Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by doksas » 10 Mar 2015, 16:55

Puno hvala Parker :ziveli:
To sa kornjacom mi je bas koristan savet obzirom da se i sa buzukijem mucim zbog njegovog a Boga mi i mog stomaka :) pa bi mi jos samo falila akusticna sa tim problemom...
Elem, mozete li mi reci ( posto nisam iz BG) u kojoj prodavnici da pogledam recimo Ovation, u kojoj Yamahu, Taylor itd tj u kojima je najsira ponuda?
Adrese cu guglati( ili mi posaljite u poruci) posto negde videh na ovom forumu da je zabranjeno reklamirati prodavnice sto je po meni bzvz jer je to korisno za sve one koji ne zive u Bg...

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by parker » 10 Mar 2015, 17:24

Nema na cemu, srecno sa kupovinom, nista lepse nego birati gitaru sa punim dzepom para 8)
Poslao sam ti pp da bi bili fini i da se ne krsi bonton foruma :ziveli:

Inace, kolega muki sa foruma je kupio skoro Ovation, mozda ce se javiti da podeli utiske oko borbe sa kornjacom :)

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by doksas » 18 Mar 2015, 01:29

E ovako, za vikend bio u Minhenu i svratim u JustMusic da probam par gitara...najjace iliti najskuplje sto su imali je Taylor 214ce i Yamaha cpx700II...ukljucim na neko acoustic pojacalo ( nemam pojma koje) i krenem sa testiranjem...
Yamaha cpx700II vrlo neubedljiva vrat neudoban za moj ukus sve u svemu ocena 4/10. Onda uzmem taylor 214ce i odusevim se koliko je udoban vrat i koliko dobro zvuci na suvo prvo a onda malo razocarenje preko pojacala ali sve u svemu zadovoljan izadjem sa nestrpljenjem cekajuci da se vratim u Srbiju i probam onog Taylor 414ce sa KP.
Napokon, danas odem u S.Pazovu da probam tu gitaru i eventualno kupim...
Na suvo ludilo koliko dobro radi( ja bolju nisam cuo uzivo), vrat ko dusa tera te da sviras, izrada perfektne i vrlo kako bih rekao diskretna gitara bez kojekakvih kerefeka i kindjurenja, a onda ukljucim u neku malu miksetu i prvo probam tonove ispod 10og praga, namerno jer sam citao prethodno vece po stranim forumima kako su ljudi razocarani koliko lose radi taj expression system ozvuka kada su u pitanju tonovi ispod kao sto rekoh 10og praga a pogotovo na prve 3 zice...
Sledi totalno razocarenje, taj ton nema veze sa akusticnom gitarom, otprilike zvuci kao kad ukljucite neck magnet na single elektricnoj gitari ali plus sa dosta "plastike" u sebi. Ali, totalno neverovatno, koliko lose radi u toj poziciji toliko da kazem ubija do nekog 8,9 ili 10og praga...
Pocnem da kontam, ma ok, ubacicu drugu ozvuku gitara je extra na suvo ali onda primetim i da nema uopste nalepnice unutar tela gitare na kojoj pise model i serijski broj.
Tu sam definitivno odustao od kupovine, necu da dam tolike pare i da razmisljam da li je ukradena , "skinuta" sa osiguranja itd itd
I tako...potraga se nastavlja, sledeca na redu je Yamaha cpx1000 koju sam nasao u Zagrebu (a tamo sam 27. marta cini mi se) pa sam se dogovorio sa likom da je pogledam naravno ako ne proda do tada...

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by parker » 18 Mar 2015, 07:09

Ima Gibson u oglasima, čovek je iz Osijeka pa ako već ideš tamo glupo je preskočiti Gibson a da se ne proba.
A onaj Ovation - prošao popust i sad košta nešto ispod 85 u MMC, u Mitrosu je valjda i dalje oko 65 hiljada.

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by doksas » 19 Mar 2015, 02:10

Da Parker videh Gibu , ali, kao sto (valjda) napisah na pocetku teme ne volim dread i druga glomazna tela i mora biti cutaway.
Ovation ostavljam za kraj...za 10ak dana tj sledeci vikend gledam polovne ali kao nove cpx1000 u Zagrebu i AC3R u Ljubljani...taman tako mi se i svirka potrefila pa da iskoristim :ziveli:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by parker » 19 Mar 2015, 09:31

Pa ok, to sam smetnuo s uma.. Medjutim, Gibson za ove pare, stvarno mislim da je solidna ponuda ali ako te ne zanima onda ok.
Ako vec ides u Hrvatsku/Sloveniju - upadnes u radnju i probavas redom, mozda tvoje potrebe zadovoljava nesto sasvim deseto, ko zna

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by doksas » 20 Mar 2015, 19:14

Skoro svaki vikend sam negde van Srbije ali nemam toliko vremena da obilazim radnje, i ove dve sto planiram da pogledam moracu nekako da nategnem vreme...uvek se kasni, zuri, hotel , klopa, krevet , svirka, putovanje i tako u krug...
U svakom slucaju te dve Yamahe moram pogledati pa javljam utiske :ziveli:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by parker » 20 Mar 2015, 19:25

hehe, pa ono.. rokenrol.. samo sto pretpostavljam da nije rokenrol :D

(cini mi se da ima na oglasima yamaha 700, ne znam koja tacno oznaka)

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by doksas » 28 Mar 2015, 22:33

Probao juce u Zagrebu cpx1000, dobra je to gitara dobro radi taj srt63, prelepa je uzivo mnogo lepsa nego na slici, vratic udoban jednostavno nisam nasao manu...
Danas u Ljubljani probam ac3r all solid... Na ozvuci ima topliji bas i visoke i nekako drugaciji i za mene lepsi karakter tona.
Na suvo ac3r je dosta bolja od cpx1000 a i jaca a kontam da ce vremenom biti jos bolja obzirom da je all solid i da drvo jos nije cestito zazivelo jer gitara je stara nepunih godinu dana.
Uglavnom, kupio sam je za skoro duplo manje para nego sto sam planirao na pocetku i naravno dobio uz nju tvrdi kofer, gumeni soundhole( valjda se tako zove) racune, garanciju jos godinu i vise dana.

E sad, moracu malo da spustim akciju zica po svom ukusu i to bi bilo to.

P.S.
Slike i mozda poneki audio snimak kad se vratim kuci posto sam na nekom ocajnom WiFi :ziveli:

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by doksas » 30 Mar 2015, 02:53

Evo par slika kao sto obecah...

Image
Image
Image
Image
Image

E sad, moram malo spustiti akciju zica...negde naleteh po forumima da kod ove gitare sedlo nije 100% ravno vec je malo konkavno po sredini ( i meni se cini da jeste) pa ne znam da li da sam pokusam sa smirglanjem sedla...ne verujem da cu moci bas to da uradim kako treba i ako sam to radio vise puta ali sa ravnim sedlima.
Imate li preporuku za nekog majstora koji bi to mogao perfektno masinski da izvede ili mozda da kupim novo sedlo tog oblika ( i gde da kupim ako znate) pa da se igram ?

U svakom slucaju, hvala svim ucesnicima u temi na predlozima, sugestijama itd :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by bancika » 30 Mar 2015, 11:06

tesko da mozes novu da nadjes koja ce biti prave visine...ako prodaju zamenske, verovatno su iste visine kao fabricke. Tako bilo sa mojim Taylorom kada sam uzeo rezervnu. Zaebano je sa tim piezo ozvukama, ako se ne uradi dobro spustanje zeznuces balans izmedju zica.

Pre smirglanja i slicnih operacija proverio bih par stvari koje je lakse uraditi.

* kakav je vrat? Jel prav?
* Kakav je ugao vrata na telo? Ako stavis dovoljno dugacak lenjir na vrat, kako izlazi ovamo kod kobilice? Trebalo bi da izbije negde na vrh kobilice. Ako je nisko kao na slici dole ili ako je dosta iznad drveta ondak nije dobro.

Image

* koliko su visoke zice na 12tom pragu?
* ako pritisnes zicu na 3cem pragu, koliko ima zazor izmedju prvog praga i zice?

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by doksas » 30 Mar 2015, 13:46

Znam da necu naci novu prave visine nego sam mislio sa tom novom da probam a original ostaje ako nesto zeznem...radio sam to vec sa piezom na Takamini pa zeznuo ali nije bilo skroz ravno pa sam lako to sredio i nije bilo problema, ali ovo sedlo je malo konkavno kao sto rekoh pa ne znam kako to da izvedem
Ovako, kad stavim lenjir na vrat, izlazi tacno na vrh kobilice, vrat je moozda malo ali vrlo malo u sredini uvucen, a mozda i tripujem mozda je ipak skroz prav.
Na 12om pragu oko 4,5-5mm su visoke zice od vrata mereno ne od samog praga a kad pritisnem zicu na 3. pragu zazor na prvom pragu je oko 1-1,5mm.
Sutra ujutru imam neke obaveze blizu one prodavnise na Slaviji u Deligradskoj ( jel to Maric bese) pa cu da svratim i vidim imaju li sta slicno u ponudi ili ako znate neku radnju gde je siri izbor sedla preporucite :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by bancika » 30 Mar 2015, 13:51

krivinu vrata mozes da proveris tako sto pritisnes prvi i 14ti prag pa gledas rastojanje na sredini, negde 6ti, 7mi prag. Trebalo bi da bude bas malo, ne vise od 0.5mm. A deluje kao da je nut isecen dosta visoko. 1-1.5mm zazor na prvom pragu je previse. Tako je i nezgodno da se svira a i ton ti ode malo na povisen kad pritisnes recimo F ton na debeloj E. Trebalo bi da bude bas malo rastojanje, mozda 0.3mm. Ne sme da dodiruje zica prag da ne bi zujalo, ali ne bi trebalo vise od 0.5mm. Ako je vec toliko veliko, ja bih osmirglao malo nut da donje strane. To je lakse nego da se produbljuju zaseci. To ce spustiti zice i na prvom pragu ali i na ostalim. Tek nakon sto se nut podesi da bude dobre visine i krivina vrata da bude skoro pa prav, onda bih gledao da li treba da se spusti na kobilici nesto.

:ziveli:

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by doksas » 30 Mar 2015, 14:03

E ali pazi, ne naglasih sorry...taj zazor na 1. pragu sam merio od vrata(drveta) a ne od praga jer pravo da ti kazem malo ocoravio, ali evo sad proverih ako merim od samog praga onda i jeste tako mozda 0,3-0,5mm
Dakle, nut je ok, vrat je prav, nema druge nego kobilica da se radi

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Imate li iskustva i sta bi ste izabrali?

Post by parker » 30 Mar 2015, 14:44

da se ne mešam u te majstorije, nisam nešto stručan - al svakako srećno sa novom gitarom
:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest