POMOC pri odabiru akusticne gitare...

Post Reply
mmniki011
Posts: 4
Joined: 29 Oct 2009, 19:50

POMOC pri odabiru akusticne gitare...

Post by mmniki011 » 29 Oct 2009, 22:58

...imam vec dve na oglas uzete akusticne i elektricne gitare, naravno i i oba puta sam se prevario sa ,,no name,, gitarama koje imaju sve sto ne valja...pa sam resio da ovaj put odaberem pravi instrument koji mogu koristiti duzi niz godina...
Inace na nekom tankom srednjem nivou sam i preferiram rock, bluz, delimicno soft metal...odabir mi je pao na neozvucenu akusticnu gitaru Ovation, obzirom da mi ozvuka nije u prvom planu za kucne uslove...ali posle toliko pozitivnih komentara u najuzi izbor sam uzeo Washburn D-10s...Finansijski bih da prodjem sa oko 180 - 200e...
Pomozite mi i posavetujte, da li i koliko je opasno probati i uzeti ovaj Washburn stim da ga licno probam/najvise me muci svoje neznanje/
HVALA i POZDRAV SVIMA

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: POMOC pri odabiru akusticne gitare...

Post by frkadela » 29 Oct 2009, 23:16

Ja sam početkom ovog ili krajem prethodnog mjeseca, ne mogu se sjetiti, probao jedan Washburn D-10 kad sam išao do Artista da se informišem za neke cijene i pregledam asortiman. Elem, komad koji sam probao i nije bila najbolja D-10tka koju sam svirao, ali je bio sasvim pristojan. I opet kažem, kad budem kupovao neozvučenu akustaru, to će biti Washburn D-10. ;)

mmniki011
Posts: 4
Joined: 29 Oct 2009, 19:50

Re: POMOC pri odabiru akusticne gitare...

Post by mmniki011 » 29 Oct 2009, 23:34

Samo, skreni mi paznju na sta da obratim paznju sa Washburnom, sta je rizicno i po cemu da znam da li da je uzmem.
Pozdrav

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: POMOC pri odabiru akusticne gitare...

Post by frkadela » 30 Oct 2009, 03:14

Čivije mi nisu djelovale pouzdano (imao sam osjećaj da se žice malko opuste posle svakog akorda koji odsviram). Ali je nisam svirao dovoljno dugo (tek nekih 10-tak minuta) da bi štimer pokazao jesam li u pravu.

Sačekaj nekog stručnijeg od mene da ti pomogne. Što se mene tiče, ja gitaru kupujem ako mi se generalno dopadne, bez obzira na neke sitne mane koje uočim. Može ona da bude vrhunski odrađena, ali ako mi ne leži, džaba joj. A svaki Washburn koji sam do sad probao mi je ležao. Slično kao ozvučene Yamahe. ;)

Slušaj kako zvuči, procijeni da li ti to radi posao. Slobodno se opusti i dozvoli joj da pusti glas. Slušaj basove. Ja recimo ne volim kad je akcija previše niska, pa tražim maaalko "tvrđe" gitare. Dok sam svirao akustaru višu akciju sam volio i zbog slajda, jer žice zuje ako su suviše nisko spuštene. Preferiram dreadnought oblik (kakav je D-10), ali mi je i jumbo drag (i skuplji, ako želiš kvalitetniju gitaru).

To bi bilo to. Nisam ti ništa konkretno rekao, ali eto... Sad znaš kako bih ja postupio da sam na tvom mjestu. :D

mmniki011
Posts: 4
Joined: 29 Oct 2009, 19:50

Re: POMOC pri odabiru akusticne gitare...

Post by mmniki011 » 30 Oct 2009, 09:43

da naravno, obraticu paznju...i svaka pomoc je dobrodosla..

mmniki011
Posts: 4
Joined: 29 Oct 2009, 19:50

Re: POMOC pri odabiru akusticne gitare...

Post by mmniki011 » 04 Nov 2009, 23:18

...posle toliko Kristijanovih lepih reci ...kupih Washburn D-10s...gitara zvuci fantasticno...basevi su jaki i cisti...jednom recju stvarno ti instrument ne da da ga ispustis iz ruku...
Hvala svima...i ... preporucite i neki stimer

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest