Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
nex-81
Posts: 31
Joined: 20 Oct 2011, 11:53

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by nex-81 » 19 Sep 2012, 15:53

Jeste C ali je za sviranje vrlo udoban.

Aleksej79ns
Posts: 467
Joined: 09 Apr 2011, 12:13

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by Aleksej79ns » 19 Sep 2012, 17:23

Slike su.... :shock: :bow:

SlowHandMan
Posts: 219
Joined: 01 Jul 2011, 02:28
Location: Novi Sad

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by SlowHandMan » 15 Oct 2012, 15:47

IMAM PROBLEM! Kupio sam polovam DiMarzio PAF bridge magnet iz `78 pre 3 nedelje. Montirao ga i sve je super radilo do juce. Odem na probu i ne znam ni ja sam odakle pojavi se neverovatna mikrofonija. U prostoriji gde smo imali probu, bila su dva pojacala i na oba se culo isto pistanje, naravno sa pojacavanjem bivalo je sve jace da je probijalo usi. Dodjem kuci probam i na svom manjem pojacalu(Laney LX35R) i kad odvrnem na 2 vec pocinje da pisti pomalo. Danas dok sam proveravao da nije mozda do nekog kabla sto povezuje pedale i ustekam se pravo u pojacalo sa jednim kablom, pa sa drugim i isto...ali desilo se danas nesto sto mi se desavalo 3-4 puta za ovih godinu dana od kako imam ovu gitaru(Epiphone SG G400). Pored mikrofonije desilo se da se gubi zvuk, znaci zvuk se stisavao i onda posle desetak sekundi ponovo vratio na jacinu na kojoj je bio(jedan poznanik mi je rekao ranije da je verovatno do prekidaca ali posto se vec duze vreme to nije desavalo nisam nista cinio po tom pitanju). Mikrofonija se javlja i na ovom DiMarzio bridge i na neck magnetu koji je bio i ranije na gitari ali neck magnet jako jako retko koristim tako da se ne secam da li se i ranije javljala mikrofonija kod njega posto u sobi kad sviram ne odvrcem mnogo pojacalo zbog ukucana. Da li mozda DiMarzio magnet treba da se voskira mada opet nije mi jasno kako to da je ranije radio normalno a sad se javila mikrofonija? Ovaj neck fabricki je vec voskiran. Pomagajte! :krstise:

SlowHandMan
Posts: 219
Joined: 01 Jul 2011, 02:28
Location: Novi Sad

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by SlowHandMan » 15 Oct 2012, 16:53

Ili ako znate nekog pouzdanog majstora u Novom Sadu kod kog da odnesem da vidi o cemu se radi?

ogi_pirat
Posts: 1
Joined: 23 Oct 2012, 19:14

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by ogi_pirat » 23 Oct 2012, 19:21

Mozda sam zalutao, da li neko zna dobrog majstora za gitare, popravke vrata, pragova i slicno. Da je Iz Banja luke, ili Bosne? Pozdrav

fric
Posts: 151
Joined: 08 Jun 2009, 11:04

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by fric » 23 Oct 2012, 23:33

ogi_pirat wrote:Mozda sam zalutao, da li neko zna dobrog majstora za gitare, popravke vrata, pragova i slicno. Da je Iz Banja luke, ili Bosne? Pozdrav

Zoran Kuvac ...
samo ponesi secera i vode....

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by gondi » 01 Nov 2012, 09:49

Kolega na poslu je doneo akustičnu gitaru sa pukotinom na prednjoj ploči od neck jointa do zvučnog otvora.Postoji li na novosadskom području majstor koji bi mogao ovo da sredi? :hmm:


User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by nikolic025 » 01 Nov 2012, 11:37

Kiki,Rasa,Gara,Srdjan.....I ko zna jos koliko ih ima...Samo mislim da je za akustaru ipak bitno da odneses kod specijalizovanog majstora,nije to elektricna.Ovi mogu da ti nesto sklepaju,znaju da srede vrat,kobilicu,ali bas prednju plocu,jos je verovatno solid cim je pukla,rasusila se,to je vec problem za majstora...

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by gondi » 02 Nov 2012, 18:52

Hvala na savetima, Kravić Drago, majstor iz Bačke Palanke mi je rekao da to može da mi sredi. :ziveli:

rock nation
Posts: 91
Joined: 26 Nov 2009, 17:34

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by rock nation » 02 Nov 2012, 23:19

SlowHandMan wrote:IMAM PROBLEM! Kupio sam polovam DiMarzio PAF bridge magnet iz `78 pre 3 nedelje. Montirao ga i sve je super radilo do juce. Odem na probu i ne znam ni ja sam odakle pojavi se neverovatna mikrofonija. U prostoriji gde smo imali probu, bila su dva pojacala i na oba se culo isto pistanje, naravno sa pojacavanjem bivalo je sve jace da je probijalo usi. Dodjem kuci probam i na svom manjem pojacalu(Laney LX35R) i kad odvrnem na 2 vec pocinje da pisti pomalo. Danas dok sam proveravao da nije mozda do nekog kabla sto povezuje pedale i ustekam se pravo u pojacalo sa jednim kablom, pa sa drugim i isto...ali desilo se danas nesto sto mi se desavalo 3-4 puta za ovih godinu dana od kako imam ovu gitaru(Epiphone SG G400). Pored mikrofonije desilo se da se gubi zvuk, znaci zvuk se stisavao i onda posle desetak sekundi ponovo vratio na jacinu na kojoj je bio(jedan poznanik mi je rekao ranije da je verovatno do prekidaca ali posto se vec duze vreme to nije desavalo nisam nista cinio po tom pitanju). Mikrofonija se javlja i na ovom DiMarzio bridge i na neck magnetu koji je bio i ranije na gitari ali neck magnet jako jako retko koristim tako da se ne secam da li se i ranije javljala mikrofonija kod njega posto u sobi kad sviram ne odvrcem mnogo pojacalo zbog ukucana. Da li mozda DiMarzio magnet treba da se voskira mada opet nije mi jasno kako to da je ranije radio normalno a sad se javila mikrofonija? Ovaj neck fabricki je vec voskiran. Pomagajte! :krstise:
Ako nisi resio problem, javi se Goranu iz Zemuna.

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by nikolic025 » 03 Nov 2012, 16:12

Image

Jel zna neko gde ovo cudeso ima da se uzme...?

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by nemirkv » 03 Nov 2012, 16:34

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/616 ... on-EP1108/

Na sajtu ima, da li ima u radnji, to bi morao da nazoves i proveris...

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by nikolic025 » 03 Nov 2012, 17:07

Jasno,ali sam mislio da mozda u nekoj radnji tipa elementa,mikro princ itd. ima za 100-200 dinara a da sljaka,nije mi bitno da pise DiMarzio i slicno...

Ne znam da li neki od ovih pase..

http://www.elementa.rs/katalog/Kablovi% ... ida%C4%8Di

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by nikolic025 » 03 Nov 2012, 17:18

Ali cak ne znam da li ovaj DiMarzio i pase,jer je ovo standardni prekidac za biranje magneta,a ovde nesto pise mini.Ako se ne varam oko 12mm je precnik rupe...mozda mm gore dole,jer nemam subler pri ruci...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest