Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by tommytigh77 » 30 Nov 2016, 15:44

Ima li u Srbiji još neko da premotava magnete osim Gorana (pošto Goran dere)? Voleo bih da vratim single u bridge poziciju, ali bi definitivno pre toga morao da se namota od 7 do 7.5K.

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Driver » 30 Nov 2016, 20:43

Jeste da nije Srbija, ali ako nema neko od poverenja ovde raspitaj se za cene kod Leslija u Zagrebu. Svi ga redom hvale, a cini mi se da je bas ovde na forumu neko davno pisao da mu je poslao magnete na premotavanje i da je prezadovoljan kako je uradjeno.

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by veljapa » 30 Nov 2016, 21:03

Reklamirao se neko iz Vrsca na KP nije bila neka skupa cena jedino sto ne znam koliko se uspešno bavi tim poslom.

EDIT: https://www.kupujemprodajem.com/magnet- ... d=97279685

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by tommytigh77 » 01 Dec 2016, 13:05

Driver wrote:Jeste da nije Srbija, ali ako nema neko od poverenja ovde raspitaj se za cene kod Leslija u Zagrebu. Svi ga redom hvale, a cini mi se da je bas ovde na forumu neko davno pisao da mu je poslao magnete na premotavanje i da je prezadovoljan kako je uradjeno.
Dok pošaljem u Hr, dok mi naplati motanje, dok stigne isporuka iz Hr, za te pare verovatno mogu da naručim nov set iz Švabije kod Leosounds, što se i razmišljam da potegnem dogodine, čisto da probam kakvi su.
veljapa wrote:Reklamirao se neko iz Vrsca na KP nije bila neka skupa cena jedino sto ne znam koliko se uspešno bavi tim poslom.

EDIT: https://www.kupujemprodajem.com/magnet- ... d=97279685
Ovo deluje ok, hvala!

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by bancika » 05 Dec 2016, 10:59

znate li nekog ko radi refinish gitara? Razmisljam se da prefarbam Squiera...nikad nisam bio odusevljen metalik ljubicastom bojom. Tad sam ga uzeo jer je bio najbolji, ili je makar prodavac u Sky music uspeo da ubedi neiskusnog srednjoskolca da je taj najbolji :XD: Ne bi mi trebalo nista super fancy, razmisljam o nekoj klasicnoj strat boji...daphne ili sonic blue, olympic white, mooozda nesto zeleno.
Spoiler:
Image

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by pisac » 05 Dec 2016, 18:12

To bas i mene interesuje,kao i cena te usluge.Ako bih smeo da se nadovezem na Bancikin post,pitao bih i koliko bi otprilike kostalo samo farbanje headstock-a,u boji gitare,recimo.Headstock je Fenderov .Verujem da ova pitanja i odgovori interesuju mnoge clanove,informacija koja ce kad-tad zatrebati...

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by hipihill » 06 Dec 2016, 19:20

bancika wrote:znate li nekog ko radi refinish gitara? Razmisljam se da prefarbam Squiera...nikad nisam bio odusevljen metalik ljubicastom bojom. Tad sam ga uzeo jer je bio najbolji, ili je makar prodavac u Sky music uspeo da ubedi neiskusnog srednjoskolca da je taj najbolji :XD: Ne bi mi trebalo nista super fancy, razmisljam o nekoj klasicnoj strat boji...daphne ili sonic blue, olympic white, mooozda nesto zeleno.
Kod majstora koji žive od svog rada to ti je mnogo skuplje od vrednosti te gitare. Pa reci sam koliko bi ti tražio samo da poskidaš sav hardware i ostružeš gitaru do drveta? To mora znalački da se uradi uključujući i unutrašnja udubljenja, cikling, šmirgla pa fino ručno finiširanje itd... Sumnjam da to neko od majstora radi ispod 150 e.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by bancika » 06 Dec 2016, 20:26

hipihill wrote:
bancika wrote:znate li nekog ko radi refinish gitara? Razmisljam se da prefarbam Squiera...nikad nisam bio odusevljen metalik ljubicastom bojom. Tad sam ga uzeo jer je bio najbolji, ili je makar prodavac u Sky music uspeo da ubedi neiskusnog srednjoskolca da je taj najbolji :XD: Ne bi mi trebalo nista super fancy, razmisljam o nekoj klasicnoj strat boji...daphne ili sonic blue, olympic white, mooozda nesto zeleno.
Kod majstora koji žive od svog rada to ti je mnogo skuplje od vrednosti te gitare. Pa reci sam koliko bi ti tražio samo da poskidaš sav hardware i ostružeš gitaru do drveta? To mora znalački da se uradi uključujući i unutrašnja udubljenja, cikling, šmirgla pa fino ručno finiširanje itd... Sumnjam da to neko od majstora radi ispod 150 e.
pitam za kontakt, ne za lekciju o isplatljivosti :) Mogu da skinem sav hardware i farbu sa vidljivih povrsina i sam. Imamo sve alate za izradu gitara osim kompresora i komore za farbanje...sta ima veze kako izgledaju rupe, nije kao da je Fender CS, a ionako ih oblepim bakarnom folijom.

Pitao sam ovde u Nisu kod auto-farbara i oni traze 60-70e, ja samo da skinem hardware, oni ostalo. Ako ne ispadne nista primamljivije, probacu tako...ebes ga, kao sto rekoh, nije CS.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by ProfessorBaltazar » 06 Dec 2016, 21:02

Pa gde je onaj batica sa foruma koji je radio swirlove jedno vreme, slikar covek? Verovatno mos i da ofarba u solidnu boju. Zaboravih mu nick ovde. Neko zna?

Sad se setio, ApplePie! :bambi:

https://www.facebook.com/MarquisCustomDesign

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by hipihill » 06 Dec 2016, 21:52

bancika wrote:pitam za kontakt, ne za lekciju o isplatljivosti :) Mogu da skinem sav hardware i farbu sa vidljivih povrsina i sam. Imamo sve alate za izradu gitara osim kompresora i komore za farbanje...sta ima veze kako izgledaju rupe, nije kao da je Fender CS, a ionako ih oblepim bakarnom folijom.

Pitao sam ovde u Nisu kod auto-farbara i oni traze 60-70e, ja samo da skinem hardware, oni ostalo. Ako ne ispadne nista primamljivije, probacu tako...ebes ga, kao sto rekoh, nije CS.
Ja sam ti odgovorio za ozbiljno farbanje, to što sam napisao lično sam video. Ako hoćeš bilo kakvo onda uradi sam. Komora za farbanje? Ma zezaš se, to nema nijedan domaći majstor, bar ja ne pozanjem takvog. Ako sam uradiš kompletnu pripremu mislim da će ti većina majstora prefarbati za otprilike 50 e.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by bancika » 22 Dec 2016, 11:33

uzo je malopre. Uradili su mi za 50e sa njihovom pripremom, i to je neki majstor koji vazi za skuplje u Nisu. Ja sam je rasklopio i skinuo sav hardware, ali nista nisam dirao dalje. Rekao sam im da ne farbaju unutra posto je vec zasticeno bakrom, morao bih opet to da lepim. Zastitili su fino neck pocket, tu je jedino kriticno mesto jer se vidi, ostale supljine su pokrivene maskom ili delovima. Ofarbano super koliko mogu da vidim, nema nikakvih nesavrsenosti, lepo ispolirano...videcemo kako ce da se pokaze na duze staze, ovo su samo prvi utisci.

Boja je lepa. Nadao sam se da ce malo manje plava da bude, ali verovatno je takva bila i na stratu 62ge pre nego sto je izbledeo vremenom, a siguran sam da su nijansu za moderne sonic blue gitare prilagodili da izgleda tako svetlije u startu. Koristio sam PPG sifru boje koju preporucuju po forumima za Fender/Cadillac Sonic Blue kako su izgledali tad.

Evo par fotki na brzinu telefonom, ostavicu jos par dana pa za vikend kad sklopim uslikacu ljudski
Spoiler:
Image

Image

Image

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Cortex » 22 Dec 2016, 11:52

fino je ispalo!

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Driver » 22 Dec 2016, 14:48

Lepo baš :bravo:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Rockatansky » 22 Dec 2016, 16:14

Veri najs!

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Uncle Moe » 22 Dec 2016, 16:59

Sad mi se malo surfuje :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest