preporucite mi pocetnicku klasicnu gitaru...

User avatar
ivanfromblace
Posts: 36
Joined: 12 Sep 2007, 21:46

evo druge

Post by ivanfromblace » 19 Oct 2007, 17:39

evo slike te druge gitare, metalne zice, pa pokusajte da je identifikujete.
Standardno ima 7 zica, ovog puta fali jedna...

kupljena je odavno, malo je na njoj svirano ali mislim da je ostecena,
i trenutno nesvirljiava, u svakom slucaju voleo bih da znam o kom se modelu radi.
fizicki, tj estetski gledano potpuno je ocuvana, cak su se i na pragovima vidi samo malo iskrzanosti.

Image

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 19 Oct 2007, 21:08

Meni ovo liči na neku rusku gitaru.
Ima li šraf u vratu s prednje strane?

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 20 Oct 2007, 04:32

Jaoooo imao sam takvu nekad... Mislim da je još imam negde (sa šrafom u vratu s prednje strane). Živela mayka Russia i njihova logika i smisao za estetiku :lol:

User avatar
ivanfromblace
Posts: 36
Joined: 12 Sep 2007, 21:46

Post by ivanfromblace » 20 Oct 2007, 10:44

Da jeste ruska i ima sraf pozadi za pricvrscivanje vrata, mislim da je kupljena u Bugarskoj

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 20 Oct 2007, 11:03

Robne kuće Beograd su nekada bile "krcate" takvim gitarama.
Inače, kod njih je uglavnom bio problem što se praktično nisu mogle naštimovati kako treba ali se zato povlačenjem vrata prema sebi (zato što nije dobro pričvršćen) dobijao fantastičan tremolo :P .
Prednja ploča im je rađena od čamovine (nekog četinara) a strane, leđa i vrat (ako me sećanje služi) od bukve. To i nije katastrofalna kombinacija, ali kotiranje... :?
Što se tiče pragova, imao sam utisak da su rađeni u nekoj ruskoj fabrici oružja, od ko zna kakvog materjala. Oni su neuništivi.

User avatar
ivanfromblace
Posts: 36
Joined: 12 Sep 2007, 21:46

Post by ivanfromblace » 21 Oct 2007, 08:21

Dakle ja sam pravi kolekcionar krseva od gitara. :? :(

Kako bih donekle izmenio situaciju molim vas da mi pomognete.

razlika izmedju C40, C70 i C80??? :D

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 21 Oct 2007, 12:50

Pretpostavljam da misliš na Yamaha modele.
Suštinske razlike gotovo i da nema.
Sve su to početničke (školske) gitare, s tim što C70 i C80 imaju malo bolji finiš, lepši binding (to je ona crna traka što ide oko tela) i navodno, nešto bolje čivije, tj.mašinice (mislim da je razlika između C70 i C80 samo u čivijama).
Sve u svemu, koju god da kupiš nećeš pogrešiti, tim pre što već imaš nekog iskustva i mislim da već možeš da proceniš da li ti instrument leži.
Naravno, opet kažem, probaj više komada.
Zna da se desi da neka C40 zvuči bolje od neke C70 gitare (ipak je to masovna proizvodnja pa je i to moguće).

User avatar
ivanfromblace
Posts: 36
Joined: 12 Sep 2007, 21:46

Post by ivanfromblace » 21 Oct 2007, 17:03

U pravu si sto se tice C70 i C80, razlika je u materijalu od kog su napravljene civije, i C80 ima nesto bolji finis. Kad budem kupovao uzecu onaj model koji mi najbolje lezi i koji smatram za najbolji komad. :wink: Bez obzira na ovu moju koliku toliku upucenost obavezno cu povesti nekog iskusnijeg gitaristu kako bi ispitao detalje i potvrdio potpunu ispravnost...
pozdrav

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 21 Oct 2007, 17:37

Javi nam koju si gitaru kupio.

User avatar
ivanfromblace
Posts: 36
Joined: 12 Sep 2007, 21:46

Post by ivanfromblace » 21 Oct 2007, 21:42

sure :D

User avatar
ivanfromblace
Posts: 36
Joined: 12 Sep 2007, 21:46

posle nekoliko godina...

Post by ivanfromblace » 08 Nov 2007, 00:03

IIIIII eto mene konacno... :lol:

Kupio sam Yamahu C70 :D . Zapravo, posto nisam iz Bg-a rodjaci su mi je kupili jos prekljuce ali je ona tek veceras stigla do mene, jedva sam izdrzao.

Kad stavim nju lepoticu :roll: do ove moje dve olupine maloumno ih je nazvati gitarama, dobro, mozda malkice preterujem.

Zaista ima fantastican finish. Ok vama profesionalcima je to mozda smesno jer ste se nagledali i nakupovali svacega, ali je ovo u mojoj skromnoj gitaristickoj karijeri jedno sjajno parce drveta. Posebno mi se svidja prelaz boja sa gornje ploce na bocnu, evo sad i dalje zurim u nju, sta da vam kazem, zaljubljen sam... :)
Imao sam posla dok sam je nastimovao popevsi visinu tona za oktavu do dve, ali kad su se zice stabilizovale imao sam sta da cujem, vrlo lep ton, i drago mi je da primecujem sve elemente zvuka dobijenog na njoj koji su bolji od zvuka na staroj klasicnoj gitari. Jako mi se svidja sjaj ovih pozlacenih civija, prosto bljeste.

Toliko za sad,
hvala svim ljudima koji su ucestvovali u ovoj temi i time mi pomogli pri izboru gitare... :wink: :wink:
POZDRAV!!! :D :D :D

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 08 Nov 2007, 10:33

Odlično!!!
Sada ti preostaje samo da vežbaš i uživaš u gitari.

PS
Kako misliš "dok sam je nastimovao popevsi visinu tona za oktavu do dve"? :)
Ne treba preterivati.
Dovoljno je da podigneš za jedan stepen (ili polustepen) dok se štim ne "stabilizuje" i to naravno samo dok se gitara "odmara".

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 08 Nov 2007, 11:06

Srecno sa novom gitarom i sa sviranjem.

Budi srecan sto nisi jos spavao sa gitarom k'o ja sa mojom prvom (elektricnom)....valjda da mi je niko ne ukrade??? ili sta je vec bilo u mojoj ludoj glavi....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest