SX Poison series

Post Reply
User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

SX Poison series

Post by frkadela » 02 Oct 2007, 23:52

Je li neko imao iskustva sa ovim gitarama?
Mene konkretno zanimaju akusticne gitare, mada mozete da prokomentarisete i elektricne i bass gitare iz ove serije...

http://www.sxguitarspain.com/sx_poison_series.htm
http://www.sxguitarspain.com/sx_poison_acoustic.htm

Ovo je zvanicni sajt, ali se ne mogu snaci sa spanskim, a nijednu pristojnu recenziju ne mogu da nadjem (a da je na engleskom)
Isplati li se dati oko 190e za model sx pdg/vt/lz poison?

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 03 Oct 2007, 09:46

Imao sam SX MJG100 mini jumbo gitaru i nije bila loša. Plaćena je 300 E i u tom trenutku nije bilo boljeg izbora od nje. Shadow elektronika mi se nije dopala jer je davala lagano zamućen ton. Na suvo je svirala pristojno. Zvanično se vodi kao italijanska firma, vlasnik je Proel, ali je jasno da je to kineski proizvod. Finalna obrada nije bila na njvišem nivou. Ipak, savetujem ti da probaš i Yamahe u Mitrosu.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 03 Oct 2007, 10:18

Ako pricas o gitarama za koje je dat link...mislim da su u pitanju Spanske gitare. Jer se Italija i Proel nigde ne spominju.

BTW. Sinoc sam se bas zadrzao na sajtu, pregledao sve i moje misljenje je da ima veoma dobrih, skupih, jeftinih i pocetnickih gitara.
Za svaciji ukus i svaciji dzep.

Stvarno sam iznenadjen, jer ja licno za ove gitare prvi put cujem. Pozitivno, plus vidim da su jeftinije od gitara u istom rangu.

Inace imaju solidne reviews na Harmony central sajtu

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 03 Oct 2007, 11:07

Dakle, u vreme kada sam ja kupio pomenutu gitaru (pre otprilike tri godine) postojao je katalog SX gitara na netu i tu se pominju Proel i made in Italy. Imam taj katalog, naravno. Da li se nešto u međuvremenu promenilo zaista ne znam. Ovde je očigledno u pitanju igra kapitala pa je moguće da je danas vlasnik i neko drugi. Uzgred, imali su vrlo solidne kopije Stratocastera i LP gitara.

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Post by frkadela » 03 Oct 2007, 18:04

Malo gledah one recenzije i nisu lose ocijenjene njihove gitare...

Meni se ona gitara svidja, lezi mi, ima dobar zvuk onako "nasuvo" (nisam je ubadao u pojacalo), tako da cu je vjerovatno kupiti... Jedino mi smeta sto joj pragovi nisu oznaceni "dotovima" (navika, jebiga :)), ali to je vec estetika... :wink:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Post by Kristijan » 03 Oct 2007, 22:14

Isprobao sam nekoliko SX gitara, neke u Lyra Style, neke u Stringeru (inace i ja znam da je to Proelovo "dete", sad sam se zbunio...) i meni se nije dopalo sto visoki tonovi bas nekako praste, a basovi su mrsavi. Sve gitare koje sam isprobao su ozvucene, mozda daju solidniji ton kad su ukljucene, ali kad vidim trup solidnih dimenzija, ja volim da cujem ton koji ide uz veliki rezonator. Ja nisam bio odusevljen. Mislim da za te pare moze malo bolje da se pazari.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest