Preporuka za akusticnu sa ozvukom do 1000 evra!

Post Reply
Mikele
Posts: 4
Joined: 06 Jan 2010, 13:13

Preporuka za akusticnu sa ozvukom do 1000 evra!

Post by Mikele » 24 Feb 2011, 22:37

Molim ljude sa iskustvom u sviranju akusticnih gitara da daju svoje predloge za kupovinu gitare sa ozvukom .Cena bi bila oko 1000 evra,probao sam neke modele ali ipak bi zeleo cuti misljenje ostalih na forumu i njihova iskustva sa raznim modelima.Zasad mi Yamahine gitare u tom cenovnom rangu zvuce odlicno,dajte par misljenja da suzim izbor,bitno je da odmah odbacimo lose Kineze i ostale lopate.posting.php?mode=post&f=19#

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Preporuka za akusticnu sa ozvukom do 1000 evra!

Post by Boogie Woogie » 24 Feb 2011, 22:56

vodi računa o tipu gitare. Da li želiš džambolaju, ili dreda..
Kakav zvuk želiš ? Zvonak i utegnut, ili topao i mekan (božemeprosti ko da pričamo o qrcu..al ajde) :?

sad, da li sviraš trzalicom ili si za fingerpicking, ili i jedno i drugo..

sve u svemu, Yamaha ima odlične akustare (i za manje pare) i tu koliko sam video, čak ne mora da znači da je skuplje i bolje.
Za veću kintu dobićeš više šminke all right ali, za zvuk ćeš morati sam da načuljiš uši.
I naravno da probaš kako ti leži u ruci.

Okej, da ne palamudim više..ja bih čekirao ovo

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/741 ... -LLX-26-C/

ovo
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/7413-Yamaha-LLX-26/

i ovo tejlorče

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/520 ... Electric-/

Mikele
Posts: 4
Joined: 06 Jan 2010, 13:13

Re: Preporuka za akusticnu sa ozvukom do 1000 evra!

Post by Mikele » 24 Feb 2011, 23:15

Ovaj Taylor je jako zanimljiv istrument,ipak naginjem nesto meksem tonu i izbor je velik u tom segmentu.Tesko je pogoditi bas sve da pase i da je sve po ukusu,nekom pase Yamahin vrat ,nekom Ovation vrat ali generalno mozda bi simbioza od nekoliko istrumenata zadovoljila potrebe vecine ljudi.Ove Yamahe u Mitrosu su dosta skuplje od mog budzeta ali nisam bas sto posto zacrtao ovu cenu,dace bog jos koji evro pa mogu da razmisljam i o boljim modelima.U svakom slucaju hvala na savetima ,moram ipak da dobro naculjim uvo i da odaberem subjektivno sta mi pase ,dobri saveti ponekad upale lamicu i dodaju kockicu koja nedostaje.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Preporuka za akusticnu sa ozvukom do 1000 evra!

Post by Kristijan » 25 Feb 2011, 08:51

Ja bih definitivno, za te novce, pogledao i jače modele Takamine, treba pogledati u Mixu i Mitrosu šta imaju. Za sada, posebno kad su ti skuplji modeli u pitanju, nisam video da je stanje na sajtu i u prodavnici usklađeno, pa nema druge nego da se ide da se proba. Takođe bih bacio pogled na Cort gitare, nedavno mi je drugar pokazao šta je on kupio za svega 650 evra, sa sve koferom. Divna izrada, sjajan zvuk, zaista dobar instrument. A imaju u Lyra Style i skuplje modele. I ako ideš tamo, pogledaj da li i dalje imaju Parkwood gitare. Nisu kod nas posebno poznate, ali sam jednom prilikom isprobao par modela i zaista su mi se veoma dopale. U suštini, ako se ne juri neko vanredno poznato ime, može kod nas da se nađe sjajan instrument koji kvalitetom probija cenovnu klasu.

organistk
Posts: 23
Joined: 09 Jan 2011, 00:21

Re: Preporuka za akusticnu sa ozvukom do 1000 evra!

Post by organistk » 27 Feb 2011, 18:38

Pozdrav Mikele.Moje misljenje je sledece....sa tim budzetom je najlepsa faza upravo trazenje instrumenta.Znas da imas kes i picis od radnje do radnje, probas sviruckas pricas sa ljudima i pojavice se par modela od kojih ce ti jedan posebno cucati i to je to.Nemoj se voditi time sta pise na glavi instrumenta ili u kutiji vec onim kako ti lezi u ruci i kakav zvuk proizvode.Recimo u artistu ima Washburn NV100, Cort gitare su lep izbor, Americki Adamas ili Ovation modeli- samo Amerikanci nista kina ili Korea.Pozz

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Preporuka za akusticnu sa ozvukom do 1000 evra!

Post by Boogie Woogie » 28 Feb 2011, 10:48

a ti organist..kucaš sa kineskog kompjutera ili sa nekog američkog ..?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest