Yamaha APX5

Post Reply
User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Yamaha APX5

Post by frkadela » 28 Nov 2007, 23:10

Danas gledam neki koncert Djordja Balasevica i vidim gitaru koju svira Duda... Malo trazih na internetu i cini mi se da je u pitanju Yamaha iz naslova...
Pa me zanima je li je neko probao, misljenje, okvirne cijene kod nas (u ex SCG)...

Cini mi se da je izuzetno dobra gitara, ali nisam imao priliku da je probam...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 28 Nov 2007, 23:35

Ja sam svirao (nakratko) Dudinu i da, izuzetno je dobra gitara. Mnogo veći gitaristi od mene su oduševljeni njom i uvek zapitkuju Dudu koji je model u pitanju...

...ali sam ja, nažalost, zaboravio da li je u pitanju taj model koji pominješ.

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 29 Nov 2007, 10:05

Dakle, stari APX5 koji ima Duda nema mnogo veze sa novim APX serijama. U to vreme se Yamaha probijala na taj deo tržišta koji je neprikosnoveno držao Ovation pa su napravili gitaru koja je po mnogo čemu bila bolja, a prodavali su je ispod realne cene, mislim da je u to vreme koštala nekih 1.200 maraka. Sistem ozvuke je fantastičan, piezo plus mikrofon sa mogućnošću miksovanja. Jedan od najboljih zvukova ozvučene akustične gitare koji sam ja čuo, lako napraviš dobar ton bez obzira sviraš li pop ili blues. Današnji modeli su napravljeni od laminata i sa slabijom ozvukom, ali verujem da su to još uvek solidni instrumenti (nisam probao).

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 29 Nov 2007, 10:14

Jeste, današnji modeli su dosta slabiji i kao što se nekada ovaj model prodavao po nižoj ceni (od stvarne vrednosti), mislim da su današnji modeli precenjeni, tj. realno bi bilo naplatiti nekadašnji kvalitet po sadašnjim cenama.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest