Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by oboss » 09 Mar 2015, 01:38

Posto se radi o malim razlikama u promeru ja bi to nekom finom okruglom turpijom ili smirgom obmotanom oko tanjeg srafa blago prosirio. Inace logicno je da rupa na telu bude komotna jer jedino tako se vrat moze totalno pritegnuti uz telo tj vrat se privlaci telu.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by tommytigh77 » 09 Mar 2015, 10:40

Hvala svima na savetima, probaću sa samim šrafom da proširim rupe, pa ako to ne upali, moraću kod nekog ko ima vertikalnu bušilicu. Ne bih baš ''iz ruke'' da burgijam tu...

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Perce » 09 Mar 2015, 21:37

Sve i da burgijas iz ruke, nema gde da pobegne. Vec imas rupu kroz koju ce ici. Na kraju krajeva, mozes uzeti i burgiju koja je istog promera ili malo manja, zavrtis je i iskoristis nju da malo isturpijas/prosiris rupu.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by tommytigh77 » 10 Mar 2015, 12:21

Perce wrote:Sve i da burgijas iz ruke, nema gde da pobegne. Vec imas rupu kroz koju ce ici. Na kraju krajeva, mozes uzeti i burgiju koja je istog promera ili malo manja, zavrtis je i iskoristis nju da malo isturpijas/prosiris rupu.
Na kraju sam i uradio ovo, ''uz malu pomoć mojih prijatelja''. :) Uzeli smo burgiju koja je jedva prošla kroz postojeće rupe, i vrteli ručnom bušilicom na maloj snazi, malo po malo, sve vreme isprobavajući da li će šraf da prođe kroz rupu. To je to sad, šrafovi prolaze kroz trup bez zavrtanja, a pritom ne mrdaju nigde van ose. Što se tiče toga da li je vredelo truda, utisci su mi još uvek sveži, ali definitivno postoji razlika - izgubio se taj ''njanjavi'' prizvuk koji je gitara dobila vremenom, zvuk na suvo se sad projektuje iz cele gitare i vrata, a ne samo odnekud iz sredine trupa; ima za dlaku više twanga i sustaina, i generalno zdraviji ton. Naravno, pričam o razlici od 5% u najboljem slučaju, ali tolika je i razlika između gitare od 300 i 3000 eura, tako da svaki boljitak, nebitno koliko mali, nemerljivo znači. Hvala svima na savetima i predlozima! :ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
porcupine1
Posts: 15
Joined: 18 Jun 2014, 02:12

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by porcupine1 » 11 Mar 2015, 16:11

i ja sam imo neki slican problem, al nebitno sad, nego imam jednu caku koju radim ako iz nekog x-y razloga idem skidat vrat pa vracat. nakon sto vratim sve i nastiman gitaru, idem opet malo otpustit vijke koji drze vrat da nategnute zice povuku vrat prema tijelu ako u kojem slucaju kad sam zavido vrat nije sjeo tocno do kraja. naravno idealno je da vrat fixno do tjela i da se ne mice ni levo ni desno ni napred ni nazad,ni gore ni dole :D . eto, lp.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by tommytigh77 » 11 Mar 2015, 16:36

Ponegde sam čitao i o težim slučajevima te gitarske kiropraktike - otpusti se malo vrat, pa se gitara, držeći za vrat, ispusti na pod sa nekih 15cm visine... Srećom, nemam potrebu za takvim stvarima, na mojoj gitari vrat prilazi do kraja (gledano po osi žica). Anyway :ziveli:

Џеле
Posts: 2
Joined: 25 Mar 2015, 18:52

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Џеле » 25 Mar 2015, 19:00

Поздрав људи, је ли зна можда неко неког мајсотра за гитаре који се налази на Вождовцу?
Треба да ми се поправи акустична гитара...
Унапред захвалан.

П.С.
Ако је већ неко поставио слично питање и неко одговорио, не замерите стварно не могу да читам више од 40 страница...

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by majtimika » 25 Mar 2015, 19:08

buraz jeli zaista toliko daleko otici do banovog brda ili borce ne daj boze resnika

Џеле
Posts: 2
Joined: 25 Mar 2015, 18:52

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Џеле » 25 Mar 2015, 23:41

Није бураз далеко ништа од наведеног, али када ти није учење свирање гитаре на првом месту као у мом случају,
јер имам обавезе око факултета, предавање и учење, онда гледам да потрошим најмање времена на то, назовимо цимање.
Али остави ми ако имаш број телефона и адресе тих мајсотра који се налазе на Бановом брду и у Реснику, па када наиђе слободно време да одрадим ту обавезу...
Мислио сам ако већ постоји неко на Вождовцу да одрадим то часком, али ако не, мораћу код других у сваком случају...

bassmann67
Posts: 1
Joined: 05 May 2015, 14:24

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by bassmann67 » 05 May 2015, 14:56

Zdravo svima na ovom forumu. Sa interesom sam citao postove i imam jedno pitanje. na mom basu bi trebalo da se namestu novi pragovi ili cak da se preradi ceo vrat. Kog majstora biste mi preporucili? Ja sam iz Cuprije. Poz!

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by majtimika » 05 May 2015, 20:36

naj blizi ti je nikola iz nisa na forumu poznat pod nickom nikolanis zamisli koincidencije

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Duane » 13 May 2015, 03:44

treba opravim ampeg v2, koga da cimam, BGD?


User avatar
Gitaroholicar
Posts: 237
Joined: 30 Nov 2012, 22:02
Location: Novo Milosevo - Novi Sad

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Gitaroholicar » 17 May 2015, 21:45

Jel ima neko da preporuci majstora za akusticne gitare u Novom Sadu?

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Perce » 24 May 2015, 14:16

Rasa iz Rumenke
065 9259 003

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest