Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Kristijan » 31 Mar 2012, 14:57

Хмм, шта знам, ја се после милиЈон година вратио на целулоидне трзалице. И даље користим и жути Тортекс, али за електричну гитару углавном рабим Данлопову хеви целулоидну трзу, а за акустичну медиум целулоидну. Осим што стварно има другачији звук, некако ми ова целулоидна даје мало уједначенији звук на свим жицама. Рецимо, имам утисак да Тортекс на тањим жицама даје стакласто продоран тон, док су басови макице њоњави, а код целулоидних је то као уједначеније. А можда и трипујем :)

Ах, да, кад је тамбпик у питању, ту последњих 5 година користим целулоидну трзалицу, ништа ја ту не б'диииииро...

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by nebojsak » 31 Mar 2012, 15:39

Kristijan wrote:Рецимо, имам утисак да Тортекс на тањим жицама даје стакласто продоран тон, док су басови макице њоњави, а код целулоидних је то као уједначеније. А можда и трипујем :)
Hah, ne tripuješ, to sam i ja primetio u poslednje vreme, pa se vraćam na celuloid.

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Milanares » 02 Apr 2012, 00:07

Ma ja imam u glavi neki trip, kad bi se izveo ogled:
-dve gitare "sa iste trake" iz iste serije, aj stratovi neka budu,isti magneti ista tezina gitara, poliester finish najgrdji
-sa jedne se skine finish, prelakira se ono vintage correct, nitro telo, nitro vrat i stave se devetke na nju i svira se trzom tipa .60 / thin-medium
- jedna ostane stock, stave se jedanaeske ili deblje zice, svira se trzom tipa 1.14 ili jace
koja bi prednjacila u kvalitetu zvuka i rezonantnosti koje daje kako nasuvo tako i kroz amp?
... :?: ...
. zivo me interesuje

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by nebojsak » 02 Apr 2012, 00:15

Nzm, naravno da nikad nisam imao priliku da uporedim before i after bilo koje 1 na 1 varijante. Uglavnom, sad kad sam poslednji put bio kod Mirka povodom setapa und ostalih varijanti, prozborili smo koju oko takvih stvari. Čovek je u fazonu da koska, finiš i ostalo utiču na zvuk u nekoj meri, manje više značajnoj. Ali utiču. Tako da, ono, ja ću svoj GAS zadovoljiti u trenutku kad budem zgulio ovaj poliuretan i kad budem spičio neki šelak/nitro konbo™ ili samo nitro. Dotel mogu samo da zamišljam :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by bancika » 02 Apr 2012, 04:26

Milanares wrote:Ma ja imam u glavi neki trip, kad bi se izveo ogled:
-dve gitare "sa iste trake" iz iste serije, aj stratovi neka budu,isti magneti ista tezina gitara, poliester finish najgrdji
-sa jedne se skine finish, prelakira se ono vintage correct, nitro telo, nitro vrat i stave se devetke na nju i svira se trzom tipa .60 / thin-medium
- jedna ostane stock, stave se jedanaeske ili deblje zice, svira se trzom tipa 1.14 ili jace
koja bi prednjacila u kvalitetu zvuka i rezonantnosti koje daje kako nasuvo tako i kroz amp?
... :?: ...
. zivo me interesuje
nije dobar eksperiment jer mesa tri promenljive. Ako ima razlike neces znati zbog cega. Ako se uradi jedna po jedna onda ima smisla donekle...mada ovde pricamo o nijansama, a i same gitare iz iste serije se razlikuju, nekad u nijansama, nekad i vise od toga...tesko je odraditi ga sa dve gitare a da bude 100% tacno. Drugo, morao bi da bude blind test jer ces da zasviras bolje kroz gitaru za koju mislis da je bolja, bar podsvesno i bar za nijansu (a o nijansama i pricamo).
Idalan test bi bio sa jednom gitarom koju posle prve runde testova oljustis i prelakiras. Uz to da onaj ko svira ne zna sta svira ili jos bolje da se napravi nekakva mehanicka sprava za okidanje zica koja to radi ponovljivo. Onda se sve to snimi i analizira, ali opet da ne znas koja je koja.

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Milanares » 02 Apr 2012, 08:21

bancika wrote: ...jer ces da zasviras bolje kroz gitaru za koju mislis da je bolja, bar podsvesno i bar za nijansu.
:bravo:

User avatar
nodi
Posts: 297
Joined: 07 Jun 2012, 21:30
Location: Beograd

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by nodi » 04 Jul 2012, 15:28

Kako farbate plastiku pomocu kafe?
Na netu sam nasao da treba da se ubaci plastika u kafu i tu da odstoji 2 dana. Uradio sam to i nije imalo apsolutno nikakvog efekta.
Doduse, koristio sam Grand kafu, a svi znamo kakvog je ona kvaliteta :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Funkomat » 04 Jul 2012, 16:12

Neka plastika se farba posle po h, neka nikad. Ako ne vidis odmah rezultate, neces ih ni videti.

User avatar
nodi
Posts: 297
Joined: 07 Jun 2012, 21:30
Location: Beograd

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by nodi » 04 Jul 2012, 16:27

Znaci nema nade? :'(
:D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Funkomat » 04 Jul 2012, 18:18

jok

delije kosjeric
Posts: 20
Joined: 16 Jun 2012, 14:57

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by delije kosjeric » 04 Jul 2012, 18:38

nodi wrote:Kako farbate plastiku pomocu kafe?
Na netu sam nasao da treba da se ubaci plastika u kafu i tu da odstoji 2 dana. Uradio sam to i nije imalo apsolutno nikakvog efekta.
Doduse, koristio sam Grand kafu, a svi znamo kakvog je ona kvaliteta :D

mora kraci espreso

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by fattwang » 04 Jul 2012, 21:32

Nescafé Classic? Šalu na strau, slaba vajda od kafenisanja.

Starenje plastike može da se ubrzano odradi pomoću UV lampi. Vrati se malo unazad:
viewtopic.php?f=18&t=5483&start=300#p271706

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by mislim_stvarno » 19 Aug 2013, 18:30

Moram da pokazem ovo glupiranje :D Nije refinish, samolepljiva folija u boji :D

Image

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by nemanjavelimirovic » 23 Aug 2013, 02:51

Image Image

Sasekao ortak dok b(l)ejah na moretu. Mnogo je lakse i lepse za sviranje i gitara vise nije teshka ko tuch, vec samo teshka. :D :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Kristijan » 23 Aug 2013, 07:05

Добар потез. Телетина уме да жуља.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest