YAMAHA ILI IBANEZ ???

Post Reply
caus
Posts: 3
Joined: 10 Sep 2010, 10:29

YAMAHA ILI IBANEZ ???

Post by caus » 10 Sep 2010, 10:45

Postovani forumasi ! Potrebna mi je EA gitara za klupske svirke. Dakle, ide direktno u mikser. Svirka ide od Claptona, Creedence, Doorsa pa do Merlina, Crvene Jabuke itd. Dakle, po zelljama i u zavisnosti u kom lokalu radim. Dakle, ima i "ritma" i fingerpickinga. Svira se 4 sata bez pauze, dakle, sto "meksa" i laksa za sviranje. Zbog, ne bas sjajne finansijske situacije, trenutno sam zaokupljen sa ova dva modela, yamaha CPX500 i ibanez AEL30 ili AEL40. To bih trenutno mogao sebi da priustim a kasnije... Koji model da uzmem? Ili mozda neki treci?

dogfighter13
Posts: 127
Joined: 27 Jan 2010, 22:04
Location: Opstina Pirot

Re: YAMAHA ILI IBANEZ ???

Post by dogfighter13 » 10 Sep 2010, 13:43

treci ili tacnije cetvrti^^ mislim da mi mogao da bude ibaneza ewc30
za sviranje dusu dala^^ vrat udoban i fin
tacnije jedinu manu koju sam mogao da primetim je to da kad se gurne u mixer ima malcice plastican zvuk u odnosu na ael seriju
+ je to sto je koju hiljadu jeftinija
nadam se da je idea dobra a ti prvo probaj pa ako ti se dopadne kupuj^^
pozzz

caus
Posts: 3
Joined: 10 Sep 2010, 10:29

Re: YAMAHA ILI IBANEZ ???

Post by caus » 11 Sep 2010, 09:40

Sinoc sam imao proliku da odsviram par stvari u jednom lokalu na Yamahi CPX500. Ono sto me je ne prijatno iznenadilo je jako slab signal koji izlazi iz nje. Morali smo drugu gitaru da smanjujemo na pola da bi se na njoj cula bilo koja solaza ili razlaganje a pri tome ona je pojacavana do max. Jednostavno, nema je. Solidan zvuk, svirljiva ali...

caus
Posts: 3
Joined: 10 Sep 2010, 10:29

Re: YAMAHA ILI IBANEZ ???

Post by caus » 04 Oct 2010, 20:32

Eto, posle raznisljanja o yamahi ili ibanezu, kupio sam takamine EG543SC. Sve sto sam trazio, tu je. Sjajna gitara a opet ne preskupa.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest