Pomoc

Post Reply
User avatar
TNT-Punk
Posts: 5
Joined: 25 Sep 2010, 21:30

Pomoc

Post by TNT-Punk » 25 Sep 2010, 21:50

Zdravo svima! :) Ja sam novi na ovom forumu imam 12 godina i pocetnik sam sa gitarom.Znam osnovne akorde i pokoju pesmu kao sto je-Ostani djubre do kraja-Riblja corba! i jos njihovih pesama i nesto Divljih jagoda itd... :) Gitaru nesviram kao posao vec u drustvu kao hobi.Ustvari ono sto zelim da pitam je da li mogu za 8 godina da napravim bend ili uopste da li sam kasno poceo i sa kojom gitarom da pocnem akusticnom ili elektricnom.Takodje mi treba predlog koju akusticu gitaru da kupim.Izvinite ako smaram :mrgreen:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Pomoc

Post by doyle777 » 26 Sep 2010, 01:11

Da, mozes da napravis bend za osam godina, a mozes i ranije ako se potrudis (npr. za 2 godine :) ). Mislim da ti je bolje da pocnes na akusticnoj, pa za nekoliko meseci ukoliko budes dovoljno napredovao kupi i neku elektricnu. Nisi kasno poceo, ima ljudi koji pocnu da sviraju gitaru sa 18 godina i sviraju iz ljubavi, pa za dve godine rasturaju gitaru bolje nego neki koji 15 godina sviraju te pesme koje si ti sad naucio, a poceli su sa 10 godina da sviraju gitaru da bi se dokopali devojaka (mada je to svima podsticaj u pocetku :D )... Znaci, nisu vazne godine, vazna je zelja, ja sam pokusao da sviram gitaru, ali nisam imao dovoljno jaku zelju i na kraju sam zavrsio kao pevac (imao sam srece :D ), a neki nemaju srece, pa se nekoliko godina zatucaju Ribljom Corbom i ostalim ex-Yu-ovcima (nov naziv 8) , exYuovci), koji su vecinom , na zalost, losi bendovi. Uskoro ces shvatiti da ima mnogo boljih bendova nego sto su oni (nadam se), pa pocni i neke malo slozenije pesme. A za to vreme pronadji neke vezbe na forumu za usavrsavanje brzine i tehnike i sedni i vezbaj. Srecno. :)

User avatar
TNT-Punk
Posts: 5
Joined: 25 Sep 2010, 21:30

Re: Pomoc

Post by TNT-Punk » 26 Sep 2010, 08:25

Oke Hvala. Al ja sam iz Republike srpske pa zato slusam ove bendove.Nije meni riblja corba nesto vec sam se nje prve setio i napiso u temi. :)

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Pomoc

Post by doyle777 » 26 Sep 2010, 12:27

Ma opusteno, ne krivim te ja zbog toga sto to slusas, mlad si, shvatices... Srecno sa gitarom i vezbaj pesme koje ti volis, a ne koje su jednostavne, jer ces tako imati vecu zelju za sviranjem gitare... Veruj mi :D .

User avatar
TNT-Punk
Posts: 5
Joined: 25 Sep 2010, 21:30

Re: Pomoc

Post by TNT-Punk » 26 Sep 2010, 12:57

Upravu si! :ziveli: :o

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest