PRS gradnja u mojoj izvedbi

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by Kristijan » 05 Aug 2010, 21:34

Pa baš i nije profi. Gitara izgleda kao svestska klasa, a ove fotke su malo trashy. Poprilična disproporcija.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by faks » 05 Aug 2010, 21:40

ma pusti sad ton! daj još neku sliku :mrgreen:
šala.
:bravo: :bravo: :bravo:

a i slike su skroz ok. pogotovo sto nije tako cesto videti lepu i zgodnu devojku sa plavim očima ;)

User avatar
dikan
Posts: 76
Joined: 02 Dec 2008, 12:40

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by dikan » 06 Aug 2010, 08:03

faks wrote:ma pusti sad ton! daj još neku sliku :mrgreen:
:1:

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by MaLuCkO » 06 Aug 2010, 12:59

Nazalost gitara je ostala u senci lepe devojke :mrgreen: :mrgreen: :ziveli: :ziveli:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by oboss » 06 Aug 2010, 14:38

MaLuCkO wrote:Nazalost gitara je ostala u senci lepe devojke
zasto nazalost, pa one jesu jedna drugoj ukras i namerno nisam isao na detalje gitare vec siroke kadrove gde je normalno da lepa devojka dodje u prvi plan a gitara ide na povratnu loptu. devojka je filter za one koje ne interesuje gitara jer oni ne gledaju dalje a za njih nije ni pravljena slika.
brine me sto kristijan misli da su trashy. to jesu li profi to je manje bitno ali ako su trashy onda nisam uspeo. hm

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by istiqrac » 06 Aug 2010, 15:54

Ma priznaj da si ovo uradio samo da bi ti ostala aktuelna tema, posto su sve po zavrsetku instrumenta zamrle :D
Lepotice obe nema sta :)

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by oboss » 06 Aug 2010, 17:29

provaljen sam :O.o: :lol: :ziveli:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by nenadnenad » 06 Aug 2010, 19:34

jel ovo neka necaka ? :mrgreen:

User avatar
the bassman
Posts: 297
Joined: 19 Jan 2010, 09:15

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by the bassman » 06 Aug 2010, 23:44

Uuuuuu jbt, trbalo mi sat vremena da prelistam ovu temu, i sta da kazem nego EXTRA, koliko si se iscimao i koliko je ovaj prs ispao dobro, prosto ne verujem!
Moj gitarista ceo zivot iskljucivo svira na prs-ovima, ima ovaj
Image

Uploaded with ImageShack.us
...on mu uvek visi u band room-u i prilicno je star,a kuci vezba na hollowbody, whatever...jako su dobre gitarice.
Aj`jos da cujemo kako to sada posle svega zvuci, pa :ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by MetalFunk » 07 Aug 2010, 07:55

A... je l' ova cura hand made? Ili... ? :mrgreen:
Ako jeste, narucujem komaT (:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by Kristijan » 07 Aug 2010, 08:33

Da samo malo razjasnim zašto kažem trashy.

Kao prvo, scenografija. Ako je cura i gitara, daj da bude samo cura i gitara. Ili ako će da bude neki ambijent, ako nije neka najjednostavnija pozadina iz foto studija, onda da bude bina, tonski studio... Ovako, sa ovim separeom iz neke napucane kafane, i sa ovako oskudno odevenom curom, više izgleda kao da je došla da odradi lap dance, pa joj je neko rekao: Uuuu, mače, baš si dobra, daj da te škljocnemo sa jednom gitarom!" Scenario se ne piše samo za pokretne slike, a to fotografi često zaboravljaju. A i svetlo je pogrešno, mnogo nebitnih elemenata su veoma lako uočljivi na fotografijama, i bilo bi pametnije da su makar u polumraku. Ne mora da bude baš spotlight na glavni sadržaj, ali malo odvajanja prvog plana od ostalih planova uz upotrebu drugačijeg svetla nije na odmet.

PRS je jedna od onih gitara koja uglavnom predstavlja nedostižni san za mnoge gitariste. Ručno rađena gitara, ako ne pričamo o izopačenim vrednostima ovde kod nas, takođe predstavlja nešto što samo najopakiji maheri koji su dobro naplatili svoje umeće mogu sebi da priušte. Ova gitara objedinjuje ta 2 elementa. Dakle na fotografijama mora da se malo forsira ta ekskluziva, da se ide na elitizam, inače je priča sasvim pogrešna. Može lepa i zgodna žena da se slika tako da deluje izazovno, a da ne deluje jeftino. I ovakva gitara traži taj drugi pristup. Pin up fazon je više za gitare koje lako mogu da se povežu sa rockabilly muzikom. A ovo čak nije ni dobar pin up, nije stilski "čist".

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by faks » 07 Aug 2010, 10:39

@oboss
možda još neku sliku da napraviš gde je gitara slikana sa zadnje strane,gde se vidi onaj list?...
to je dokaz o autenticnosti ;)

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by oboss » 07 Aug 2010, 10:42

ako je ista konstruktivna kritika to je ovaj kristijanov post. hvala.

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by groove » 09 Aug 2010, 14:58

Gitara izgleda fantasticno, verovatno dobro i zvuci,ali brate zasto, zasto onaj cvet pozadi??? :povrac:

SomiKnight
Posts: 83
Joined: 04 Jun 2008, 13:35
Location: Beograd, Borca

Re: PRS gradnja u mojoj izvedbi

Post by SomiKnight » 10 Aug 2010, 00:20

Kristijan wrote:A i svetlo je pogrešno,
Eh kad se setim svetla :D . Ima ooboss mislim i par slika kako je snimano, bilo bi interesantno mozda da se vidi kako i sa cime je ovo uslikano, verujem da bi kritike bile malo blaze :ziveli: . Sto se tice lokacije bilo je tu na tom mestu ili nigde, doduse ooboss to nije ni naglasio nigde, da se opet slika opet bi moralo tu, do neke druge mozda situacije i ideje.

Mozda izbor slika nije najsrecniji na kraju, mozda ja postavim poneku ako me ne bude mrzelo da se bakcem u photoshopu, a cim pomislim na to vec me mrzi :mrgreen: , mada nikad se ne zna...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest