Kupovina Akusticne Gitare

Asharak
Posts: 28
Joined: 26 Sep 2010, 17:52

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by Asharak » 30 Sep 2010, 17:31

Kupio sam Ibanez V72E. Otisao sam tamo u Mitros Music, i nisu imali neki preveliki izbog gitara do 17 000, pa sam ih isprobao tih 3-4, i ispostavilo se da bas Yamaha F370 i Ibanez V72E imaju najbolji zvuk.
Onda sam blejao jos nekih pola sata tamo, svirao sve moguce kompozicije kojih sam mogao da se setim na obe gitare, ali zvuk mi se cinio skoro pa isti. Onda sam uzeo da gledam druge kvalitete gitara.

Yamaha lepse izgleda, to mi je prvo zapalo za oko. Skroz je crne boje. Zvuk je odlican, pomalo praskav.

Ibanez lepo izgleda, ali je malo neuklopljen vrat uz telo gitare (po boji). Zvuk jeste malo drugaciji od Yamahe, ali nisam mogao da primetim nikakavu posebnu razliku pa da bude "gori". Zice su na odlicnoj udaljenosti od vrata. Najveca razlika, i razlog zbog cega sam uzeo Ibanez, jeste aparat za stimovanje. Odlican je, precizan, i moze se pokazati veoma praktican kada budem isao negde sa drustvom a rastimovana mi je gitara. Ima "zakacaljke" za kais, sto se moze pokazati korisnim, ali ono, kupicu ga tek kada budem u visku sa parama. ^_^

Ali pojavio mi se i problem - futrola mi se ne uklapa uz gitaru. Tacno sam i uporedjivao moju staru klasicnu i ovu sada akusticnu, akusticna ima i veci vrat, i vecu rezonantnu kutiju. Crap. Moracu da odvojim kintu da kupim to uskoro.

I oni likovi u Mitrosu su bili kul, ono, trazili su gitare po celoj radnji, svirali ponesto samnom, davali mi savete sta da gledam u vezi gitare, i tako to.

Za kraj - preporucujem gitaru, Ibanez V72E. Lepo izgleda, ODLICAN zvuk, aparat za stimovanje, mozete joj namestiti kais... Nisam do sada primetio nista sto bi moglo da zasmeta. Osim toga sto su mi prsti naviknuti na najlon zice sa klasicne, pa ce mi trebati malo vremena da se prebacim na ove prstosekuce. =)

Hvala na svim savetima koje ste mi dali, ovako ne bih uspeo sam da se snadjem, i verovatno bih kupio onu od 8 000 koju sam na pocetku nasao. Najjaci ste. =)

Probacu da budem malo aktivniji na forumu, pa se vidimo. ^^

Pozdrav, Asharak.

User avatar
vlobrk
Posts: 322
Joined: 25 Aug 2009, 17:35

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by vlobrk » 30 Sep 2010, 19:05

E bas mi je drago.
Vidis da nije bilo tako tesko i na kraju si uradio ono sto si morao-odlucio sam.

Kazem ja da su kais,futrola i stimer korisne stvari a ti se ljutis :XD:

Sve najbolje i da te dobro sluzi masina.Da promenis mnogo kompleta zica na njoj i naravno da neku ribizlicu povedes kuci sa Ade ili stepenista (mislim posle performansa).

Asharak
Posts: 28
Joined: 26 Sep 2010, 17:52

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by Asharak » 01 Oct 2010, 15:30

Evo imao sam sad priredbu u skoli (nesto za dan Rusije) i svi su mi rekli da 3 puta lepse zvuci sa novom gitarom nego sa onom starom klasicnom... Yey =)

n0n
Posts: 1
Joined: 08 Aug 2012, 12:53

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by n0n » 08 Aug 2012, 12:57

na ovom linku pise Cena: 189,00
cega 189,00
http://www.artistsystems.net/mex/artika ... 3&art=1959

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by Funkd » 08 Aug 2012, 13:21

Dukata! :idea:

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by ness » 09 Aug 2012, 00:16

Dinara ! :mrgreen:

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Kupovina Akusticne Gitare

Post by Bojjan96 » 17 Aug 2012, 21:02

evo ja bih da pitam..ima li neko misljenje o

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/104 ... EG260C-WR/ - ovoj ? -Takamine u sustini nikada nije bilo lose ime za akusticne gitare? Mada svakome se dogodio po neki ispad. Pa eto,ako je ovo ispad dajte mi do znanja xD

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest