Torba (kofer) i saveti za odrzavanje akusticne gitare

Post Reply
Simke
Posts: 12
Joined: 27 Nov 2010, 02:23

Torba (kofer) i saveti za odrzavanje akusticne gitare

Post by Simke » 23 Jan 2011, 18:48

Da se pohvalim, konacno sam kupio Washburn D10S i prezadovoljan sam, divno zvuci, sad ostaje samo da se uci i vezba, vezba, vezba...
Elem, da bi trajala dugo, trazim nekoliko saveta o odrzavanju od svakog voljnog da ostavi komentar...

Sto se tice torbe ili kofera za gitaru da li imate neku preporuku, posto sam dobio gitaru u kartonskoj kutiji, i ne znam gde drugde da je drzim osim u toj kutiji dok ne nabavim torbu ili kofer...
Kristijane, video sam temu na kojoj si postovao slike sa nekom torbom koja je izgledala stvarno dobro, imas li neki komentar ili savet?

Hvala na odgovorima...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Torba (kofer) i saveti za odrzavanje akusticne gitare

Post by Kristijan » 24 Jan 2011, 00:05

Upravo sam se s gitarom vratio kući, i moja gitara se baš u tom koferu za ovih godinu dana naputovala onoliko... Budući da i dalje po toj ceni po prodavnicama može da se nabavi samo osrednji gig bag, mogu reći da je ovaj foam case jedna od boljih investicija kad je oprema u pitanju. Lagan je, pruža sasvim dovoljnu mehaničku zaštitu za instrument koji ne ide u prtljag aviona, i ono što mi je možda najbitnije - očigledno pruža veoma dobru termo izolaciju. Ako izuzmemo ono što sam pomenuo i u prvim utiscima - a to je da karabinjeri na remenu deluju malo traljavo, što se u praksi i potvrdilo jer su crkli posle 2 meseca, sve ostalo je izuzetno dobro, i svakako bih preporučio ovaj foam case.

Što se tiče održavanja... Pa ja samo mogu da zvučim krajnje staromodno po tom pitanju, jer koristim samo najobičnije flanelske krpe, i posle svakog sviranja prebrišem gitaru, a posebno žice i grifplatnu. Nikad nisam koristio ništa od kozmetike za gitare koja ima da se nađe po prodavnicama, a svi instrumenti su mi u vanredno dobrom stanju i deluju vrlo negovano. Toliko negovano, da mi neki ljudi ne veruju da je pamučna krpa jedino sredstvo koje koristim :D

Simke
Posts: 12
Joined: 27 Nov 2010, 02:23

Re: Torba (kofer) i saveti za odrzavanje akusticne gitare

Post by Simke » 24 Jan 2011, 04:03

Vredi pogledati taj foam case, vidim po slikama da verovatno pruza odlicnu termo zastitu, sto je najbitnije...
Jel mozes da mi posaljes pp sa informacijama i telefonom???
Hvala kao i uvek na brzim odgovorima!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest