Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
tealkjaffa
Posts: 1
Joined: 03 Jul 2015, 21:19

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by tealkjaffa » 03 Jul 2015, 21:37

pozdrav. da li znate da neko odkupljuje drvo za gitaru (ima oblik gitare, fale magneti i pragovi da se srede) a da je iz NS? Ja msm kako su mi rekli da je drvo za bas gitaru, od javora je.

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Avlijaner » 20 Jul 2015, 19:07

HELP!

Imam dve gitare za sredjivanje, zovem Gorana, ne javlja se, zovem Ilijanija, ne javlja se, zovem Tasmana, nedostupan... je l moguce da su svi na morima?!
Ili ja nemam dobre brojeve... Ako neko ima neke informacije, pliz, neki odgovor ili PM...
Nije jos uvek frka skroz, ali nemam puno vremena... Thanx

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by veljapa » 20 Jul 2015, 20:32

Tasa jeste. Otiso u petak nocu.

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Avlijaner » 20 Jul 2015, 20:40

Shit... Srecan put :)
Thanx...
Neko nesto za drugu dvojicu?

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by majtimika » 20 Jul 2015, 21:02

ilija je koliko zam takodje na odmoru bar mislim tako je nesto pricao pre desetak dana kad smo se culi za gorana nemam pojma

obos ti je isto na godusnjem ako ti je neka frka donesi do mene ako ti nije daleko

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Avlijaner » 20 Jul 2015, 21:18

Hvala! :ziveli: Za sad mi deluje malo puno kilometara... Probacu jos malo da resim stvar blize...

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by nebojsak » 05 Aug 2015, 20:51

Treba mi pouzdani majstor za popravku vintage majkova, u begeu. Za početak AKG D12, a ima ih još par komata. Fala unapred.

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Avlijaner » 09 Aug 2015, 19:51

Ilijani sredio tele, Miroslav iz Arandjelovca akusticnu...

Preporuke za obojicu! :ziveli:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by tommytigh77 » 06 Oct 2015, 22:29

Treba mi u Novom Sadu majstor da zameni pragove na ozvučenoj akustari. Ima li ko neki predlog?

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by majtimika » 07 Oct 2015, 07:01

Rasa sa telepa, ili rasa iz rumenke, realno ne poznajem ni jednog ni drugog ali za njih znam, imas i kikija ali koliko znam on dere, cimni komila on ti je upucen u ns majstore

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by tommytigh77 » 07 Oct 2015, 18:02

Hvala. Videh se sa Baba Slimom danas, on mi je preporučio i Baića koji je u njegovom komšiluku pa ću videti s njim.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by komil » 07 Oct 2015, 22:11

tommytigh77 wrote:Hvala. Videh se sa Baba Slimom danas, on mi je preporučio i Baića koji je u njegovom komšiluku pa ću videti s njim.
Baić je dobar za menjanje pragova a i povoljan. Za neke druge stvari možda ne bi bio prvi izbor, ali menjanje pragova uradi izuzetno.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by tommytigh77 » 07 Oct 2015, 22:41

Koga bi mogao još da preporučiš? Pošto nije samo u pitanje menjanje pragova, već je i trup malo povukao oko kobilice, pa bi imalo malo više posla.

User avatar
Gitaroholicar
Posts: 237
Joined: 30 Nov 2012, 22:02
Location: Novo Milosevo - Novi Sad

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by Gitaroholicar » 08 Oct 2015, 00:31

Mozda Vojin Maric. On uglavnom pravi gitare, elektricne, al mozes ga pitati za tvoj problem. On je u Bukovcu, to je blizu NS :)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Domaći majstori za izradu i održavanje muzičkih instrumenata

Post by komil » 08 Oct 2015, 02:06

tommytigh77 wrote:Koga bi mogao još da preporučiš? Pošto nije samo u pitanje menjanje pragova, već je i trup malo povukao oko kobilice, pa bi imalo malo više posla.
Ako već ideš kod Deana Baića, svakako ga pitaj. Verujem da će biti veoma ljubazan i rado porazgovarati o tvojoj gitari, a ti ćeš prema njegovoj priči shvatiti da li je to to, možeš isto tako ljubazno da odgovoriš da ipak želiš i drugo mišljenje. Nije da ispada da sam preterano rezervisan u vezi njega, siguran sam da je do sada radio i od "babe devojku" intervencije i da je nekima napravio odličan posao. Stvar je u tome da se on relativno od skora bavi ovim poslom i mislim da nije učio trikove od nekih starih majstora, i nema sigurno recimo onu dozu znanja šumarskog fakulteta ;) U tom smislu je neke intervencije savladao perfektno (i kupio odličan alat za to), a za neke intervencije ima pogrešne predstave (po mišljenju proverenih majstora, ali mora se priznati da su to svakako zajebani slučajevi gitara bili). On kad recimo uradi pragove, to ume da izgleda bolje nego fabrički, da ne poveruješ. Dobiješ jako sve precizno i ispolirano onako kako niko ne bi uradio i to bar za nekih 10 eura jeftinije nego drugi. Custom nutove od kosti radi jako lepo,mislim za nekih iljadu din.

Za Rašu sa Telepa sam čuo pregršt mišljenja da kod njega zavisi da li mu se radi na tvojoj gitari ili ne radi (moja iskustva su takođe takva). Ono, "kad oće" onda može čudo da napravi. E sad, o čega zavisi to da li hoće, istina je da je stvar u tome što ga gomila ljudi smara da radi za male ili nikakve pare, a drugim delom ipak o nepredvidivim okolnostima. U svakom slučaju, za razliku od mnogih "ja radim u sobi svoga stana" hobi majstora, Raša ima svoju radionicu, a njegove gitare koje sam probao (one koje je pravio od nule) su mi bile veoma dobre.

Famozni Kiki, poznat kao relativno skup ali odličan majstor. Živimo zgrada do zgrade, ali ja nisam nikada video čoveka, pa mi to pojačava legendu. Ali čuo sam o njemu dobre priče. Jedan dan iz Audio Bootique-a dolaze, kažu zapalili autom iz Beograda do Kikija jer u njega imaju najveće poverenje za servis gitara.

Ja bih preporučio Srđana Jankovića, nikada nisam kod njega išao kao kod majstora, svi ga znaju kao jaaako dobrog svirača i po tome što sam video verujem da to doprinosi tome da je baš odličan majstor: https://www.facebook.com/SrleJ?fref=ts Svakako ljubazan i ok mu je da ćaska o gitara, nema razloga da ga neko ne konsultuje.
https://www.facebook.com/srlejrepairshop

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest