Tr(uporedni) test

Post Reply
Simke
Posts: 12
Joined: 27 Nov 2010, 02:23

Tr(uporedni) test

Post by Simke » 27 Dec 2010, 16:03

Sa zadovoljstvom objavljujem da mi se popravila finansijska situacija (ide nova godina, praznici i to) pa bih hteo da pitam forumase za komentare na temu:

YAMAHA FG700MS vs WASHBURN D10S vs OSCAR SCHMITDH OG6

Posto sam apsolutni rookie, a citao sam sve teme na forumu, odlucio bih se za jednu od ove tri gitare posto su slicne cene, kvalitet...
Svi komentari su dobrodosli...Jos jedno pitanje: U mitrosu ima yamaha fg700ms i fg700s, koja je razlika???

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Tr(uporedni) test

Post by Kristijan » 28 Dec 2010, 05:55

Gitare su iz iste klase, i samo može da presudi ukus gitariste. Recimo, meni je kombinacija drveta kod Oscar Schidt gitare zanimljiva. A Washburn mi je vrlo, vrlo interesantna gitara, ali ima malkice tanak vrat, što je nekima prednost, ali ja volim malkice punije vratove. A Yamaha ima onako standardno dobar ton, ništa posebno i prepoznatljivo, ali jednostavno solidan ton, teško da ima bolje za te novce. Teško mogu da izdvojim koja je bolja. Inače različite oznake za Yamahu se odnose na lak - jedan je mat, drugi sjajni.

User avatar
Alexajlo
Posts: 9
Joined: 19 Jan 2009, 22:44
Location: Kruševac

Re: Tr(uporedni) test

Post by Alexajlo » 31 Dec 2010, 22:27

Sličnu dilemu sam imao i ja pre samo nekoliko nedelja.
Organizovao sam "potragu" za dobrim zvukom a ne imenom.

Čitao sam, pitao i slušao različite komentare na ovom i sličnim forumima. Umesto da rešim dilemu samo sam je produbio.
Tražeći gitaru za sebe (uz stručnu konsultansku pomoć) stekao sam utisak da Yamahe iz nižeg cenovnog ranga ne pružaju odgovarajuće zvučno zadovoljstvo naspram cene.
Drugim rečima dobijaš lepu gitaru (meni su subjektivno Yamahine gitare najlepše) sa zvučnim imenom i to je sve.
Ako hoćeš dobar zvuk "isprsi" se za bolju Yamahu ili biraj manje poznatog proizvođača.

Poslušaj savet kupi Washburn i oduševićeš se.

Skoro sam kupio sinu gitaru i ne odvajam se od nje (poslušao sam savet Kristijana i kupio Washburn).
Na red za vežbanje sinak dolazi samo kada sam na poslu jer preostalo vreme je gitara u mom krilu.

Pozz i srećna Nova godina.

Simke
Posts: 12
Joined: 27 Nov 2010, 02:23

Re: Tr(uporedni) test

Post by Simke » 09 Jan 2011, 01:39

Hvala na savetima i meni nesto naginje ka washburnu... Jos neki savet u vezi washburna? Hvala...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Tr(uporedni) test

Post by Kristijan » 09 Jan 2011, 07:03

Uopšte nije loš izbor Washburn, za te pare verovatno je najbolja kupovina. I ove druge 2 pomenute su isto sasvim, sasvim solidan izbor. Verujem da početniku baš posebno može da odgovara onaj nešto tanji vrat. Ja bih pre uzeo Washburn nego Yamahu, nijanse su u pitanju, nešto mi malo više leži taj ton. A između Washburna i Oscar Schmidta bih se verovatno lomio u prodavnici, pa kako prevagne raspoloženje određenog dana. Kombinacija drveta kod Washburna je ona kombinacija na koju sam ja navikao, najčešće sam svirao takve gitare, pa to ima onaj efekat buđenja slika iz detinjstva, osećam se kao kod kuće, ali Oscar Schmidt ima jako zanimljiv ton zbog drugačije kombinacije drveta, i teško bih se odlučio. To je sve toliko individualno, da je gotovo nemoguće dati savet. Ni sa jednom od ove 3 nećeš napraviti grešku, to su sve jako dobre kupovine za te novce.

User avatar
Alexajlo
Posts: 9
Joined: 19 Jan 2009, 22:44
Location: Kruševac

Re: Tr(uporedni) test

Post by Alexajlo » 09 Jan 2011, 09:04

HRISTOS SE RODI !! Srećan Božić.
Naravno, uvek gledaj da je gornja ploča od punog drveta (savet koji Kristijan uvek naglašava).
Kod Yamahe sam čak i ja kao početnik osetio razliku između modela sa solid i non-solid gornjom pločom.
Kod Washburn modela sam prelomio kod izgleda. Kupio sam model Washburn D10QSB koji ima laminiranu gornju ploču, ali po rečima mog stručnog saradnika on nije osetio razliku između nje i njoj sličnih modela sa Solid Top-om.
Lep ton je imala i Washburn D10SCE, ali izgled malopre navedene me je naveo da ipak ona postane moj i sinovljev muzički pratilac.
Siguran sam da sa Washburn modelom nećeš pogrešiti.
Prijatna kupovina.

Simke
Posts: 12
Joined: 27 Nov 2010, 02:23

Re: Tr(uporedni) test

Post by Simke » 09 Jan 2011, 15:10

Srecni praznici i hvala puno Kristijane i Alexajlo na savetima... Skoknucu ovih dana do Artist System da pogledam i nadam se i kupim Washburn...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest