Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Funkomat » 23 Nov 2008, 21:29

Posto volim da cackam po gitari rekoh da otvorim ovako nesto.
Sta ste modifikovali na gitarama koje svirate?

Evo sta sam ja radio:
Skratio tremolo rucku, ofarbao plastike kafom, dodao toggle switch koji aktivira neck magnet, promenio standard civije na vintage civije (stare su pocele da preskacu pa mi bilo lakse da zamenim novim sa stewmac-a nego da ih popravlja... ako je to moguce uopste), zamenio pinove za kajis onim na zakljucavanje i stavio Seymour Duncan SSL-1 u bridge poziciju.

Bolje da sam dao nekom da mi napravi gitaru po zelji... :hide:

Kombinacija neck i bridge magneta mi se nije preterano svidela dok nisam stavio nov magnet. Sad je bas lep zvuk. Preavi "stratovski". :D

Image

Aj sad vi...

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sta Ste Modifikovali Na Gitari?

Post by guv'nor » 23 Nov 2008, 21:44

Funkomat wrote:Skratio tremolo rucku
E Gilmure, Gilmure! Šta uradi od čoveka! :D
Funkomat wrote:Kombinacija neck i bridge magneta
Sada skoro kao da imaš i telecastera, opasna fora! :wink:

Nego OnTopic

Ja sam na svom Cray-u stavio American Vintage sedla, neck i middle povezao na jedan pot, a brigde nakacio na drugi pot i to je to. :D

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Sta Ste Modifikovali Na Gitari?

Post by vbraca » 23 Nov 2008, 21:47

Aria STB-JB
Skinut pickguard (koji je na drugom basu), skinuti pragovi, menjana elektronika i magneti(sada su EMG), stavljene fensi kapice za porenciometre sa nekog televizora, i stavljene flat zice, okvirno bi bilo to to.
Legend Jazz bass
Promenjen pickguard (stavljen beli), motani magneti, uskoro menjanje civija i kobilice, menjani potovi ( i bice ponovo menjani sa CTS potovima).
Music Man Stingray 4 HB
Verovatno ce staviti drugi pickguard, mada to je samo misao... :)

Odprilike bi to bilo sve :)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Sta Ste Modifikovali Na Gitari?

Post by cccira » 23 Nov 2008, 21:55

Nista, she's perfect :mrgreen:
Image

Planiram, doduse, da u skorijoj buducnosti porucim ovo sa stewmaca:
http://www.stewmac.com/shop/Electronics ... y_Box.html
i odradim konacno taj 18v mod uz prekidac koji ce menjati izmedju 9 i 18 volti

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Guitar_thrill » 23 Nov 2008, 23:30

Funkomat sto si skratio rucicu?

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Rax13 » 24 Nov 2008, 00:39

Guitar_thrill wrote:Funkomat sto si skratio rucicu?
Zbog lakshe kontrole iste... SRV-ova fora valjda...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Sta Ste Modifikovali Na Gitari?

Post by Funkomat » 24 Nov 2008, 00:59

guv'nor wrote:
Funkomat wrote:Skratio tremolo rucku
E Gilmure, Gilmure! Šta uradi od čoveka! :D
Moram da priznam da je ideja sa njegovog crnog strata ali nije bezveze. :)
Kobilica ima gresku. Navoj u koji rucka ulazi zapravo. Fender jebiga...
Rucka ne stoji pod pravim uglom vec malo nakrivljeno, zvog cega je stajala previsoko i bilo je neudobno drzati rucku i svirati u isto vreme.
Ne znam koliko se vidi na slici ali:
Image
Nazalost nisam skontao kad sam kupovao gitaru...
Ovako mi mnogo vise odgovara.
Eto odgovora na: :wink:
Guitar_thrill wrote:Funkomat sto si skratio rucicu?

Danielt
Posts: 61
Joined: 15 Nov 2008, 17:38
Location: Zrenjanin

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Danielt » 24 Nov 2008, 03:49

ofarbao plastike kafom
...prvo sto mi palo napamet da si kuvo plastiku u po litre kafe lol.....mozda i jesi....
hmm jedno pitanjce koje je mozda malo off a i nije
imam gitaru nesto kao tvoju i sad kontam na onom prekidacu (5-o polozajnom) se menjaju kombinacije magneta sledecim redosledom 1.solo magnet kod kobilice 2.kombinacija magneta kobilice i srednjeg 3.solo srednji 4.srednji+ neck magnet 5. neck magnet solo
e sad kak sam te skonto ako cackam po elektronici i promenim nesto odradim kombinaciju magnet neck+kobilica dobicu xtra zvuk?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Funkomat » 24 Nov 2008, 08:02

Danielt wrote: ...prvo sto mi palo napamet da si kuvo plastiku u po litre kafe lol.....mozda i jesi....
Dodje na to manje vise... :D
Danielt wrote:imam gitaru nesto kao tvoju i sad kontam na onom prekidacu (5-o polozajnom) se menjaju kombinacije magneta sledecim redosledom 1.solo magnet kod kobilice 2.kombinacija magneta kobilice i srednjeg 3.solo srednji 4.srednji+ neck magnet 5. neck magnet solo
e sad kak sam te skonto ako cackam po elektronici i promenim nesto odradim kombinaciju magnet neck+kobilica dobicu xtra zvuk?
Ako imas istu tone kontrolu za srednji i bridge magnet, najjednostavnije sto mi pada na pamet je da na 5-way prekidacu zamenis zice srednjeg i magneta kod kobilice.
Onda ces imati, bas kao sto si rekao, umesto neck + mid, neck + bridge, samo sto ces bridge magnet imati u srednjoj poziciji a u 5. (ili 1. ne znam kako se gleda) srednji magnet.
Nadam se da razumes na sta mislim.
Ako ti smeta takav raspored na prekidacu, mislim da je jedini drugi nacin da dodas toggle switch...

Sad, koliko je to extra zvuk ces morati sam da procenis... :)
Meni se svidja.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Funkomat » 24 Nov 2008, 12:26

Evo mali snimak kroz pozicije:
http://www.box.net/shared/opn30j3rpx

Neck, Bridge pa Neck + Bridge do kraja.
Uzivo je zvuk mnogo "otvoreniji" nego sto mikrofon uspe da pokupi ali you get the idea.

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Rax13 » 24 Nov 2008, 12:27

Zamenio bridge i neck magnet magnete i skinuo onaj gornji sloj na fretboardu onim "celicnim sundjerom" i time dobio glatkiji, svirljiviji i dosta cistiji fretboard (zbog cega sam to primarno i uradio :D ).

Planiram da uradim push-pull za splitovanje humova, kill switch i mozda zamenim poklopce od potova i switch da budu bele boje, a mozda zamenim i potove... :)

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Funkomat » 24 Nov 2008, 12:30

Rax13 wrote:Zamenio bridge i neck magnet magnete i skinuo onaj gornji sloj na fretboardu onim "celicnim sundjerom" i time dobio glatkiji, svirljiviji i dosta cistiji fretboard (zbog cega sam to primarno i uradio :D ).
Koji gornji sloj?
Lak?
Kako si uspeo da ne izgrebes fretboard celicnim sunjderom?

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Rax13 » 24 Nov 2008, 13:23

Pa da, gornji deo laka, u kojem se slegla prljavshtina nakon toliko godina neodrzavanja... Pa lepo, nashao sam po stranim forumima da se to koristi i ja probao i uspelo... Dosta je fin, nema uopshte gruboce, ali zato mora duuugo da se trlja :D

Danielt
Posts: 61
Joined: 15 Nov 2008, 17:38
Location: Zrenjanin

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Danielt » 24 Nov 2008, 20:25

Funkomat wrote:
Danielt wrote: ...prvo sto mi palo napamet da si kuvo plastiku u po litre kafe lol.....mozda i jesi....
Dodje na to manje vise... :D
Danielt wrote:imam gitaru nesto kao tvoju i sad kontam na onom prekidacu (5-o polozajnom) se menjaju kombinacije magneta sledecim redosledom 1.solo magnet kod kobilice 2.kombinacija magneta kobilice i srednjeg 3.solo srednji 4.srednji+ neck magnet 5. neck magnet solo
e sad kak sam te skonto ako cackam po elektronici i promenim nesto odradim kombinaciju magnet neck+kobilica dobicu xtra zvuk?
Ako imas istu tone kontrolu za srednji i bridge magnet, najjednostavnije sto mi pada na pamet je da na 5-way prekidacu zamenis zice srednjeg i magneta kod kobilice.
Onda ces imati, bas kao sto si rekao, umesto neck + mid, neck + bridge, samo sto ces bridge magnet imati u srednjoj poziciji a u 5. (ili 1. ne znam kako se gleda) srednji magnet.
Nadam se da razumes na sta mislim.
Ako ti smeta takav raspored na prekidacu, mislim da je jedini drugi nacin da dodas toggle switch...

Sad, koliko je to extra zvuk ces morati sam da procenis... :)
Meni se svidja.
da tako nesto sam i ja konto da uradim sreca pa imam neko malo znanje o elekronici :)
ali mislim da cu da ubacim togle switch ...sad nesto kako ja kontam togle switch ce u jednom polozaju raditi nista odnosno nece prekidati struju do 5-way prekidaca a u drugom ce prekidati struju 5-way prekidaca i raditi kombinaciju neck-bridge magneta? ako si me skonto o cemu pricam
e sad posto pre nisam cacko po elektronici gitare cuo sam nesto da magneti mogu da se vezu paralelno i redno ako moze sta se time realno dobija?
i kad skidam magnete i prekidac kontam da cu morati da skinem i pickguard a za to cu morati sa olabavim zice skroz e sad cuo sam da nikako nevalja za
vrat gitare da se skidaju zice jer se oslobadja pritisak sa vrata gitare itd ajd ako mozes malo to da mi objasnis

ah da zaboravih svidja mi se boja plastika na tvojoj gitari jel ima da se kupe u toj boji ili moram sam da odradim ako moram sam mozes li mi reci na koji nacin

e sad izvini ako malo smaram ali moram nekog da pitam :?:
hvala unapred :)

User avatar
balanso
MF veteran
Posts: 180
Joined: 01 Nov 2006, 19:31
Location: Behind You

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by balanso » 24 Nov 2008, 21:08

pa evo meni je osvanula jos jedna kopija strata (opet neki rucni radovi) pa kontam , koje magnete da zabijen u njeg da dobijem neki zvuk za sviranje power/progressive ???? ako moze kombinacija HSS bilo bi do jaja ? a sto se tice modifikovanja , na svakoj gitari do sad sam modifikovao sve !! kad sa kreten .... al et

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest