epiphone hummingbird

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

epiphone hummingbird

Post by Nro » 17 Feb 2011, 12:37

Pozdrav forumasi,
jel probao neko mozda ovaj model,vidim da je ima u jednoj beogradskoj radnji.Mislim da kosta 31000.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: epiphone hummingbird

Post by Kristijan » 18 Feb 2011, 08:29

Fina gitara. Nije za pasti u nesvest, ali sasvim, sasvim solidan izbor. E sad, jesi li gledao i druge gitare slične cene? Svakako treba da napraviš nekakvo poređenje.

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: epiphone hummingbird

Post by Nro » 18 Feb 2011, 10:41

Znas kako,ja bih hteo da kupim akusticnu gitaru od 250-350 evra,pa me zanima sta mozes da mi preporucis? :)
Salim se,sve sam iscitao.
Nisam nikad svirao akusticnu gitaru,i gledao sam onako usput po radnjama.Prosle godine sam probao cort earth 200 i ucinilo mi se da je bitno bolja od konkurenije u tom rangu,i tako sam i nasao ovaj forum,posto sam trazio na net-u misljenja o toj gitari.
Sto se mene tice,najosnovniji kriterijum za gitaru je preciznost.Na zalost,primetio sam da se to dosta promenilo u odnosu na ranije godine kad nije bilo prisutno ovoliko proizvodjaca,i kad si za 300 maraka mogao da kupis gitaru da ne mislis(govorim o klasicnoj sada).
Razumem ja da je veliki obim proizvodnje i da se nema vremena da se prepipa svaka gitara,ali zasto bih drzao instrument koji ce da me frustrira,bez obzira da li sviram profi ili je tek ponekad uhvatim u ruke.Ostale karakteristike instrumenta dolaze tek kad je ovo prvo ispunjeno.

Nego da ne smaram,znam da mora da se proba svaka gitara pa i vise primeraka istog modela.

Dakle ono sto sam ja gledao,a nisam mnogo,dojmila me se neka Ibanez AW40 i jos nesto,vidim da su i ovde lepa misljenja o njoj,i naravno taj Cort je malo falilo da kupim,ali posto nigde ne zurim...
Zbog necega nisam probao nijednu Takaminu,i ako imam jednu klasicnu koja je sasvim zadovoljavajuca.
Ovaj hummingbird sam naleteo pre neki dan ali bilo ljudi u radnji koji su probali neka pojacala,pa nisam mogao da je probam.Rekoh,aj' pre nego sto odem da cujem nekog ozbiljnijeg svirca.
Vidim na sajtu jedne radnje i takamine g511ss dosta dobro izgleda na papiru,pa ako ti je poznata ta gitara :)
Hvala na ovako brzom odgovoru u svakom slucaju,ja cu da prosaram po radnjama i imacu konkretnije utiske i pitanja oko konkretnih modela,ako je to ok :).

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: epiphone hummingbird

Post by Kristijan » 18 Feb 2011, 12:03

Pa ja se baš i ne sećam da sam ovu Takamine koju pominješ viđao po prodavnicama. A što kažeš - na papiru deluje veoma ozbiljno. Na žalost, nisam je svirao.

Inače, pomenuo si jedan od ArtWood Ibaneza - AW40. Cenim da im je ta serija vrlo zanimljiva, odnos cene i kvaliteta je totalno na strani kupca.

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: epiphone hummingbird

Post by Nro » 19 Jun 2011, 22:06

Evo ja tek sad obisao par radnji.Probao sam hummingbird,i imao sam bas takav utisak da je sasvim solidan izbor.Probao sam jos i Ibanez AW 15 LG,i Takamine 320s i 330 s.Obe Takamine nisu na mene ostavile neki bitan utisak,i ne vidim zasto je 330s celih 7000 skuplja.
Ibanez mi je bio bitno ubedljiviji,mada mi nekako "najteze" lezi u rukama .I kod Ibanez i kod Epiphone cuje zujanje zica na po jednom polju.Razlika izmedju njih je vise od 10 000 u korist epiphona jer je AW na snizenju,a ja bih se lagano odlucio pre za Ibanez.
Otici cu da probam i Yamahu FG 700,i onda opet Cort,jer se vise ni secam kako zvuci.
Nevolja je sto nisu sve gitare na jednom mestu i sto naravno u radnjama skoro uvek neko jos nesto proba,pa nije bas tisina,a to sve otezava uporedjivanje.
Kad napravim jos jedan krug,javicu se opet za savet.

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: epiphone hummingbird

Post by Nro » 24 Jun 2011, 13:20

Ja sam izasao iz teme u naslovu,mozda je trebalo da otvorim novu...
Probao sam i cort earth 100,i dopao mi se nista manje od Ibanez AW15,a lepse mi lezi.Probao sam ja i earth 200,i koliko sam mogao da cujem ona ima osetno otvoreniji ton,ali je i 60 evra skuplja.
Ono sto je problem je sto 100-tka kosta 260 evra,i daju i torbu(daju za sve cort gitare torbu) i stimer.E sad,torba mi treba,stimer ne,i ne volim kad mi neko nesto nudi gratis,odmah mi sumnjivo.Video ja na Notinom sajtu cort earth 100 za 21510din,ali covek kaze prodali i ako budu opet narucivali-uzece iz Lire i bice ista cena kao kod njih.
Pokusao sam da dodjem i do Washburn d10s,ali ljudi se sele u novi prostor i rekli mi da se javim za 10-ak dana.
Moje pitanje je dakle,izmedju Washburn d10s i cort earth 100,kolika je razlika u kvalitetu?'ajde nek odbijem 20 evra za trobu(pitanje je kakvog je kvaliteta ali aj') i da racunam da je Cort 240 evra,to je opet 50- 60 evra razlike,nije malo...
Da napomenem da Cort i estetski izgleda veoma pedantno.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: epiphone hummingbird

Post by Kristijan » 24 Jun 2011, 16:54

Ah, pa teško je odgovoriti. Meni Earth 100 lepše leži u ruci, ali to ne znači da tu gitaru posmatram kao bolju. Eto ima malo deblji vrat, to mi se dopada više nego Washburn D10S. Ali sasvim je solidan Washburn, fina kupovina.

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: epiphone hummingbird

Post by Nro » 24 Jun 2011, 18:19

Naprotiv,odgovorio si mi sasvim dovoljno.Znaci vredi sacekati i probati.
Hvala opet na ovako brzom odgovoru :ziveli:

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: epiphone hummingbird

Post by Nro » 23 Aug 2011, 14:29

Bio svuda po malo,probao sve po jos jedanput i evo rezime.
Hummingbird sam opet probao posle probanja Fender Sonoran-a i iznenadilo me koliko je svirljiviji.Da napomenem da ja u principu ne znam da sviram,ne koristim trzalicu,a prilicno sam lagano razlagao akorde s'obzirom da nije u pitanju klasicna gitara.Jedino sto mi je bila malo aljkava,virili su onako manji komadici drveta(oni sto se zacepe pa ti udju u prst) u samoj duplji,ali ne u smislu da su se odlomili nego kao visak.Da je bila u mitrosu po ceni od 24 i nesto hiljada,verovatno bih je pazario,ali nema je i po njihovim izjavama zakljucujem da ni ne znaju kad ce stici.Ja ne videh da ima ono za podesavanje vrata,a prodavac kaze moze da se podesi kod majstora.Ali ono rucno,sto dobijes imbus kljuc,sto ja imam na klasicnoj Ibanez i Takamini,to nema.

Isao i do Artista i probao Washburn.Oni su se selili,pa jos nemaju zalepljene cene,a nije tu bio covek zaduzen za gitare.To je bilo zgodno jer sam onda lepo probao bez predrasuda D10 modele(ima ih raznih).Covek mi rekao da misli da je cena oko 18000,i tako ja izdvojim D10sdl,i krenem kuci sa mislju kako je to vrlo dobra cena,da bih onda video da sam zapravo probao lux model koji kosta preko 300 evra.

Onda odem ponovo do Lyre,i sve su sanse da pazarim Cort earth 200.Jednostavno iz nje zvuk izlazi lagano,cistiji je,i bolje mozda da se malo prenapregnem i kupim,te zavrsim sa akusticnom gitarom.Ako se nekim cudom desi da postanem virtuoz,gledacu da kupim nesto bolje.

Video sam i neke Epiphone(nisam probao) koje su kao cele solid materijal,i koje su oko 40 000,ali to mi je vec too much.
Hvala Kristijane sto si izdvojio vremena i trudio se da pomognes. ^^ :ziveli:

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: epiphone hummingbird

Post by teodorica » 23 Aug 2011, 19:33

Ako uzmes e100 ili 200 nemoj da se obazires na onaj QC-karton o podesenoj akciji.Kod mene je stajalo na 14-om pragu 2,3 mm za E i 2,2 mm za e-zicu.Nastelovao tako i zveci na vecini pragova.Na sajtu nekog americkog graditelja gitara pise da je optimalna akcija za vecinu stilova za bocu manje od 3mm E-12 i oko 2mm e-12.Ja sam nastelovao na 2,5 mm na E-12 i nema zvonjave ni pri jakom okidanju,stim da je vrat bas ravan,nema zakrivljenosti,ali kad se jednom kad se naviknes na visu akciju na akustari,puca i E zica pri bendingu na elektricnoj :XD:.
Da,sve sto dobijes gratis,racunaj da ces kupiti naknadno.Bar sam ja tako prosao sa futrolom(iako sam je kupio),koja pruza mehanicku zastitu kao celofan.Doduse,moze da posluzi kao kisobran,ne d'o Bog grada

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: epiphone hummingbird

Post by Nro » 23 Aug 2011, 21:36

E dobro si me podsetio da je malo jace izokidam zice kad budem isao u radnju.Nisam primetio da ima buzz,ima ih mislim dve 200-tke koje vise u radnji i rece mi da ima jos tri u magacinu.100-tki ima takodje nekoliko.E sad,ti si porucivao bese postom,pa je moguce da ti je stigla nepodesena.Ove sto sam ja probao sigurno nisu imale nekih vecih problema sa zujanjem,ako su uopste i imale.

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: epiphone hummingbird

Post by Nro » 23 Aug 2011, 21:44

E da,interesantno da na sajtu i dalje stoji za J&D da ima i prednju i zadnju str od solid materijala i sve za 100 evra!
Ja sve vise verujem da oni to kupuju na kamione,sve te gitare,i da sto veca kolicina manja cena.Daj Boze da ove modele iz vise srednje klase placaju vise od 70 evra po komadu.

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: epiphone hummingbird

Post by teodorica » 23 Aug 2011, 22:18

Namerno je otpustio vrat da se nebi nesto desilo u transportu,sto pozdravljam.Gitaru sam uzeo najvise zbog dobrih preporuka,jeste na nevidjeno,ali stvarno se nisam pokajao,a podesio sam malo visu akciju jer baz na akustari deluje stvarno iritantno,a bas volim da drljam po zicama.Svidja mi se i sto daju rezervno sedlo i pin pa sam sad obezbedjen sa sedlima za ceo zivot.Uopste celo telo gitare je izuzetno rezonantno.Znaci usmerim je malo ka tv-u i samo drvo pocne da vibrira,kao raspevani mac :XD: .Mogu da mislim kako svira 200,ali sto se mene tice i ovo je puna kapa

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: epiphone hummingbird

Post by parker » 23 Aug 2011, 22:22

Podrška za Earth 200 :metal:
Ja sam bio jedno vreme zagrejan za akustaru, nekako sam odustao ali ako se ponovo zagrejem taj Cort je glavni (da ne kažem jedini) favorit

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: epiphone hummingbird

Post by Nro » 25 Aug 2011, 17:41

Eeee pa momci,kupio sam Gitaru.Gitaru!Cak sam u jednom trenutku pomislio kako je prejaka za sobnu varijantu,ali nikako nisam pogresio.
Bice zuljeva i plikova,to vec vidim.Moracu malo cesce da sviram,jer mi se ruka dosta brzo umara,sto je valjda normalno posle klasicne gitare.
Od pratece opreme dobio sam:torbu(teodorica je opisao kakva je),stalak,i stimer-metronom.VIdecu kako ce ovaj metronom da radi,to bi moglo da bude interesantno.Pitao me prodavac da li zelim umesto ove gratis torbe da uzmem kvalitetniju koja bi isla u pola cene,tako da znate da ima i ta varijanta.Kakva je ta kvalitetnija ne znam,kao ni posto je.
Hvala jos jednom svima na savetovanju,kupovina se bas bila oduzila,sto je ispalo valjda dobro jer ja imam obicaj da se zaletim. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest