Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
kljaja
Posts: 249
Joined: 12 Nov 2007, 22:19

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by kljaja » 11 Aug 2009, 02:02

Da,da i moja je zvonila.. cak mi je pukla zica kad je pala gitara i to D ...

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by Guitar_thrill » 11 Aug 2009, 14:14

ma ajde, samo je ti baci jos koji put, to je ibanez, posle kupi fendera....jednog dana ces mi biti zahvalan na savetu :P

User avatar
kljaja
Posts: 249
Joined: 12 Nov 2007, 22:19

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by kljaja » 11 Aug 2009, 18:25

Hehe...onda hvala unaprijed.. a moj fender bi poslije par mj izgledao kao onaj od rory gallagher-a.. :lol:

User avatar
kljaja
Posts: 249
Joined: 12 Nov 2007, 22:19

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by kljaja » 12 Aug 2009, 23:20

A kako ja u stvari da sredim ovo???

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by andrej] » 13 Aug 2009, 01:28

korektorom ili lakom za nokte. ili moze jupol beli.

treba ti zakrpa. znaci uzmes lepak za drvo i stavis. onda iseces parce papira, ne na kvadratice ili linije, ne toalet papira, vec obicnog debelog belog papira (tanki za pisacu mashinu ako ti je thin-skin gitara, nitrocelulozni lak) i onda sve ofarbas avionskom bojom ili epoksidnom smolom fabrike 'epoksid' priboj. moze i zvakom da se zalepi.
:ziveli:


ne mozes mu nista (sem sve da farbas). neki kazu da treba zalepiti komad selotejpa preko, da se ne kruni okolo, nisam siguran koliko je to pametno.

User avatar
kljaja
Posts: 249
Joined: 12 Nov 2007, 22:19

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by kljaja » 16 Jan 2011, 21:11

Opet slicna stvar...
Izgleda da ja samo unistavam gitare

Dakle ovako...prije oko mjesec dana sam kupio seagull s6...tak svirao bla bla
i sad prije oko 20 min da budem precizan...ostavim gitaru na krevet...mladji brat prodje, zakaci gitaru ii onda padne...
ali na podu je bilo neko s.... koje mi je napravilo udubljenja u gitari...dubine oko 1 mm...gitara ima satin finish paa je zbog toga osjetljiva na udarce...pa sad...da li bi mogao nekako to da popravim???

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by nemanjavelimirovic » 16 Jan 2011, 21:16

kljaja wrote:Opet slicna stvar...
Izgleda da ja samo unistavam gitare

Dakle ovako...prije oko mjesec dana sam kupio seagull s6...tak svirao bla bla
i sad prije oko 20 min da budem precizan...ostavim gitaru na krevet...mladji brat prodje, zakaci gitaru ii onda padne...
ali na podu je bilo neko s.... koje mi je napravilo udubljenja u gitari...dubine oko 1 mm...gitara ima satin finish paa je zbog toga osjetljiva na udarce...pa sad...da li bi mogao nekako to da popravim???
Ako je samo ulubljenje, onda nikako.... retrospektivno sam pregledao one starije postove...tebi se najvishe isplati da kupish gitare od aluminijuma (ne zezam se - postoje i to super gitare), jer ti smetaju te pukotine i sitna ostecenja... :D :ziveli:

User avatar
kljaja
Posts: 249
Joined: 12 Nov 2007, 22:19

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by kljaja » 16 Jan 2011, 21:28

a nazalost jeste...a jbg..
haha pa u pravu si...znam da postoje...nist onda onaj tussart deluxe steelcaster je sledeci...on mi see mnoogo svidja...
:ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by nemanjavelimirovic » 16 Jan 2011, 21:34

kljaja wrote:a nazalost jeste...a jbg..
haha pa u pravu si...znam da postoje...nist onda onaj tussart deluxe steelcaster je sledeci...on mi see mnoogo svidja...
:ziveli:
Eto, meni je njihov taj telac zakon :D :ziveli:

User avatar
kljaja
Posts: 249
Joined: 12 Nov 2007, 22:19

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by kljaja » 16 Jan 2011, 21:50

Sto ce reci da delimo isto misljenje haha...bas bih volio svirati ili jos vise imati jednog ali..hah..gde naci... :(

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by Funkomat » 16 Jan 2011, 22:27

1 mm? :D
Daj nemoj da zajebavas. Sem ako ti se prepolovio vrat ili otpala glava, nema razloga da bilo sta diras.

pedja 81
Posts: 190
Joined: 18 Nov 2010, 08:57

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by pedja 81 » 17 Jan 2011, 11:43

Ti se nerviras zbog 1mm a sta je trebao da radi Stevie Ray Vaughan-da lije suze,infarkt da ga strefi.Nemoj molim te,sve je to normalno.Ja imam ibanez roadstar2 iz 83-e sav je izudaran,na vratu se skinuo lak od sviranja,znas kad cu da ga farbam? NIKAD

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by NikolaNis » 17 Jan 2011, 12:22

Postoji jednostavan trik za sređivanje tako malih udubjenja u drvetu ali to je za gitare bez finiša, znači kao priprema za lakiranje, ne znam kako bi to radilo na satin finišu...

User avatar
kljaja
Posts: 249
Joined: 12 Nov 2007, 22:19

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by kljaja » 17 Jan 2011, 13:27

Funkomat wrote:1 mm? :D
Daj nemoj da zajebavas. Sem ako ti se prepolovio vrat ili otpala glava, nema razloga da bilo sta diras.
U jbt to da mi se desi umro bi...al bukvalno...

A bezze mi samo sto sam je uzeo prije mesec dana i odma sjebo...al jbg kad je skorz zeznut ovaj finish ne sme nist da dotakne jer odmaa ostaju udubljenja...cak mi je i od trzalice jedno ostalo i to onak samo sto sam udario slucajno trzalicom po telu gitare dok sam svirao...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pomoć (gitara ispala, lak se oštetio)

Post by Funkomat » 17 Jan 2011, 16:41

NikolaNis wrote:Postoji jednostavan trik za sređivanje tako malih udubjenja u drvetu ali to je za gitare bez finiša, znači kao priprema za lakiranje, ne znam kako bi to radilo na satin finišu...
Pegla i mokra krpa?
kljaja wrote:
Funkomat wrote:1 mm? :D
Daj nemoj da zajebavas. Sem ako ti se prepolovio vrat ili otpala glava, nema razloga da bilo sta diras.
U jbt to da mi se desi umro bi...al bukvalno...

A bezze mi samo sto sam je uzeo prije mesec dana i odma sjebo...al jbg kad je skorz zeznut ovaj finish ne sme nist da dotakne jer odmaa ostaju udubljenja...cak mi je i od trzalice jedno ostalo i to onak samo sto sam udario slucajno trzalicom po telu gitare dok sam svirao...
Gitara sluzi sa sviranje. Ne za gledanje. :wink:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest