RCF L18P300 kutija

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Red_line
Posts: 9
Joined: 22 May 2009, 16:55

RCF L18P300 kutija

Post by Red_line » 18 Aug 2009, 00:49

Pozdrav narode...Kupih zvucnike, radi se kao sto naslov kaze o RCF L18P300 zvucnicima, sada treba napraviti kutiju

Nekog iskustva u samogradnji,mogu reci da imam, 4 para kutija napravljeno...Ali sada sam naisao na problem sa nacrtom

Hocu da pravim kutiju kao sa linka http://www.audiotehnika.rs/rcf%2018%20s ... o%20reflex ili,jednostavnije to je kutija kao rcf 4pro8001S
Muce me dimenzije kutije...kada se pogleda nacrt, sve to izgleda bajno,ali nije bas tako...Za L18P300 pise volume 180lit,sto niakko nisam uspeo da dobijem proracunom prema dimenzijama sa nacrta...

Ako racunam da su u nacrtu date spolje dimenzije kao sto se vidi sa slike, dobijem 164,4lit, ako racunam da su date unutrasnje dimenzije dobijem 202lit (od dobijenih litraza sam oduzeo zapreminu-litrazu refleksih cevi)

Kako da je napravim, da mi te dimenzije budu spoljne, pa da kutija bude manje zapremine nego sto je preporuceno ili da nesto budzim,posto je nacrt za L18P300-staru verziju,a ja imam novu...
4pro8001S, ima drugacije dimenzije od ove, pa sam razmisljao da joj malo povecam visinu,a da ostalo ostane isto...

Pomagajte, da resimo problem, ili preporucite neku kutiju u kojoj ovaj zvucnik lepo radi...sta da radim

Pitacete me za namenu zvucne kutije...Bice koristena ka sub za DJ-a,kao sub za rok bend itd...za sve :D

Svasta sam napisao,sve zbubano, ali nadam se da cete razumeti...

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: RCF L18P300 kutija

Post by michabass » 19 Aug 2009, 14:04

Nek te ne brine tih par litara gore dole to ne pravi stvarno nikakvu čujnu razliku - pogotovo ne kod osamnaestice!!! :D

Ako možeš izračunaj unutrašnje dimenzije da ti daju onoliko koliko je preporučeno, naravno kad oduzmeš zapreminu koju zauzima sam konus membrane i refleks cevi ili tuneli i ostale džidže koje obično idu unutra...
Uvek je dobro rešenje videti šta radi fabrika s datim zvučnikom stoga možda nije loše prekopirati 4pro8001S...

pozdrav!

Red_line
Posts: 9
Joined: 22 May 2009, 16:55

Re: RCF L18P300 kutija

Post by Red_line » 20 Aug 2009, 02:26

E pa to...Mislio sam raditi po nacrtu koji sam kacio,ali ne...Nisu to te dimenzije...Najbolje bi napravio isto kao 4pro8001S,ali ne znam njene tacne dimenzije...Znam Š520xV700xD700, ali ne znam dimenzije refleksa, da li su isto 180x180x440 kao i na ovom nacrtu (što mislim da bi trebalo biti tako)...

Najbolje bi mi bilo kada bi neko,umesto mene,jer nemam gde, premerio 4pro8001S kutiju, sa svim mogucim sitnicama, kao sto su npr te stvari za refleks,visina terminala na kutiji,uvucenost prednje strane,mesto gde se ugradjuju nogice,rucke...

I usput,gde nabaviti takve rucke kao sto su na toj kutiji?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest