Akusticna gitara u razglasu?!

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Akusticna gitara u razglasu?!

Post by BluesBoy » 20 Mar 2010, 21:36

Treba mi vasa pomoc, posto nisam pametan :D Stvari stoje ovako, sviram u bendu, akusticnu gitaru pored bubnja, basa, el. gitare i 2 vokala repertoar je uglavnom pop-rock, i ima dosta stvari od Vaya con dios taj neki fazon za klubove itd... imam problem zato sto me ostatak benda poklopi bas onako fino tako da kad razlazem akorde imam utisak da se bas bas bas ne cuje nista, a tek kad trebam da osviram neku melodiju ::ranting::

Mene konkretno zanim kako da resim to dal neki di box, ili neki preamp za akusticnu gitaru (ima li tako nesto da se nadje) ? Razmisljao sam i o nekoj booster pedali npr Seymour Duncan SFX-01 Pickup Booster ta pedala je namenjena za electricnu pa ne znam kako bi se pokazala na akusticnoj koja ide direktno u mixetu... I interesuje me jos da li neko zna kako bi zvucalo da se povezem na alesis midiverb ili microver tj nesto od tih rek procesora da malo obojim gitaru delay, reverb, chorus itd koliko je to pametno tj kakav bi rezultat na kraju bio? Da napomenem da ne zelim da pravim cirkus od tona nego mi na nekim pesmama bas fali malo nekog efekta :cry:

Svaka ideja je dobro dosla!!! :ziveli:

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Akusticna gitara u razglasu?!

Post by Rocket Roll » 20 Mar 2010, 22:19

BluesBoy wrote:imam problem zato sto me ostatak benda poklopi bas onako fino tako da kad razlazem akorde imam utisak da se bas bas bas ne cuje nista, a tek kad trebam da osviram neku melodiju ::ranting::
Probaj Berindžerov ADI-21 - ima dva potenciometra za srednje frekvencije: izbor frekvencije i količina busta na toj frekvenciji. Možeš lepo da se namestiš tako da "pametno" prorežeš kroz miks a da ne smetaš nikom (jer se ne probijaš sirovom snagom ili preko vokalnih frekvencija).
BluesBoy wrote:Razmisljao sam i o nekoj booster pedali npr Seymour Duncan SFX-01 Pickup Booster ta pedala je namenjena za electricnu pa ne znam kako bi se pokazala na akusticnoj koja ide direktno u mixetu...
Guv'nor je dugo baš tako svirao na Ski-stazi. Lepo je zvučalo.
BluesBoy wrote:I interesuje me jos da li neko zna kako bi zvucalo da se povezem na alesis midiverb ili microverb tj nesto od tih rek procesora da malo obojim gitaru delay, reverb, chorus itd koliko je to pametno tj kakav bi rezultat na kraju bio?
Zanimljiv i upotrebljiv, ali nije ti to prioritet.

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Akusticna gitara u razglasu?!

Post by BluesBoy » 20 Mar 2010, 22:56

Rocet hvala puno, jesam malo skeptican prema behringeru ali sam i ja razmisljao o toj spravi. Ako bih uzeo neku boost pedalu, lanac bi bio sledeci gitara>boost pedala>behringer>mixeta a ako bih uzeo neki rek procesor gde njega stavim? Slazem se da nije rek prioritet, ali mislim da bi malo ulepsalo neke pesme.

edit

sad se setih ako bi vec koristio boost pedalu, da li je onda bolja varijanta uzeti jos 2 pedale umesto reka? sta li je bolje?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Akusticna gitara u razglasu?!

Post by Rocket Roll » 21 Mar 2010, 07:52

BluesBoy wrote:Ako bih uzeo neku boost pedalu, lanac bi bio sledeci gitara>boost pedala>behringer>mixeta...
Ne nužno, možda i gitara -> Berindžer -> bust -> mikseta, zavisno od toga da li će bust pre Berindžera dovesti do većeg izobličenja. Kažu da je ADIjev preamp osetljiv.
BluesBoy wrote:a ako bih uzeo neki rek procesor gde njega stavim?
Pre miksete, tj. na kraj lanca.
BluesBoy wrote:ako bi vec koristio boost pedalu, da li je onda bolja varijanta uzeti jos 2 pedale umesto reka? sta li je bolje?
Ne postoji "bolje", samo "drugačije".

DV
Posts: 31
Joined: 17 Jul 2007, 01:40

Re: Akusticna gitara u razglasu?!

Post by DV » 21 Mar 2010, 09:43

@BluesBoy
Koju gitaru koristiš?
Aktivno ili pasivno ozvučena?
Kakva je ozvuka na njoj?

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Akusticna gitara u razglasu?!

Post by BluesBoy » 21 Mar 2010, 10:44

Pa onda cu bas morati da probam tog behringera, ima li kod nas jos nesto da se nadje? Sad sam malo i guglao mozda ipak uzmem fishman auru, mislim da je to to sto meni treba.

Koristim Yamahu CPX 700.

User avatar
migor8
Posts: 332
Joined: 24 Mar 2008, 00:19
Location: Novi Sad

Re: Akusticna gitara u razglasu?!

Post by migor8 » 21 Mar 2010, 11:28

Mozes i ovo da probas
http://www.dv247.com/assets/products/44041_l.jpg video sam da ga imaju u Mix-u. :ziveli:

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Akusticna gitara u razglasu?!

Post by BluesBoy » 21 Mar 2010, 13:05

Ima negde kod nas ova sprava da se proba?

http://guitars.musiciansfriend.com/prod ... sku=151799

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Akusticna gitara u razglasu?!

Post by Rocket Roll » 21 Mar 2010, 13:47

Do sada je nisam viđao :(

Fishman = za to što tebi treba bi ti poslužio ->Fishman Aura Spectrum DI<-, Aura Sixteen nema na sebi ekvilajzer. Možda neki Aura Sixteen preseti bolje "čuče" u miksu, ali to bi mogao da proveriš tek posle kupovine.

Imajući u vidu koliko košta Spectrum DI, bolje ti je da potražiš nešto drugo. Možda Zoom A2 / Zoom A2.1u.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Akusticna gitara u razglasu?!

Post by guv'nor » 21 Mar 2010, 14:00

Nisam 100% siguran, ali verujem da bi ti dva aktivna preampa (gitara i "pedala") pravila dosta kompresije. Sem ako to nije ono što ti treba i sem ako oba nisu ultra-mega-giga preampi (čitaj - skuupi :) ).
Sam preamp na gitari ti sasvim dovoljno, a nadam se da ti odgovara i tonski, pegla zvuk i zbog toga mislim da bi ti sjajno odradio posao običan vol boost.
Da li ćeš se odlučiti za neki booster ili ćeš uzeti neku vol pedalu, Ernie Ball npr, pa onda gaziti na nju kada zatreba malo glasnoće, to je već stvar ukusa i afiniteta. :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Akusticna gitara u razglasu?!

Post by Kristijan » 21 Mar 2010, 14:11

Mada ostaje problem "peglanja" signala - i ako gitara ima preamp, to nije garant da ima balansiran izlaz koji može direktno u razglas. Ima gitara koje imaju balansirani izlaz, ali ja sad napamet ne bih mogao da se setim šta je slučaj kod CPX700.

Da dodam, ako ova gitara ima balansirani izlaz - onda se sasvim slažem, nema potrebe nizati 2 predpojačala.

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Akusticna gitara u razglasu?!

Post by BluesBoy » 21 Mar 2010, 19:52

sad sam pogledao link sto je Rocet okacio, verujem da je to odlicna stvar ali nemam te pare a i nisam je video kod marica a preko njih da porucim mislim da ce me bas mnogo izaci, a sto se zooma tice probao sam, i to jednostavno nije to sto meni treba... sad bas ne znam sta da radim. Ne treba meni preterana kompresija jednostavno da podigne signal a da se to lepo probija kroz mix, a pritom malo da oboji gitaru tj da ne bude onako praskavo i hladno kao sto je to obicaj sa piezo ozvukom.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Akusticna gitara u razglasu?!

Post by Rocket Roll » 21 Mar 2010, 22:15

BluesBoy wrote:...jednostavno da podigne signal a da se to lepo probija kroz mix, a pritom malo da oboji gitaru tj da ne bude onako praskavo i hladno kao sto je to obicaj sa piezo ozvukom.
Opcija #493: dobar ekvilajzer. Neće bojiti, ali će skidati hladnoću + seći kroz miks.

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Akusticna gitara u razglasu?!

Post by MUzzY » 22 Mar 2010, 19:40

Ushtekaj za Fishman AURU (ali ne ovu sto ti je rocket preporucio ako ti je preskupa). Izaberi model koji je komptibilan sa tvojom gitarom i uzivaj. Ja je imam i to je verovatno najpametnije bacenih 200e :D

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Akusticna gitara u razglasu?!

Post by BluesBoy » 22 Mar 2010, 23:38

Moze li ona posluziti i kao preamp?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest