Koji epoxy i gde ga naci?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Koji epoxy i gde ga naci?

Post by vasko » 26 Jul 2009, 00:17

pa i ja sam pitao mislim da zastitim voblere time,ali nije lose prvi sloj zastite da bude takav da ga drvo malo (ali malo) upije,a ovi slojevi posle da budu tvrdi

video sam u prodavnici neki epoxi kao spric sa dva cilindra i tako direktno mesa koliko treba (ne secam se cene...)

e sad ,sve ovo je o laku...ne znam sta koristiti za lepak,koja smola tu ide?

User avatar
EsoX
Posts: 78
Joined: 09 Jun 2008, 22:49

Re: Koji epoxy i gde ga naci?

Post by EsoX » 26 Jul 2009, 14:03

Evo jutros sam zavrsio sa nanosenjem epoxija, mada mozda bi jos moglo da padne neko poliranje.. ali mislim da nema potrebe.... sad je ostalo da sredim nut, stavim zice i da uradim setup...

Image

Image

Rocket Roll wrote:Opasno izgleda, svaka čast! Javi kakav je osećaj i kako reaguje na žice kad sve završiš?
I mene ovo interesuje... kao i koliko je sve uticalo uopste na zvuk... ali cim zavrsim sve javicu kakvi su utisci.

@Vasko imas PM, da ovde ne skrenemo puno sa teme!

User avatar
EsoX
Posts: 78
Joined: 09 Jun 2008, 22:49

Re: Koji epoxy i gde ga naci?

Post by EsoX » 05 Aug 2009, 23:43

Od kad sam zavrsio bass bas sam dosta svirao... osecaj pod rukom mi se mnogo vise svidja nego ranije, mada na ovo svakao ima uticaja i to sto sam malo korigovao nut (zaboravio sam ga zalepiti tako da mi je to ostalo da uradim :O.o: ), i spustio zice tako da je sad bas neuporedivo meksi za svirati. Stavio sam roundwound zica (njihov zvuk na fretlesu mi se mnogo vise svidja).. a za ovo vreme jedva su primetni potpisi zica na povrsini epoxija. Sto se zvuka tice nije se mnogo promenio ali sada je mnogo "jasniji" i manje mutan nego pre, tako da bass mnogo lakse dolazio do izrazaja pored 2 gitare, klavijature i violine koji su sastavni deo benda u kom sviram. Generalno sam i vise nego zadovoljan! ^^

User avatar
vawlada
Posts: 45
Joined: 04 Dec 2009, 12:13

Re: Koji epoxy i gde ga naci?

Post by vawlada » 27 Feb 2014, 02:46

Svestan sam da je budjenje teme iz zaborava, ali ne bih da otvaram novu bez razloga.
Naime, defretovao sam skoro bas, maple vrat je u pitanju, pa mi sada treba nesto da bih zastitio vrat. Internet (a i kolefe forumasi ovde) kazu da je to epoksi, pa sad - gde u NS bih mogao da kupim/narucim to sto mi treba, koji proizvodjac, po kojim cenama??

Hvala unapred na bilo kakvoj pomoci :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest