Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Dec 2016, 08:27

customguitar wrote:ajd da i ja malo napishem neshto, sad sam nabasao na ovaj forum.
30god sam u svetu gitara, od 2001-2 posedujem polovinu ovoga
http://www.shamray.ru/

retko dolazim u Srbiju al evo sad se zadesilo da sam tu pa ko velim da napishem....vidim da ljudi ovde svasta pishu, ima gomila kvazi-majstora, premotavacha korejskih pikapa i prodavaca magle i da se mnogi pale na te priche al dobro...bitno da se lova vrti :D

sto se tice beogradskih majstora
Zan mi je shebao 2 instrumenta menjanjem pragova, 2 akustike sredinom 90ih. tako je fino poravnjavao pragove nekom testerom za ne znam ni ja sta ili turpijom za turpijanje zatvroskih resetaka da je s*ebao binding na vratu a onda sve to pokusao da zafarba nechim "da se ne vidi" pa onda pokushao da proda foru da to tako treba.
na drugoj je tako majstorski odradio pragove da sam se zhiv iseko kad sam nakon 2-3 dana uzeo da sviram. al dobro i to.
Sad vidim da se malo popravio, drzao sam neke njegove gitare u rukama ali sve je to uvek na necemu nedovrseno, nedoradjeno, nedorecheno, neocheshljano...jbg, ne mos pravit instrumenete i traziti za njih tolike pare a svaki ti ima neku falinku

Shanika je nekad davno bio odlichan, njemu sam odneo prvu gitaru koju sam napravio i za divno chudo reche tad da je "bogami Sale dobra, ovo ko da sam ja radio" a meni nekako milo i onako, jbg, drago bilo kad me pohvalio. Sad ovih dana sa nekoliko strana chujem da se Shanika propio i da je teshko sa njim na neki normalan kontakt izaci. A shteta, odlicno je radio svoj posao samo shto je bio, brate mili, spor ko sin kornjache i puzha....

Mirko Tasic je, bar za mene, kralj i legenda. Sve njegovo sto mi je prolazilo kroz ruke je toliko *ebeno uradjeno da to nije normalno. ne moz co'ek da mu nadje zamerku. Kad je rec o pravim vintage stvarima, Mirko je onaj koji zna sve zhivo i u teoriji i u praxi i jos i ume sve to da primeni i na kraju imas odlican rezultat. gre'ota sto nije otisao napolje kad je mogao, sad bi vec bio opako cenjen sa dugachkim redom porudzbina ispred vrata i podebelim racunom. Covek ima znanje, talenat i boooole ga za citav svet i to mu daje toliko prednosti u odnosu na druge....I nije istina da ti trebaju klesta da mu izvuchesh rech iz usta. trebaju ti samo 2 LADNA piva :)

ovi ostali sto se pominju po temi...jpg znam dobar deo tih ljudi i nosio sam im, testa radi, stosta na sitnije opravke tamo negde 2004-2004 i jbg kad covek radi samo jedno a ne zna da uradi i drugo, e onda koji si mi ti to majstor za opravke instrumenata koji ume samo civiju da prishrafi....

rock on
A.J.
Jedini proizvodi ciji sam video preko nahvaljene do maksimuma sa ovih je prostora jesu bash LP-i od Gopodina Tasica

jedan je zavrsio u rukama izvesnog Franka iz Hanovera tog sam i probao te tako zainteresovan trazio neke podatke kad se sapletoh o reviziju Gosin Mirkove gitare na cenjenom Vitage sajtu, covek onako lepo je pregledao gitaru i cudi se koliko je dobro uradjeno iskreno ja sam mislio da je neka Gibaja iz 50ih, a Lik zakljucuje pravio je neki Mirko Tasic njemu nepoznat covek

drugi radovi su od izvesnog Milana iz Sida finish mi je bio impresivan i za svaku pohvalu a covek je pravi sampion da je vishe takvih kao on i Mirko sto su iskreno bilo bi super.....

sa ostalima nemam neko lepo iskustvo cak ni u komunikaciji jer izvesni Goran mi rece nakon pomnog raspitivanja ko sam gde sviram koja gitara itd ;; Decmo ja to naj bolje radim u Srbiji'' ja kao sto i ne umem da cutim pitao sam ''Pa Vama pishe na sajtu da ste izuzetno skroman covek'' u smislu cemu izjava ja sam naj bolji no nije razumeo ili me je iskulirao nakom ubedjivanja da ne treba da koristim celicne pragove koje ja inace koristim ;;jer oni kidaju zicu i zvuce kao da sviras po staklu'' te iste nije ni imao vec bih ja morao da narucujem itd sto nije ni dovelo do saradnje to je bash bilo pri 2011 zato nekako se prikljucih starom pisaniju


od tada i pored losih iskustva sa jako nervoznim tim Jocom nisam znao da mu je to ime vozio me mesec dana i na kraju ''ej malko smo u guzvi ajde za 10 dana da se cujemo'' a to beshe vec 3ci put znaci profesionalno nema sta , i josh po nekim odlucio sam da je vreme sam da uradim refreting zao mi je sto ne poceh ranije ustedo bih em pare em nerve em bi gitare bile postedjenje oziljaka

od setapa daleko naj bolje iskustvo sam imao sa Dejanom Baicem lik je skroz ok

cuo sam Saniku mene jao zanima josh po nesto o njemu jer videh 2 neka vrata na prodaju iste sam i josh zelim evetualno pazariti te kako zasita prepoznati njegov rad jel imao neke spec oznake i slicno, te u poredjenju sa ostalima kakav je po kvalitetu izrade bio nekad posto su vratovi stari, i jeftini te ono odradio bih neki part caster hvala, cheers.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Dec 2016, 09:10

tommytigh77 wrote:Ima li u Srbiji još neko da premotava magnete osim Gorana (pošto Goran dere)? Voleo bih da vratim single u bridge poziciju, ali bi definitivno pre toga morao da se namota od 7 do 7.5K.

da li znash kojom je zicom motan taj kojeg posedujesh? tipa debljina itd pitam jer ako si namoajstoricav dacu ti zicu pa mozesh sam nije neka nauka ja radim sebi i po nekom frendu ne kao posao, a za tu cenu od 1 kod gosin Gorana imash ceo set magneta koji su za 2 klase iznad njegovih (moje misljenje) custom made po staroj recepturi rucno motani isto cak ce ti ostati love , Lik se zove Alexander Pribora iz Rusije te kad ti salje napishe poklon a i imamo neki dogovor sa Rusijom oko taksi uvoza itd, no sitno je to da bi Vam nesto uzeli na carani do sada za 3 kompleta za frendove nije bilo carine ...znaci nije premotavanje ali rekoh da pomenem, a za domotovanje stvarno nije komplikovano ili se mozda meni barem tako cini meni je daleko komplikovanije neki rad oko drveta ako je gitara stara tu sam fresh , to raduckam sebi te ne budem kriv nikom ☺, a magneti ...ako umesh da motash rukom a umesh sigurno objasnici tu pa odradish sam lepo, dacu ti recept za voskiranje i laganica...a za pare znam jednoh momka da li beshe Pancevo samo smo razgovarali interseovalo me da li stvarno zna ili...? po razgovoru reko bih da radi ok, inam na KP-u oglas naplacuje oko 1000 din sto je po meni realna cena jer niko za to ovde ne placa porez i stvarno to je samo premotavanje a ne prozivodnja cak se moze reci da je i skupo ali kad se uporedi sa ostalim koji ''deru'' to je DZ.

te josh 1 varijanta ukoliko ne patish od brenda ima da se probere super magneta za do 20$ ili set izci cete pri 30 ak evra Texas Loco u Iron Geer-u tu je bash bridge pozicija 7,6 khoma alnico naravno odlicni su......Mighty Might magnety isto, artec, itd itd e sad ako je to neki strai magnet za koji si vezan ili da se samo domota mozda da probash kod tog lika

ako se odlucish da pokusash sam javi, sibni u PM, cheers.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by hipihill » 28 Dec 2016, 11:56

MIKI-DJORDJE wrote: Jedini proizvodi ciji sam video preko nahvaljene do maksimuma sa ovih je prostora jesu bash LP-i od Gopodina Tasica

jedan je zavrsio u rukama izvesnog Franka iz Hanovera tog sam i probao te tako zainteresovan trazio neke podatke kad se sapletoh o reviziju Gosin Mirkove gitare na cenjenom Vitage sajtu, covek onako lepo je pregledao gitaru i cudi se koliko je dobro uradjeno iskreno ja sam mislio da je neka Gibaja iz 50ih, a Lik zakljucuje pravio je neki Mirko Tasic njemu nepoznat covek
Može li link da pogledam to?

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Dec 2016, 12:11

ne znam da li je dozvoljeno deliti linkove takvog tipa da mi se ne desi packa, ako jeste nije frka zakacicu mislim da sam sacuvao

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Dec 2016, 12:16

hipihill wrote:
MIKI-DJORDJE wrote: Jedini proizvodi ciji sam video preko nahvaljene do maksimuma sa ovih je prostora jesu bash LP-i od Gopodina Tasica

jedan je zavrsio u rukama izvesnog Franka iz Hanovera tog sam i probao te tako zainteresovan trazio neke podatke kad se sapletoh o reviziju Gosin Mirkove gitare na cenjenom Vitage sajtu, covek onako lepo je pregledao gitaru i cudi se koliko je dobro uradjeno iskreno ja sam mislio da je neka Gibaja iz 50ih, a Lik zakljucuje pravio je neki Mirko Tasic njemu nepoznat covek
Može li link da pogledam to?
Ukoliko ste Vi to Jako ste cenjeni u Holandiji i Nemackoj I Svjacarskoj , da ne ispadne ovo reklama ne poznajem coveka zaista ☺, znaci link sme ili ne, znam blesavo pitanje ali nesto sam malko u pri zurbici pa da ne citam sva pravila nanovo a kako sam ja kritikovao da se neko kudi a neko hvali da ne uskacem sebi u usta, znaci nije reklama nemam nikakav interes u tome

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Dec 2016, 12:24

MIKI-DJORDJE wrote:
hipihill wrote:
MIKI-DJORDJE wrote: Jedini proizvodi ciji sam video preko nahvaljene do maksimuma sa ovih je prostora jesu bash LP-i od Gopodina Tasica

jedan je zavrsio u rukama izvesnog Franka iz Hanovera tog sam i probao te tako zainteresovan trazio neke podatke kad se sapletoh o reviziju Gosin Mirkove gitare na cenjenom Vitage sajtu, covek onako lepo je pregledao gitaru i cudi se koliko je dobro uradjeno iskreno ja sam mislio da je neka Gibaja iz 50ih, a Lik zakljucuje pravio je neki Mirko Tasic njemu nepoznat covek
Može li link da pogledam to?
Ukoliko ste Vi to Jako ste cenjeni u Holandiji i Nemackoj I Svjacarskoj , da ne ispadne ovo reklama ne poznajem coveka zaista ☺, znaci link sme ili ne, znam blesavo pitanje ali nesto sam malko u pri zurbici pa da ne citam sva pravila nanovo a kako sam ja kritikovao da se neko kudi a neko hvali da ne uskacem sebi u usta, znaci nije reklama nemam nikakav interes u tome
nisam sacuvao sa vitage sajta na brzinu izguglah klasika bez zastite, ime graditelja i umesko gitra samo guitars odavde je otislo to na sajt ova revizija moguce da covek radi na istom sajtu- nagadjam ovo. http://www.bnbguitars.com/EN/gitaren/gi ... /index.cfm
i ovo mi je bilo interesantno potraznja na LP forumu koji ja barem cenim a viim da je ljudima tamo 1500E kao ''great deal''

http://www.mylespaul.com/forums/showthread.php?t=258408

Kao sto rekoh u Holandiji bash trazen- ili trazeni ste ne znam tacno sa kim razgovaram http://www.thegearpage.net/board/index. ... y.1462939/

ne mogu suditi o drugim gitarama ali ova kod Franka koju sam probao je kao sto i rekoh

cheers.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Dec 2016, 12:28

hipihill wrote:
MIKI-DJORDJE wrote: Jedini proizvodi ciji sam video preko nahvaljene do maksimuma sa ovih je prostora jesu bash LP-i od Gopodina Tasica

jedan je zavrsio u rukama izvesnog Franka iz Hanovera tog sam i probao te tako zainteresovan trazio neke podatke kad se sapletoh o reviziju Gosin Mirkove gitare na cenjenom Vitage sajtu, covek onako lepo je pregledao gitaru i cudi se koliko je dobro uradjeno iskreno ja sam mislio da je neka Gibaja iz 50ih, a Lik zakljucuje pravio je neki Mirko Tasic njemu nepoznat covek
Može li link da pogledam to?
oprosti ima dosta toga ljudi su trazili cija je 59ka usled te potrage ispade by Mirko Tasik

zasita da li je do mog kopma il sta (naravno da nije do kompa) ima na hiljade komentara na stranim zvanicnim grupama i forumima koje ja volim licno

http://www.lespaulforum.com/forum/showt ... 9-Les-Paul

kad nadjem u vezi Vintage casopis-sajta prosledicu , ne obecavam da li kada ce to biti i da li cu ovde uciniti. hvala puno.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Dec 2016, 12:50

MIKI-DJORDJE wrote:
hipihill wrote:
MIKI-DJORDJE wrote: Jedini proizvodi ciji sam video preko nahvaljene do maksimuma sa ovih je prostora jesu bash LP-i od Gopodina Tasica

jedan je zavrsio u rukama izvesnog Franka iz Hanovera tog sam i probao te tako zainteresovan trazio neke podatke kad se sapletoh o reviziju Gosin Mirkove gitare na cenjenom Vitage sajtu, covek onako lepo je pregledao gitaru i cudi se koliko je dobro uradjeno iskreno ja sam mislio da je neka Gibaja iz 50ih, a Lik zakljucuje pravio je neki Mirko Tasic njemu nepoznat covek
Može li link da pogledam to?
oprosti ima dosta toga ljudi su trazili cija je 59ka usled te potrage ispade by Mirko Tasik

zasita da li je do mog kopma il sta (naravno da nije do kompa) ima na hiljade komentara na stranim zvanicnim grupama i forumima koje ja volim licno

http://www.lespaulforum.com/forum/showt ... 9-Les-Paul

kad nadjem u vezi Vintage casopis-sajta prosledicu , ne obecavam da li kada ce to biti i da li cu ovde uciniti. hvala puno.
LM kad se dovedu u zabludu ljudi da li je rec o originalu ili ne a pri tom poseduju dosta gitara nisu od juce onda je to rekao bih dobar rad.

naravno cena nikad nije bila jedino merilo kvaliteta u dansanje vreme svirao sam gitare od po 200 Franka, Evra , $ koji pariraju naj skupljim custom shopovima

kako rece Dannyjoe Carter '' radni muzicar kupuje gitare oko 800$ max po nekad iznad 1000+$, a ove ostale se kupuju da bi se ljudi hvalili potrosenim novcem'' a pocetak razgovora beshe kako Jol Danzig kog zaista cenim danas trazi neverovatnih 25 000$ do 50 000$ ☺ i ceka se 2 godine, no Jol je takav car da mi je pomogao x puta da ne kupim falsh Hamere kod nas i ako ga ne poznajem osim kroz dopisivanja, inace Danny Joe je tvorac po meni daj lepshe srederske gitare omaz 80im DeJayce guitars ( e sto ne kupih jeftiniji model beshe 800$) kostale su mu neverovatnih 1200$ sa sve custom SD, Originalnim FR, naravno celicni pragovi, naj boljim drvetom i kada se uzme u obzir da ih prilicno oporezuju zacudio sam se za koliko mali novac covek radi a razlog kako mi je kazo ''nisam mogao naci dobru gitaru za sebe'' te sa iskustvom kod Ed Roman-a i ostalih guitar gurua nije mu bilo tesko sa tolikim iskustvom naraviti savrsenu 80s shred masinu , da dodam covek je naj brzi zivi gitarista zvanicno po Guitar World magazinu ''naj brzi gitarista kojeg ste ikad videli'' a po ostalim naj brzi zivi covek, on da bas to ne citiram a bilo bi ne daje pisljiva boba za to i kad se doda da je covek u dushi bluzer ma no coment kakve gitarske zveri obitavaju na onoj strani Atlantika i koliko su skromni ljudi od njega sam naucio dosta...samo se pitam koliko bi neko naplati ovde da mi otkrije tehniku ☺, naravno ima ljudi koji to rade i mnogima novac Fala Bogu ili kome god nije primarni cilj.

Naravno ja bih rado posedovao 1nog MT LPija no 1500 je nesto sto nemogu priustiti trenutacno, te ce pada modifikacija neceg jeftnijeg pa skoro 5 puta ali odlican rad i drvo fabricka.

howyesno
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 15:14

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by howyesno » 28 Dec 2016, 14:49

Mene zanima ovo za SS pragove. Koje žice koristiš i koliko ih često menjaš?

Malo pojasni, zbog ovoga http://avhguitarrepair.com/repair-blog/ ... frets-hmm/

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Dec 2016, 15:34

naj normalnije zice ovo je jedan veliki mit koji ide u prilog mastorima sa malo musterija i koji uglavnom menjaju pragove te se plase ako stave SS nece mu dolaziti bar min 5 god god za istu gitaru ( pa sve da je svira 24 h dnevno) mada a u proseku 10+ do 20 i ako negde pishe da su neunistivi naravno i oni se trose nakon 20 god ☺, ja ne znam koje secice ovaj covek koristi kupih Huricane kostale me 200din seku bez frke imash ih KP neki covek raspordaje ne znam da li josh ima, znaci ja mu nisam kriv sto koristi fret puling /cutting tools od Cr Vanadijuma naj losijeg kvaliteta da sece celik...ajd mozda gresim...

Iskusniji od mene kazu da trosi samo malo vishe alat te da ce mu turpija malo krace trajati npr, evo meni ova iz thomana sto kosta 19 Eura zavrsila je vec 2 djitre sa SS i dalje radi , heto bih da probam ovu sa Ali sajta ima ih kod nas na Kp cenim da ce raditi pa nek bude isto 2 gitare super! barem meni, a ove bolje ce trajati.... mada sam napravio nacrt za alatku tipa isto kao kurpija samo da se presece po duzini i da mogu ubaciti vodobrusni papir te kako se spajaju ove dve povrsine taman ce uhvatiti gornji deo papira...nisam ulagao u te turpije jer raduckam sebi ne uzimam nikome ''hleb'

Od zica GHS boomers jer kod nas ima puno kopija pogotovu D adario, eliixir i slicno, traju dugo na Cortu su ima vec 3 metra ☺ mogu da teraju jos ali to je neocbiljno zice bi trebale da se manjeju ko puno svira na mesec dana na 1 gitari ili ti onima koje dosta rabi..Narucio sam FAME zice od nekog Lika iz BG-a da probam posto sam ih vec probao preko te rekoh da vidim da li su iste, odlicne a kostaju u musicstoru 1,2 Evra on mi je uzeo po 3 evra po pakovanju a za cevrto me castio za ono evry day pa i ko radi tezge odlicno su se pokazale imash ocene tako Nemci su bash probirljivi i dali su 4 zvezide od ne znam koliko ocena je to prosek cak neke imaju i 5.

Eto potrudio sam se da ti sto priblicnije pojasnim moje vidnje SS mita, a da ove slike sa ovim pri potrosenim dnom pa to sam imao na svim pragovima manje ili vishe zavisi od nacina sviranja...
Cini mi se da LTD stavlja i na prosecne gitare SS jer koliko vidim traju kao SS nisam analizirao...
jos nesto kupio sam one sugavo lose alice metalne trzalice kaze Celik i sada tu su ivice ostre sa njima kad sviram ostavljaju trag, i pokosao sam to da obrusim...ali avaj...a kad koristim Dunlopve nista pa eto i to je celik pa sa njime judi treskaju bas zestoko po zicama ali je to oblo i nista ne kida, znam ja da je to oko SS ovde mit mada sam cu da su poceli po Vojvodini polako neki da stavljaju

ne nagovaram nikoga zaista, ja obicne vishe ne razmatram kao opciju, naravno na gitari sa dobrim pragovima necu dirati nista ali cim dodje vreme za refreting samo celik..kazem odgovarali su me totalno meni smesnim razlozima , ali dobro njihovo da je da kazu moje je da odbijem
i kao dodatak evo pojasnjenja mnogo vecih znalaca od mene

covek je onemogucio konetare oko onih ratova tonewood bla bla pa su jadnog licovali a stari majstor smiren, ma skroz ok

na 17 minuta 11 sec pazi sta kaze EVH za ove koji sire mit o SS ja to ovde necu izgovoriti i na 19 min 18 sec sta kaze Tommy Emanuel ja ga cenim da oni imaju dovoljno love a nemaju endorsment sigurno sa firmom za pragove te kazu kako je, a isto tako znaju sta je dobar ton ...Celik nije nista novo za pragove ali eto ovde je velik bauk, one secice pa one ce se istupiti i kad sece naj obicniju gitarsku zicu isto se nazube jer je zica unutra josh super ojacan celik preo ide nikl jel ili sta god ko voli...

https://www.youtube.com/watch?v=PbZY7LGBjM0 znaci na 17 minuta i 11 Sec EVH, i na 19 min 18 sec T. E a ovaj cova objasnjava o alatu...jeste nesto teze ali...

i evo neutralan lik josh jedan https://www.youtube.com/watch?v=VCDzEeugekg nadam se da je od pomoci

razumem problematiku gde god sam pitao cak i oni koji ih nikad nisu menjali pa ni svirali napricali su to, ton staklo i kida zice ☺, ok kod mene nije tako ☺, ono puno se love vrti kad se uzme 100E za menjanje pragova nigde garancija i slicno naravno porez ne placen, ne kod svih za nase uslove pa to je ogromna lova.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Dec 2016, 15:44

MIKI-DJORDJE wrote:
howyesno wrote:Mene zanima ovo za SS pragove. Koje žice koristiš i koliko ih često menjaš?

Malo pojasni, zbog ovoga http://avhguitarrepair.com/repair-blog/ ... frets-hmm/
naj normalnije zice ovo je jedan veliki mit koji ide u prilog mastorima sa malo musterija i koji uglavnom menjaju pragove te se plase ako stave SS nece mu dolaziti bar min 5 god god za istu gitaru ( pa sve da je svira 24 h dnevno) mada a u proseku 10+ do 20 i ako negde pishe da su neunistivi naravno i oni se trose nakon 20 god ☺, ja ne znam koje secice ovaj covek koristi kupih Huricane kostale me 200din seku bez frke imash ih KP neki covek raspordaje ne znam da li josh ima, znaci ja mu nisam kriv sto koristi fret puling /cutting tools od Cr Vanadijuma naj losijeg kvaliteta da sece celik...ajd mozda gresim...

Iskusniji od mene kazu da trosi samo malo vishe alat te da ce mu turpija malo krace trajati npr, evo meni ova iz thomana sto kosta 19 Eura zavrsila je vec 2 djitre sa SS i dalje radi , heto bih da probam ovu sa Ali sajta ima ih kod nas na Kp cenim da ce raditi pa nek bude isto 2 gitare super! barem meni, a ove bolje ce trajati.... mada sam napravio nacrt za alatku tipa isto kao kurpija samo da se presece po duzini i da mogu ubaciti vodobrusni papir te kako se spajaju ove dve povrsine taman ce uhvatiti gornji deo papira...nisam ulagao u te turpije jer raduckam sebi ne uzimam nikome ''hleb'

Od zica GHS boomers jer kod nas ima puno kopija pogotovu D adario, eliixir i slicno, traju dugo na Cortu su ima vec 3 metra ☺ mogu da teraju jos ali to je neocbiljno zice bi trebale da se manjeju ko puno svira na mesec dana na 1 gitari ili ti onima koje dosta rabi..Narucio sam FAME zice od nekog Lika iz BG-a da probam posto sam ih vec probao preko te rekoh da vidim da li su iste, odlicne a kostaju u musicstoru 1,2 Evra on mi je uzeo po 3 evra po pakovanju a za cevrto me castio za ono evry day pa i ko radi tezge odlicno su se pokazale imash ocene tako Nemci su bash probirljivi i dali su 4 zvezide od ne znam koliko ocena je to prosek cak neke imaju i 5.

Eto potrudio sam se da ti sto priblicnije pojasnim moje vidnje SS mita, a da ove slike sa ovim pri potrosenim dnom pa to sam imao na svim pragovima manje ili vishe zavisi od nacina sviranja...
Cini mi se da LTD stavlja i na prosecne gitare SS jer koliko vidim traju kao SS nisam analizirao...
jos nesto kupio sam one sugavo lose alice metalne trzalice kaze Celik i sada tu su ivice ostre sa njima kad sviram ostavljaju trag, i pokosao sam to da obrusim...ali avaj...a kad koristim Dunlopve nista pa eto i to je celik pa sa njime judi treskaju bas zestoko po zicama ali je to oblo i nista ne kida, znam ja da je to oko SS ovde mit mada sam cu da su poceli po Vojvodini polako neki da stavljaju

ne nagovaram nikoga zaista, ja obicne vishe ne razmatram kao opciju, naravno na gitari sa dobrim pragovima necu dirati nista ali cim dodje vreme za refreting samo celik..kazem odgovarali su me totalno meni smesnim razlozima , ali dobro njihovo da je da kazu moje je da odbijem
i kao dodatak evo pojasnjenja mnogo vecih znalaca od mene

covek je onemogucio konetare oko onih ratova tonewood bla bla pa su jadnog licovali a stari majstor smiren, ma skroz ok

na 17 minuta 11 sec pazi sta kaze EVH za ove koji sire mit o SS ja to ovde necu izgovoriti i na 19 min 18 sec sta kaze Tommy Emanuel ja ga cenim da oni imaju dovoljno love a nemaju endorsment sigurno sa firmom za pragove te kazu kako je, a isto tako znaju sta je dobar ton ...Celik nije nista novo za pragove ali eto ovde je velik bauk, one secice pa one ce se istupiti i kad sece naj obicniju gitarsku zicu isto se nazube jer je zica unutra josh super ojacan celik preo ide nikl jel ili sta god ko voli...

https://www.youtube.com/watch?v=PbZY7LGBjM0 znaci na 17 minuta i 11 Sec EVH, i na 19 min 18 sec T. E a ovaj cova objasnjava o alatu...jeste nesto teze ali...

i evo neutralan lik josh jedan https://www.youtube.com/watch?v=VCDzEeugekg nadam se da je od pomoci

razumem problematiku gde god sam pitao cak i oni koji ih nikad nisu menjali pa ni svirali napricali su to, ton staklo i kida zice ☺, ok kod mene nije tako ☺, ono puno se love vrti kad se uzme 100E za menjanje pragova nigde garancija i slicno naravno porez ne placen, ne kod svih za nase uslove pa to je ogromna lova.
gledam ponovo ovaj video bash prica o trajanju zica cova kaze 24 svirke -tezge ladno i josh su ok ☺, a za secice isto imash...i sta sve majstori rade te da nije fer odbijati musterije jer ce isti potrositi nebitno vishe na alat, skroz realno barem po meni...cheers.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Dec 2016, 16:20

howyesno wrote:Mene zanima ovo za SS pragove. Koje žice koristiš i koliko ih često menjaš?

Malo pojasni, zbog ovoga http://avhguitarrepair.com/repair-blog/ ... frets-hmm/
da izbegnesh tupljenje ovih obicnih da ih tako krstim od hroma+vanadijum u naj boljem slucaju mada su obicno Chr samo uzmesh kod nas zovu is neki zidarsta, stolarska odnosno kniski ceone secice koje su od pravog dobrano odrdajene legure Celika spec otvrdnutog i valjda beshe josh nesto (zato kazem legura, mada ovo je domen vec altnicara) i obrusish im ''njusku'' , znaci seku celicne pragove bez problema jer su one namenjene da seku eksere, celicne zice raznih profila...znas vec sigurno sve to a ako radish dugo onda imash jos i vece iskustvo , LM ovaj kaze za 10$ ja kupih na kilo pa me izadjoshe 200 din i malko truda - imam elektro motor na koji sam nakacio plasticni tocak tu je fmirgla i ide to brzo , a i bez toga ili brusilice na ravnu porsinu simirglu a pre goda turpijom ravnom i eko ti secice i fret pulerke za sitnu lovu

https://www.youtube.com/watch?v=Plex_h8J1F4

kazem nisam majstor ☺ za sebe jesam i po nekog frenda ali svako i ole namajstoricav moze to da uradi, ako sam mogao ja moze svak. Na kraju dodje momenat kad shvati covek da neke stvari da bi bile perfect mora sam doderati kao Brian May ajd njega je nuzda naterala kao i mene a verujem i mnoge druge.

postalo mi je zanimljivo kako su ljudi pre Stewart-MacDonald pravili alat i reasavali sve,

naravno ko je u prilici treba da odabere svog ok majstora i to je to, ja ne znam da uradim telo ni vrat od drveta nisam probao, mozda uskuro....

howyesno
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 15:14

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by howyesno » 28 Dec 2016, 18:09

Hvala. :ziveli:

Nisam ja majstor nego razmišljam da stavim SS na gitaru kad dođe vreme. Ako mogu da se menjaju žice na par nedelja sve je ok. EVH može da ih menja svakih sat vremena ako hoće, ja ne.

Za majstore je matematika jasna, naravno da im odgovara češće menjanje pragova. Što se alata tiče ostavljam izbor njima i njihovoj proceni šta im je isplativo.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrume

Post by hipihill » 28 Dec 2016, 18:27

MIKI-DJORDJE wrote: kad nadjem u vezi Vintage casopis-sajta prosledicu , ne obecavam da li kada ce to biti i da li cu ovde uciniti. hvala puno.
Pogledao sam sve linkove koje si postavio i nigde nisam našao ono o čemu si pisao. Još gore, na koji god sam sublink u okviru toga kliknuo ne radi. Da se pogrešno ne razumemo, znam ponešto o njegovom radu, ali nije mi poznato da se reklamirao negde napolju niti da se posebno pominje, verovatno on tako hoće. Koliko me sećanje služi pre dosta godina pominjao se neki oglas u Holandiji za neki njegov rani rad na recimo 8.0000, ali to je postavio njegov prijatelj koji i ma tu gitaru, ali kupaca nije bilo.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Dec 2016, 18:58

howyesno wrote:Hvala. :ziveli:

Nisam ja majstor nego razmišljam da stavim SS na gitaru kad dođe vreme. Ako mogu da se menjaju žice na par nedelja sve je ok. EVH može da ih menja svakih sat vremena ako hoće, ja ne.

Za majstore je matematika jasna, naravno da im odgovara češće menjanje pragova. Što se alata tiče ostavljam izbor njima i njihovoj proceni šta im je isplativo.
mogu sigurno, barem meni a eto i ljudi kazu pri tom nisu reklamirali ni jednu firmu....Naravno Edi moze mada ja mislim da Edi ima foru da voli da ih bash potrosi, no ne drugujem sa njim pa su to neke stare info...Naravno za alat si u pravu slazem se 100%..Ako si u Nisu ti se javi dodji probaj....mislim da kad stavish celicanu da cesh biti prezadovoljan i naj vaznije miran x godina

:ziveli: cheers

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest