Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by ssmc » 24 Jul 2009, 13:47

mislim_stvarno wrote:Dobio sam mail da je porudzbina primljena, a onda je umesto maila sa potvrdom slanja stigao jedan koji kaze ovako:
...We have not sent your order yet because your credit card was not accepted. If you think we may have the wrong number or expiration date, please send the card number again through our web page order form or send it by fax to 740-593-7922. Do not send the number by e-mail, as this is not secure...

...We will continue to try your credit card. You will receive an email confirmation once your package ships. If your card is not accepted within 4 days, your order will be canceled...
Karticu sam otvorio u utorak, a ovo narucio u sredu pa jedino ako ovi u banci nisu nesto odugovlacili... Brine me samo da nisam za dzabe otvorio ovu karticu (trazio sam u banci karticu za placanje preko interneta u inostranstvu, i oni su mi dali Erste poklon karticu Visa Electron), pa da se ispostavi da sa njom ne mogu nista da uradim.

Sad cu da probam ponovo da unesem broj kartice...

Ako se ispostavi da ne primaju ovu karticu, koju da otvorim za sledeci put?
Da li je moguce da zbog razlike u kursu u ova 2-3 dana ne prihvataju karticu (posto sam uplatio skoro tacnu sumu koja mi je trebala)?

Nema ti to veze sa bankom već sa karticom.Sa visom electron ne možeš naručivati preko neta.Uzmi običnu visu,tačnije visu clasic na kojoj dobiješ broj cvv kod i tako te sitnice

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by NikolaNis » 24 Jul 2009, 15:33

Ja imam MasterCard iz Banca Intesa i bez problema sam naručivao sa Stewmac-a i Guitarfetish-a, to ti je moj predlog. A znam da oni imaju i neku specijalnu karticu za net kupovinu, mislim da je American Express Blue ili tako nešto, pitaj u banci.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by mislim_stvarno » 24 Jul 2009, 16:00

Ok, hvala vam svima. Znaci da ugasim ovu karticu i otvorim drugu... :(

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by Mithrandir » 24 Jul 2009, 16:18

NikolaNis wrote:Ja imam MasterCard iz Banca Intesa i bez problema sam naručivao sa Stewmac-a i Guitarfetish-a, to ti je moj predlog. A znam da oni imaju i neku specijalnu karticu za net kupovinu, mislim da je American Express Blue ili tako nešto, pitaj u banci.
Ja imam Visa Internet karticu Banca Intese i za sada nisam imao problema sa plaćanjem (uplaćujem News servere preko nje, npr). Mislim da je koštalo oko par stotina dinara da se otvori devizni račun, tj. dobije kartica i to je to. Koliko uplatiš toliko imaš na računu, što je i dobro jer ne može niko da ti digne više od onoga što imaš (a ti uvek možeš uplaćivati tačnu sumu koju nameravaš da potrošiš + 2, 3 eura, pre same kupovine). Preporuka!

User avatar
djoksi
Posts: 160
Joined: 02 Apr 2009, 22:44
Location: Paracin
Contact:

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by djoksi » 24 Jul 2009, 16:49

otvoris visa virtuen karticu,ona ti je za kupovinu preko neta,jedino sto se stavlja 20 eura kao depozit i koji stalno stoje na kartici i tek kad gasis karticu oni vracaju tih 20 eura

User avatar
djoksi
Posts: 160
Joined: 02 Apr 2009, 22:44
Location: Paracin
Contact:

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by djoksi » 24 Jul 2009, 16:54

mislim_stvarno wrote:Ovih dana sam u Erste banci izvadio (ili kupio :? ) visa electron karticu da bi nabavio one srafove za floyd sto me zaje8avaju. Narucio sam od Stewmac-a, i oni mi poslali mail: "Order Pending" (ili tako nesto).

Da li su ovakva i vasa iskustva, ili je vama to teklo bez problema?
Da li u opste moze da se posluje ovom karticom sa Stewmac-om?
Ja sam imao istih problema pre par nedelja.Fora ti je kod Stewemac-a da oni kad posaljes porudzbinu ako ne prihvate karticu,oni pokusavaju 4 dana i tek ako ni za to vreme ne prodje oni ponistavaju porudzbinu.Ja to nisam znao i bio sam nestrpljiv i posle tri dana pokusao ponovo da narucim,a oni su mi u medjuvremenu odobrili prvu,i kad su dosle,dosle su obe porudzbine i pukao sam dve carine i dobio dva ista kompleta

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by mislim_stvarno » 24 Jul 2009, 17:04

djoksi wrote:
mislim_stvarno wrote:Ovih dana sam u Erste banci izvadio (ili kupio :? ) visa electron karticu da bi nabavio one srafove za floyd sto me zaje8avaju. Narucio sam od Stewmac-a, i oni mi poslali mail: "Order Pending" (ili tako nesto).

Da li su ovakva i vasa iskustva, ili je vama to teklo bez problema?
Da li u opste moze da se posluje ovom karticom sa Stewmac-om?
Ja sam imao istih problema pre par nedelja.Fora ti je kod Stewemac-a da oni kad posaljes porudzbinu ako ne prihvate karticu,oni pokusavaju 4 dana i tek ako ni za to vreme ne prodje oni ponistavaju porudzbinu.Ja to nisam znao i bio sam nestrpljiv i posle tri dana pokusao ponovo da narucim,a oni su mi u medjuvremenu odobrili prvu,i kad su dosle,dosle su obe porudzbine i pukao sam dve carine i dobio dva ista kompleta
Da, znam za to, citirao sam bas taj deo u predproslom postu.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by mislim_stvarno » 29 Jul 2009, 14:39

Evo da javim da je Visa electron prosla na stewmac-u. Znaci radi i moze sa njom da se narucuje. Problem je bio u razlici kursa. Ja sam uplatio, prakticno u dinar tacan iznos (sasvim slucajno) po kursu tog dana, a oni to menjaju u evre, pa u dolare (kako kazu sluzbenice u banci) i to je bio razlog zasto je bilo problema sa narucivanjem. Juce sam dopunio karticu, i odmah je istog dana stigao mail da je deo poslat.
:ziveli:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by sinisake » 29 Jul 2009, 14:48

Dzaba ti sve, rif pogodio nisi...

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by mislim_stvarno » 29 Jul 2009, 14:54

:hide:

To je zato sto mi gitara nije radila kako treba. Sad ces da vidis kad mi stigne deo... :mrgreen:

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by Sava » 29 Jul 2009, 16:36

Kada otvaraš karticu upozore te da moraš da imaš otprilike 3% više novca na računu od onoga što plaćaš, a poenta je u eventualnim kursnim razlikama. Malo je čudno, ali je tako i kada uplatiš istu valutu kojom i plaćaš. Na taj način oni zarađuju jer vrte tvoje pare neko vreme. Posle izvesnog vremena sve dođe na svoje i račun ti bude čist. Znači imaj uvek 3% više na računu!

User avatar
lenbb
Posts: 108
Joined: 21 Aug 2009, 11:31
Location: Bajina Bašta

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by lenbb » 03 Mar 2010, 21:14

Ljudi ja danas dobio paketić od StewMaca, vrednost 14.300 RSD.
Paket je otvaran na carini u Pošti Beograd i stručnjaci opale 4.700 RSD
carine i PDV-a. U pitanju je bila sića od delova (potovi, swich, čivije šafovi i jedna turpija).
Stvarno pljačka

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by Sava » 03 Mar 2010, 21:28

lenbb wrote:Ljudi ja danas dobio paketić od StewMaca, vrednost 14.300 RSD.
Paket je otvaran na carini u Pošti Beograd i stručnjaci opale 4.700 RSD
carine i PDV-a. U pitanju je bila sića od delova (potovi, swich, čivije šafovi i jedna turpija).
Stvarno pljačka
Ako je pljačka onda je zakonita :D ! Morate da se informišete, ne napamet da pljujete po jednoj savršenoj državi!!! Carina je na te stvarčice 10%, pdv 18% i to ti je otprilike to što si i platio. Svaka zemlja ima carinu i pdv.

User avatar
lenbb
Posts: 108
Joined: 21 Aug 2009, 11:31
Location: Bajina Bašta

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by lenbb » 03 Mar 2010, 21:59

@sava
Znam ja to mada mislim da je malo preterano, a ovo sam napisao
zbog drugih koji misle da naručuju da se dobro preračunaju
(a što se tiče države o tome na drugom forumu) :x

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Nabavka Delova Za Gitare Preko StewMaca

Post by oboss » 04 Mar 2010, 00:11

heh mene su par puta isto tako sprzili. ja ovih dana ocekujem isporuku od 100 tinjak jura i mislim da bez 3000 rsd necu proci. doduse zadesi se nekome da prodje posiljka bez nameta al mene ta buva nije jos ujela.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest