Pomoc oko izbora ozvucene akusticne

metrocd
Posts: 5
Joined: 19 Jul 2011, 17:47

Re: Pomoc oko izbora ozvucene akusticne

Post by metrocd » 20 Jul 2011, 13:56

Kakva je mogucnost da sa nekim kvalitetnijim zicama poboljsam ton.
I tu ima razlike samo sto ja ne poznajem tematiku dovoljno pa zato i pitam

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko izbora ozvucene akusticne

Post by Kristijan » 20 Jul 2011, 14:02

Koe žice koristiš? Koji proizvođač? Žice za akustičnu gitaru relativno brzo izgube onaj raspevano-kristalasti ton (jeeeeeeee... ala sam se ovde bacio u nesvest :lol: ali stvarno ne znam kako da opišem ton novih žica), pa bi možda pomoglo češće menjanje žica. Recimo na 2 ili 3 nedelje, ako baš često sviraš uživo.

metrocd
Posts: 5
Joined: 19 Jul 2011, 17:47

Re: Pomoc oko izbora ozvucene akusticne

Post by metrocd » 20 Jul 2011, 14:13

Za sada najbolje koje sam probao i koje su mi dostupne za nabavku su
http://www.drstrings.com/catalog/sunbea ... ound-cores
napominjem opet da nisam nezadovoljan ali uvek ima bolje

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko izbora ozvucene akusticne

Post by Kristijan » 20 Jul 2011, 14:19

A šta znam... Fosfor-bronza je cenjenija legura, ali ja mislim da obične bronzane imaju drčniji ton, i rekao bih da je to ono što tebi i treba kad sviraš "na suvo". Samo to definitivno moraš da proveriš, tu niko ne može da zameni tvoje iskustvo. Ja koristim Martin i Ernie Ball, a cenim da bi tebi Martin bolje vršile posao.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko izbora ozvucene akusticne

Post by Kristijan » 21 Jul 2011, 09:05

Setih se još nečeg, mada ne znam koliko će da ti pomogne. Naime, viđao sam povremeno po prodavnicama razne Gypsy Jazz gitare. Selmer tip, sa malim elipsastim otvorom postavljenim tako da je duži prečnik elipse postavljen duž ose simetrije gitare ima izrazito prodoran ton, sudeći po svim snimcima koje sam imao prilike da čujem, a i onoliko koliko sam je čuo na koncertima rekao bih da ova gitara seče kroz miks kao vruć nož kroz puter. Video sam ih par puta u Music Media Centru, kod Marića, i u Sky Musicu.

Drugo, pokušaj i na gitari koju imaš da sviraš malo debljom trzalicom. Kad gitara svira sama, to ne daje posebno lep efekat, savitljivije trzalice daju raspevaniji ton, i sve ono što se dešava s tonom posle okidanja žice deluje mnogo raskošnije kada se koristi tanja trzalica. Međutim, budući da se ti ovde boriš da se čuješ bilo kako, cenim da ti je mnogo bitniji prvi momenat, prvi udarac tona, sustain i decay tona će i onako da pregazi harmonika, tu ne možeš da se takmičiš. Deblja trzalica će svakako da ti ton učini napadnijim.

metrocd
Posts: 5
Joined: 19 Jul 2011, 17:47

Re: Pomoc oko izbora ozvucene akusticne

Post by metrocd » 13 May 2012, 03:50

Zamolio bih za misljenje o gitari IBANEZ SGE 430 CS

Rade031
Posts: 111
Joined: 16 Nov 2009, 22:32
Location: Uzice

Re: Pomoc oko izbora ozvucene akusticne

Post by Rade031 » 18 Jun 2012, 18:47

Pozdrav kolege, imam jedno pitanje. . . Takodje planiram da kupim ozvucenu akusticnu do 25000. Naleteo sam na polovan Ibanez AEL 40 http://www.kupujemprodajem.com/Prodajem ... -oglas.htm
Sta mislite o toj gitari... verujem da vredi tih para ? :ziveli:

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Pomoc oko izbora ozvucene akusticne

Post by nikolic025 » 19 Jun 2012, 00:34

Kupi novu gitaru...Trazi da ima bar gornju plocu od solid drveta i gledaj da ima malo poznatiju ozvuku...Moja topla preporuka svima je Washburn WD10SCE,cena joj je oko 220E,bar tako pise na sajtu,ja kada sam je kupovao bila je manje a na sajtu je pisalo isto toliko...Ima solid gornju plocu alaska sitka spruce (smreka),fishman ozvuku,prelepo je odradjena,jako dobro setovana (ja sam imao samo problem jer su 2. i 3. zica bile malo blize jedna drugoj,ali to sam resio za 2min.A ipak polovnu akustaru ne bih uzimao.A ne znam koja je cena nove te,znam da je AEL20 skoro duplo skuplja od toga,tako da se zapitas zasto bi neko toliko jeftinije prodavao svoju gitaru...Verovatno je dosta svirana,mozda menjani pragovi ili jos gore da je ceka menjanje pragova...

Rade031
Posts: 111
Joined: 16 Nov 2009, 22:32
Location: Uzice

Re: Pomoc oko izbora ozvucene akusticne

Post by Rade031 » 25 Jun 2012, 20:40

Evo da se pohvalim, kupio sam gitaru. Ibanez Ael40 polovna i veoma jeftina :)
Otisao sam i lepo isprobao gitaru, odlicno zvuci, ima par sitnih ostecenja od trzalice, nista strasno, jedva se vidi. . .
Moj savet, pratite oglase, moze uvek da naleti nesto dobro i povoljno. OBAVEZNO pre kupovine isprobajte gitaru ! :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest