do oko 400e - Akusticna - ozvucena - pomoc!

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: do oko 400e - Akusticna - ozvucena - pomoc!

Post by Kristijan » 01 Feb 2010, 21:05

Ala bije promaja...

User avatar
sirkan
Posts: 143
Joined: 27 Apr 2009, 14:04
Location: Moonze

Re: do oko 400e - Akusticna - ozvucena - pomoc!

Post by sirkan » 12 Feb 2010, 11:07

Ja ne bih da ispadne sad da svaki ciga svoga konja hvali,ali evo gitare koju verovatno moze da nadje za te pare...to su fenomenalni komadi koji ozbiljno dobro rade i na suvo i u mixu...ja ovu moju ne bih menjao ni za kakvu Takaminu u toj klasi,jer je ovo jednostavno sjajno uradjena gitara...nadam se da sma bar malo pomogao :ziveli:

Image

User avatar
sirkan
Posts: 143
Joined: 27 Apr 2009, 14:04
Location: Moonze

Re: do oko 400e - Akusticna - ozvucena - pomoc!

Post by sirkan » 12 Feb 2010, 11:09

sirkan wrote:Ja ne bih da ispadne sad da svaki ciga svoga konja hvali,ali evo gitare koju verovatno moze da nadje za te pare...to su fenomenalni komadi koji ozbiljno dobro rade i na suvo i u mixu...ja ovu moju ne bih menjao ni za kakvu Takaminu u toj klasi,jer je ovo jednostavno sjajno uradjena gitara...nadam se da sam bar malo pomogao :ziveli:

Image
Zaboravih najvaznije ...u pitanju je Washburn festival,pravljen 90 tih godina...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: do oko 400e - Akusticna - ozvucena - pomoc!

Post by Kristijan » 12 Feb 2010, 12:08

Uhaaaa, ova baš lepo izgleda. A ni Washburn nije "od juče". Možeš li malo detaljnije da predstaviš tvoju gitaru?

User avatar
sirkan
Posts: 143
Joined: 27 Apr 2009, 14:04
Location: Moonze

Re: do oko 400e - Akusticna - ozvucena - pomoc!

Post by sirkan » 12 Feb 2010, 12:18

Kristijan wrote:Uhaaaa, ova baš lepo izgleda. A ni Washburn nije "od juče". Možeš li malo detaljnije da predstaviš tvoju gitaru?
Ne znam sta te konkretno zanima...ja sam gitaru dobio u nekoj trampi,malo je osvezio,i sta da kazem...dobio sam gitaru koja radi kao klavir,stimuje izvanredno a sound joj je neverovatan....pravo je zadovoljstvo imati ovakav instrument. :D
Mislim da je Nuno Bettencourt iz Extreama svirao ovakvu gitaru na More than words...http://www.youtube.com/watch?v=UrIiLvg58SY

kocamaya
Posts: 36
Joined: 13 Aug 2009, 17:44

Re: do oko 400e - Akusticna - ozvucena - pomoc!

Post by kocamaya » 12 Feb 2010, 12:47

Pozdrav.
Ja oko dvadeset godina sviram gitaru,što akustičnu,što električnu pa ću ti reći ovo.
Prvo gledaj drvo.gledaj da ti stranice i leđa budu rosewood a prednja ploća smreka ili javor.smreka ima prezentniji ton a javor mekši i dublji bas.znaći stvar ukusa.nema greške ni sajednim.izbegavaj vratove od mahagonija jer je mahagoni krt .što se tiće pieza ,naravno da je bolje da je mikrofon unutra ali ovim linkom ću da opovrgnem i cenu,i brend,i drvo a posebno ozvuku.ovo je bila jedna od mojih gitara i žalim što sam je prodao.naravno ja i sviram naovom snimku.
pojaćalo je vox patfinder 15r,znaći ne akustićno i svima ne omiljeni boss rv5 reverb.pa ti proceni. cena gitare je 120€.
http://www.youtube.com/watch?v=OLroEK7Y41o

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: do oko 400e - Akusticna - ozvucena - pomoc!

Post by Kristijan » 12 Feb 2010, 13:15

sirkan wrote:Ne znam sta te konkretno zanima...
Pa naveo si samo Festial seriju, a nisi rekao koji je model, a ja sam nešto gledao po netu, pa nisam hteo da nagađam, i tako... Mislio sam da malo daš i neke tehničke pojedinosti, koji su materijali korišćeni, kakva je ozvuka, i tako... ako slučajno imaš neki snimak... mada to je već previše zahteva. Tako, na to sam mislio.

User avatar
sirkan
Posts: 143
Joined: 27 Apr 2009, 14:04
Location: Moonze

Re: do oko 400e - Akusticna - ozvucena - pomoc!

Post by sirkan » 12 Feb 2010, 13:49

Kristijan wrote:
sirkan wrote:Ne znam sta te konkretno zanima...
Pa naveo si samo Festial seriju, a nisi rekao koji je model, a ja sam nešto gledao po netu, pa nisam hteo da nagađam, i tako... Mislio sam da malo daš i neke tehničke pojedinosti, koji su materijali korišćeni, kakva je ozvuka, i tako... ako slučajno imaš neki snimak... mada to je već previše zahteva. Tako, na to sam mislio.
Nemam nikakav snimak sa njom jos uvek....a evo ovde nekih podataka o gitari...http://www.wholenote.com/r8569--Washbur ... eries-EA20

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest