Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by DrGreenthumb » 03 Feb 2012, 12:45

Ta gitara je toliko svirana da ima mojo-a na pretek, a prosto me je sramota ( s obzirom da sam svima trubio kako je to mumbojumbo bullshit ) da priznam koliko je dobila sa skidanjem originalnog finisa. Prosto neverovatno, druga gitara, must be tried to b believed :D

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by guv'nor » 03 Feb 2012, 14:21

Ma nema frks, od silnih marifetluka* (*Dersu citat) i sam sebi ponekada licim na... :bambi:
Nego, u pravu si bio i za pragove, mogao bih negde da odnesem dzitru na nivelisanje - red je. :)
To sam mnogo teze provalim, jerbo u toku sviranja, onako usputno, izvalim da nesto ne valja, pa onda na licu mesta padnu korekcije leve ili desne ruke, akcije i sl... :ziveli:
Cortex wrote:A jel mozhe fazon dzhitra jednostavno da se vrati vlasniku nakon drugog sloja farbanja nitrom [kolko znam ide 3 jel tako :hide: ] ili tipa dan nakon farbanja trecim slojem, i onda kad je tako svezha da lepo svirash i shta otpadne i relicuje se otpalo je? Fazon dok je svezhe pa da je izubijash hteo ne hteo, dok se ne stegne bash valjano chika nitro? :) jel mozhe da shljaka takva mogucnost? onda je i jesi ti relicovao, tehnichki, od sviranja :mrgreen:
K'o sto rece Majti, nitro je zvaka dok ne iz-heal-uje. Mada je Dersu pominjao neko grejanje/suncanje posle svakog sloja, kada je okacio one fotke banana relic Skala Strat-a...
Sto s' tice slojeva, idu 3 tipa nanosa, ne 3 ruke. Podloga (grunt, baza, kako god - to je ono belo-sivkasto), farba (boja) i clear. Druga dva se nanose od 1 do 20 ruka. Zavisi sta ko hoce da postigne. To su ovi sa Reranch.com foruma izdoktorirali, pa baci pogled tamo ako te ne mrzi.

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Randy » 10 Mar 2012, 11:53

Do malopre sam imao samo blokiran floyd sa daščicom.Sad sam isekao neku staru krpu i ubacio je u opruge.Sad sviram trve metal :metal: :bambi:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by mislim_stvarno » 30 Mar 2012, 15:05

upravo sam markerom zamrchio inlay tachkice na gitarama. 8) Koliko dobro izgleda ne mogu da verujem :lol: smrt dot inlayima! :mrgreen: 8) :lol:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Duane » 30 Mar 2012, 17:37

DrGreenthumb wrote:Ta gitara je toliko svirana da ima mojo-a na pretek, a prosto me je sramota ( s obzirom da sam svima trubio kako je to mumbojumbo bullshit ) da priznam koliko je dobila sa skidanjem originalnog finisa. Prosto neverovatno, druga gitara, must be tried to b believed :D
ako pričaš za guvnorovu gitaru, onda omgdž, divljenje i +1

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Milanares » 30 Mar 2012, 18:58

e da, i ako je gornji grenthumbov post bio neka reakcija na moju izrecenu istinu kako do mojoa nema precice, ja bih se odje ogradio da tu nisam nikako mislio na guvnora i njegovog strata, a kad smo vec kod njega, mogao bi on da se mane prizeljkivanja relica cs-ovog cs-a nad cs-ovima koji su replike cs-ovih replika sajsijeve replike relica jer njegova je gitara za njega najbolja :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by nebojsak » 30 Mar 2012, 19:24

Dobro, čovek radi šta mu dune sa svojom đitrom, svi to radimo u ovoj ili onoj meri.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by guv'nor » 30 Mar 2012, 19:26

Ma aj'te momcovi, sve je ok, ozbiljno. :) :ziveli:

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Milanares » 30 Mar 2012, 19:40

ne, pa to sam hteo reci, bolje da sam radis sta hoces sa svojom dzitrom no da platis neku gde je neko radio nesto sto ti se svidja da bude uradjeno sa djitrom. na relic se odnosi. :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by guv'nor » 30 Mar 2012, 20:26

Razumem to, nego tu je onaj psycho faktor™ Master Built-ova koji su u većini slučajeva heavy relic-ovani. :mrgreen:
A tko je imao prilike da svira, čak i rasetovanog MB, zna o čemu pričam... :homer:

Onda se javi i čika PRS pa stejtuje obvjius da proizvođači kola decenijama pokušavaju da utišaju motore farbanjem karoserije, a ti na svojoj gitari vidiš 3mm deb'o finiš..... Pa onda dilema, da li da odem kod čika Mirka ili na lečenje?
Aaaaaaaaaaaaaaa!!! :mrgreen: :ziveli:

Summa summarum - obožavam ovaj instrument (gitaru, jelte) i isto koliko volim da skidam i učim nove fore, fraze i sl, toliko volim da čačkam i izvaljujem sve oko setovanja i unapređenja iste. :oops:

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Milanares » 30 Mar 2012, 20:50

Mozda nije mesto: koje su ti ono bele trze sto koristis na nekim od klipova?

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by guv'nor » 30 Mar 2012, 21:02

Ne znam na koji tačno klip misliš, ali ili je celuloid (Fenderi ili Dunlop) ili tortex (Dunlop). To koristim već godinama.
Celuloid ima malo mekši i topliji zvuk, ali tortex može malo više da se maltretira - jer sviram onim tup(lj)im delom pa celuloid medium 'oće da pukne na pola ako zapneš.

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by Milanares » 30 Mar 2012, 22:03

a onda je bio beli fenderov celuloidni trz,ili pearloidni dunlop, vidis kod mene sto se topline zvuka tice, na kracoj, 24inchnoj skali-upravo obrnuto, tortex daje topliji zvuk od celuloida.....mozda je i do vrste finisha?

uveren sam da je jako bitno obratiti paznju na materijal i debljinu trzalice i zica pa tek onda doci do faktora uticaja vrste laka na zvuk i rezonantnost instrumenta.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by guv'nor » 30 Mar 2012, 22:09

Milanares wrote:mozda je i do vrste finisha?
Ne zezaj :lol: , verovatno ima dosta uticaja ko kako i pod kojim uglom okida žicu trzalicom.
Pa je zbog toga možda bezveze govoriti kako je ovaj materijal univerzalno topliji ili šta god od onog i sl. :ziveli:

Sada ih opet isprobaH, celuloid je meni samo malo mekši, ne nužno i topliji - ispravka! :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Šta Ste Modifikovali Na Vašoj Gitari?

Post by bancika » 31 Mar 2012, 14:46

najostriji zvuk po meni ima ultex...pogotovo sa pointy vrhom kao jazz III. Iste najlonske zvuce malkice mekse.
Tortex sam jedno vreme koristio ali me mnogo nervira sto se trosi kao kreda da je...
Milanares wrote:uveren sam da je jako bitno obratiti paznju na materijal i debljinu trzalice i zica pa tek onda doci do faktora uticaja vrste laka na zvuk i rezonantnost instrumenta.
agree...to i tehnika/jacina okidanja.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest