalaze ti shabloni na netu ?
Koliko koshta da se kupe , sa isporukom u srbiju?
Da li ima i za tel i za vrat el. gitare?

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by laza » 26 Oct 2008, 21:16

NikolaNis wrote:Ja sam naručivao i sa stewmac-a i guitarfetish-a, sve je stiglo bez problema i u odličnom stanju... :)
Možeš li da mi kažeš šta se dešava kad naručiš neku sitniju stvar? Da li nevelik paket prolazi kao pismo, bez carinskog pregleda?

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by NikolaNis » 26 Oct 2008, 22:37

Ja nisam plaćao carinu ni za jednu svoju pošiljku, stigla mi je jednom jedna malo veća koverta, dva puta sam dobijao kutije i još jednom mi je došao fingerboard. To sje sve išlo na carinu, ali mi ništa nisu naplaćivali jer nije bila velika novčana vrednost paketa...

@Highway One
Imaš šablone na netu za najpoznatije modele gitara, sve je urađeno do najsitnijih detalja, pa samim tim i vrat i telo... :)

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by Highway One » 26 Oct 2008, 23:03

NikolaNis wrote:Ja nisam plaćao carinu ni za jednu svoju pošiljku, stigla mi je jednom jedna malo veća koverta, dva puta sam dobijao kutije i još jednom mi je došao fingerboard. To sje sve išlo na carinu, ali mi ništa nisu naplaćivali jer nije bila velika novčana vrednost paketa...

@Highway One
Imaš šablone na netu za najpoznatije modele gitara, sve je urađeno do najsitnijih detalja, pa samim tim i vrat i telo... :)
Kako se na Engleskom kaze sablon , ne mogu da ga iz google-ujem nikako? :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by Rocket Roll » 26 Oct 2008, 23:44

Template.

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by laza » 29 Oct 2008, 18:57

NikolaNis wrote: [...] To je sve išlo na carinu, ali mi ništa nisu naplaćivali jer nije bila velika novčana vrednost paketa [...]
Pa da, ali umeju bitange da naplate carinski pregled čak i onda kad nemaš da platiš carinu... Kako god, hvala ti.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest