Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Stevan NImcevic
Posts: 12
Joined: 13 Jun 2008, 10:15

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Stevan NImcevic » 24 Aug 2008, 22:43

Drugari, ko je zainteresovan da pogleda stranicu sa Jean & Jean bass gitarom evo prilike, tu je i procenjena cena, chisto da ne bude nekih lovachkih pricha, http://www.luthiersaccessgroup.com/isjj1.html
Pozred Jeana ima tu jos "kojekakvih" majstora :), pa pogledajte.
pozdrav

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Rocket Roll » 30 Aug 2008, 11:31

Čuo sam za Rems gitare, ručni radovi iz Slovenije, Jimmy mi je poslao par slika:

Image

Image

Image

Pokušaću da saznam više - ako neko zna za neki kontakt sa proizvođačem, neka ga ostavi ovde.

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by vbraca » 30 Aug 2008, 17:35

Rocket, kada smo bili na Jam-u jedan ik je imao rucno radjenog telecaster-a.Jel znas nesto vise o tom majstoru?Da li si ga kontaktirao?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Rocket Roll » 30 Aug 2008, 17:54

Nisam, izgubio sam broj. :( Ali ću svratiti do Black Spidera da vidim je li na vratima velikog studija ostavljen oglas, kao što su nam obećali.

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by vbraca » 30 Aug 2008, 18:02

Kada nadjes javni, obavezno.Mnogo me zanima!

radioholik
Posts: 3
Joined: 04 Sep 2008, 14:11

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by radioholik » 11 Sep 2008, 20:27

Rocket Roll wrote:Potpuno sam zaboravio da pomenem ovu dvojicu (Milan Sabljić i Branislav S. Marković): http://www.sabmarguitars.com/luthiers.htm

A sa Branislavovim sinom sam se prilično dobro poznavao. :D Anyway, kome treba odlična klasična gitara - to su vaši ljudi.
Danas (neupućen) pozvao tel. dat na sajtu i saznao da je g-din Milan Sabljić preminuo. R.I.P.

bobrock
Posts: 1
Joined: 03 Oct 2008, 02:02

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by bobrock » 03 Oct 2008, 02:35

Ne gresite dusu sa Mirkom, on je odlican majstor! Da li je neku Ibanezovu zujalicu pogresno podesio na D# nije nikakva mera. Bogu fala svaki normalan gitarista sam sebi zna da iskotira i podesi tremolo, ako nezna, nek se sam zapita zasto nezna? A onako bratski savet, trebalo bi da za svaki stim ima covek po jednu gitaru,ako vec hoce da to menja. Cas ovako cas onako setovanje je malo diskutabilno. Svodi se na vecitu dilemu sta je bolje strat ili les paul? Najbolje je: oba + jedan telecaster i jedan 335 :-) Mirku donose gitare iz cele Evrope na popravak, jeste da je pipav ali kad uradi uradio je! Meni je sastavio 335-icu od pre Hrista, koja je bar 15 godina stajala na nekom tavanu sa izvaljenim vratom. To sam nosio od Domegeta Borisa u Hamburgu preko svih i svakakvih mastora po svabiji i Becu i ili nisu hteli da to pipnu ili su trazili 3000€ pa na gore. Najveseliji predlog od svih je imao Jean, da sad ne ogovaram, na kraju smo se zajedno nasmejali i pozdravili. E Mirko je to uzeo i sredio uz grdne kletve i muke,ali napravio je da se nista ne vidi, i vrat je ko saliven. Posle sam mu donosio jos nekoliko starudija na restauraciju, zamenu pragova, sredjivanje laka i sve je uradio odlicno za veoma pristojnu cenu. Svima lepo. Stvarno je covek na mestu. E ima jos jedan momak u Smederevu, Ilija,mlad momak i isto odlican majstor, pedantan i tacan, svakom bi ga preporucio! Nije ni skup a gitare su mu stvarno za primer, a ima i zivaca da ljudima objasni mnoge stvari koje drugi nece da kazu, po principu vezi konja gde gazda kaze pa nek crnu i gazda i konj!

User avatar
kaomomak
Posts: 29
Joined: 22 Nov 2007, 05:30

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by kaomomak » 05 Oct 2008, 15:55

Da se i ja malo ukljucim u ovaj forum.Ovdje je slika telecaster-a kojeg sam napravio.

ImageImage

ImageImage

Inace vise volim akusticne gitare da pravim a postavit cu slike na topicu za akustare.

Z

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Santana » 27 Oct 2008, 13:29

lepo ,covece. a radis li ti to po narudzbini i koliko bi kostalo da uradis telo i vrat les paula.onog sa stomacicem.
za elektroniku , hardver i farbanje bih sam.

User avatar
Bulatovic
Posts: 143
Joined: 07 Oct 2008, 04:11
Location: Novi Beograd

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Bulatovic » 27 Oct 2008, 19:46

Lepo tele, moram priznati,
ali isto tako nisam mogao a da ne primetim tackicu na 10-om pragu?

svaka cast za gitaru!

User avatar
kaomomak
Posts: 29
Joined: 22 Nov 2007, 05:30

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by kaomomak » 27 Oct 2008, 23:08

ako si santana ovdje u usa no problem, ali ako si negdje drugo ne bih.Napisi odakle si.

Tackica je namjerno uradjena da svakog bode u oci :lol: :lol: na 10 prag

Zdenko

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Highway One » 27 Oct 2008, 23:41

Jes da je van teme , ali....
Evo moje nove plocice
Image

User avatar
Bulatovic
Posts: 143
Joined: 07 Oct 2008, 04:11
Location: Novi Beograd

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Bulatovic » 28 Oct 2008, 01:07

Stevo CARE! :)

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by guv'nor » 28 Oct 2008, 03:44

kaomomak wrote:Tackica je namjerno uradjena da svakog bode u oci :lol: :lol: na 10 prag
Secam se kako mi je bilo kada sam, posle skoro 8 godina sviranja samo maple-a, naleteo na rosewood... Ili kada sam na jednoj svirci kao grom-iz-vedra-neba-gostovao i dobio gitaru na kojoj je switch povezan sa magnetima po transparentnosti, a ne po logicnim pozicijama (neck-middle-bridge) :rlol: Trebalo mi je par "trenutaka" da se malo presaberem, tako da ne mogu da zamislim koliko bih se puta izgubio sa ovom tackicom na desetom pragu! :mrgreen:

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Highway One » 29 Oct 2008, 21:50

E poceo marker , da se razmazuje od znoja , pa sam morao 4 sata sve da brishem :cry:
i josh ostalo malo oko potenciometra , nece da se skine :cry:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest