Kupovina Akusticne Gitare

Asharak
Posts: 28
Joined: 26 Sep 2010, 17:52

Kupovina Akusticne Gitare

Post by Asharak » 26 Sep 2010, 17:55

Dakle, dosta sam nov na ovom forumu, ali nema veze, imam par pitanja o kupovini nove gitare... Nadam se da modovi ne zameraju ako vec ima neka ovakva tema.

Sviram klasicnu gitaru nekih godinu i po dana (i nije neka - ima preveliki razmak izmedju zica i vrata, predebeo vrat, a i zvuk se ne odrzava dugo - pretpostavljam da je to zbog najlon zica na klasicnoj gitari) ali sam se odlucio da predjem na akusticnu.

Uskoro ce mi rodjendan, pa imam neki budzet od 100-110 evra, posto matorci i nisu u nekoj bajnoj situaciji sa kintom, i odmah sam odlucio da im trazim kartu za Guns&Roses, ili ako ne to, onda za novu gitaru. Na G&R nisam otisao, tako da mi ostaje ova bolja solucija. =)

Cunjam po netu vec par dana, i naisao sam na ovu gitaru:

http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=4726

Zanimljivo u vezi nje je to sto sam je video na jos par sajtova, i cena joj je bila veca barem za hiljadu dinara od ove na ovom sajtu.

Jel' zna neko nesto posebno o ovoj gitari, ima li nekih problema?

Vec znam otprilike kako bih odredio da li je dobra... Posto je na onom gore linku internet shop, otisao bih u Mitros Music ili u Sky Music i probao bih je tamo, pa bih zatim kupio preko onog drugog sajta ako mi se dopadne. Postarina je valjda ~300 dinara.

Pri kupovini gitare za sad znam da trebam proveriti:
-Zvuk (prodjem preko zica, odsviram par akorda, ako mi se cini dobro, kul. Svi mi kazu kako imam odlican sluh, ne bi trebalo da imam problema sa tim).
-Debljina vrata (lako se valjda odredjuje, ako imam problema da dohvatim sve zice, preskacem. Ali ne bi trebalo da imam problema posto ionako sviram godinu i po dana na ovom "veslu" od klasicne gitare).
-Razmak izmedju zica i vrata (po meni najbitnija stavka. Zeznuo sam se oko ovoga kod prosle gitare, ne planiram ponovo. Probacu da odsviram par bare akorda, ako ne ide, adio).

Dakle, sta mislite o gitari, imate jos neki predlog za isprobavanje gitare, ili da li ste videli mozda neku bolju od ove ali u tom cenovnom rangu?

User avatar
vlobrk
Posts: 322
Joined: 25 Aug 2009, 17:35

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by vlobrk » 26 Sep 2010, 19:44

Toliko ti kosta i u Mitrosu ovakva gitara pa nema potrebe za komplikacijama.

Jedan moj drug je uzeo na rasprodaji za 110e Fender akusticnu.Dobio i kais,stimer i bag.
Sto se mene tice za te pare mnogo dobra gitara.

Asharak
Posts: 28
Joined: 26 Sep 2010, 17:52

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by Asharak » 26 Sep 2010, 20:00

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/5447-Stagg-SW201BK/

Pise da kosta vise... Tj oko 8900 dinara. Na onom linku koji sam prvobitno dao, cena sa uracunatom dostavom kosta 7400 dinara. Ipak, 1000 dinara nije mala razlika.

Torba mi ne treba, vec je imam. Kais, pf, sta ce mi kada uvek imam gde da sednem? Ako nemam, sednem na travu/stepenice. Nije to problem. Stimer takodje, pun je net sajtova za stimovanje gitare. Siguran sam da svi ti "gratisi" nisu tek tako stavljeni, vec su dodali i malo na ceni.

A sta mislis o ovoj gitari koju sam postavio?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by Kristijan » 26 Sep 2010, 20:34

Ne valja ta gitara. Rezonator ima sve 3 ploče od iste vrste drveta, što nije osobito preporučljivo, i još je to drvo lipa , koja nije uopšte na glasu kao drvo za akustične instrumente. To daje mutan, muljav ton, a dreadnought tip gitare inače nema muljav ton. Malo brundav - da, ali ne muljav. Osim toga, ja nisam video ni jednu Stagg gitaru da je ikako mogla da zasluži pohvale. Kažu ljudi da ima solidnih, ali ja to nisam imao prilike da vidim. Za te pare svakako nisam video ni jednu koja valja. Kažu ljudi "dobra za te pare". Ja ne znam šta znači ta fraza. Ako gitara nikako ne valja, svaka cena je prevelika.

User avatar
vlobrk
Posts: 322
Joined: 25 Aug 2009, 17:35

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by vlobrk » 26 Sep 2010, 20:58

Pise poprilicno jasno da se dostava dodatno placa ali mozda moj Browser drugacije ocitava.Mozda imam neki virus,a?
Jeste velika razlika 1000 dinara.Moze da se kupi pivo za drustvo da se pije na stepenicama dok se svira gitara.Pozeljno bi bilo da imas u tom slucaju torbu jer mozes da sednes na nju da ne ozebe guza.

Sta mislim?
Da je odlicna gitara za te pare.

To znaci sledece ............ne treba ti bolja gitara da je vucaras po stepenicama.Kada ti zatreba boja kupices je a do tada ova je odlicna.

Asharak
Posts: 28
Joined: 26 Sep 2010, 17:52

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by Asharak » 26 Sep 2010, 21:04

Ok, hvala.
Dostava se placa, kao sto sam napisao, pogledao sam cenovnik, 300 dinara je za tezinu od 3 do 5kg, a gitara je 3kg.

Verovatno cu uzeti ovu ako mi se dopadne zvuk, idem ovih dana do radnje da je isprobam. Nije da meni treba neka profesionalna gitara, vec samo da bih svirao sa drustvom, kada odemo na Adu, i tako to.

Asharak
Posts: 28
Joined: 26 Sep 2010, 17:52

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by Asharak » 28 Sep 2010, 22:59

Dakle, posto mi je vec skoro prosao rodjendan, evo situacije.

Raspolazem kintom od 150 do 200 evra. Bilo koja gitara u tom cenovnom rangu, kul. Ako imate neke predloge, bacite ih ovde.

Koja je po vama najbolja od ovih? Copy/paste sam gitare iz Mitros Music-a u cenovnom rangu od 100 do 200 evra.

http://www.mitrosmusic.com/search/k:4-A ... .c:100-199

Veoma bih bio zahvalan ako bi obrazlozili neki predlog, zasto bas ta gitara...

Pozdrav, Ash.

EDIT - please, neka bude crne boje. =)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by Kristijan » 28 Sep 2010, 23:31

Za te pare ovo je najpristojnija kupovina:

http://www.artistsystems.net/mex/artika ... 3&art=1959
http://www.artistsystems.net/mex/artika ... 3&art=1956

Po menio osetno bolja kupovina od ovoga što si naveo sa Mitrosovog sajta.

Asharak
Posts: 28
Joined: 26 Sep 2010, 17:52

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by Asharak » 29 Sep 2010, 00:28

Hmm... Ne razumem se previse, ali ako ti kazes da su dobre, kul, otici cu do njih da isprobam ove gitare.

Jel' znas da li ih imaju u crnoj boji, mozda?

SomiKnight
Posts: 83
Joined: 04 Jun 2008, 13:35
Location: Beograd, Borca

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by SomiKnight » 29 Sep 2010, 13:27

To ne znaju ni oni sami a kamoli neko sa foruma :) .

Ja to iz iskustva sa njima, pozovem telefonom, da da ima sigurno, dodjem tamo i cvrc :? .

Ako slucajno nemaju i ti pitas kad ce dobiti garantujem da ce reci za mesec dana dolazi nova tura :) ( ovo je standardan odgovor za sve prodavnice inace, takodje iz skorasnjeg iskustva :) )

Asharak
Posts: 28
Joined: 26 Sep 2010, 17:52

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by Asharak » 29 Sep 2010, 17:20

Evo, dvoumim se izmedju:

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/167 ... z-V72E-BK/
Ili
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/74-Yamaha-F-370/

Verovatno cu neku od te 2 da uzmem. However, idem sutra posle skole do Mitros Musica, i lepo cu ici od gitare do gitare dok mi neka ne bude dobra pod rukom. Saljem review cim iskidam zicu. =)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by Kristijan » 29 Sep 2010, 20:20

Navijam za Yamahu :)

Asharak
Posts: 28
Joined: 26 Sep 2010, 17:52

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by Asharak » 29 Sep 2010, 23:54

Heh, pa i ja uglavnom ono sto sam citao, dosta hvale Yamahu, kako za klavijature tako za gitare. Ibanez je, kako sam do sad provalio, super proizvodjac gitara za osrednje gitariste, dok je Yamaha od tih osrednjih do profesionalnih. Videcemo sutra... Mozda se pojavi i nesto trece. Jedno je sigurno, koliko sam se nacitao o tome da Stagg ne valja, zaobici cu ga u sirokom luku.

Pozz, Ash.

User avatar
vlobrk
Posts: 322
Joined: 25 Aug 2009, 17:35

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by vlobrk » 30 Sep 2010, 01:19

Lepo je to sto si citao :kokice:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by nemanjavelimirovic » 30 Sep 2010, 01:27

yamaha

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest