Zice za akusticnu gitaru

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zice za akusticnu gitaru

Post by bancika » 20 Oct 2014, 23:35

Ja sam instinktivno na cortu spustio akciju kako opisujes, kao na elektricnoj, apsolutno najnize sto moze bez da zuji. I mislim da sam se zajebao, kao da je izgubila gitara na tonu kad sam to uradio. Kupio sam novu kobilicu i konjic da prilikom sledece zamene zica vratim malo navise i jedno i drugo. Na GS Mini sam namerno ostavio zice malo vise nego sto sam u tom trenutku bio spreman, ali brzo sam se navikao. Prednost je, osim boljeg (po meni) tona i to sto ti ruke ojacaju. Sad mi dodje lakse da sviram elektricne.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Zice za akusticnu gitaru

Post by Overdrive » 20 Oct 2014, 23:58

http://www.adamrafferty.com/2014/09/01/ ... #more-3236

malo saveta od čoveka čija gitara zvuči kako treba

[youtube]PCeHmdngqd0&list=UUqz2sYIShUX4MuVyCtI0mVQ[/youtube]

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Zice za akusticnu gitaru

Post by nemanjavelimirovic » 03 Nov 2014, 19:45

Stvarno mi treba pomoc oko iskustva sa zicama za akusticnu gitaru... :(

Koje zice ne pucaju posle 2 dana i ne ispucaju odole pa se onako onaj omotac razdvoji na par mesta posle 1 svirke od pola h i jedne od 2 ipo -3h. U sredu sam stavio zice, odsvirao cetvrtak, petak i nedelju, a u subotu jednu probu i sad mogu da bacim ovaj shugavi martin jer nije vise nizasta. :povrac: usput za to vreme (4dana) pukle su mi H i D zica pa sam ih nastavljao, a najgore izlizana je G. Gitara je proverena, ispravna po pitanju kobilice i pragova i svega ostalog... :O.o: ::ranting:: Ne mogu toliko da pucam za zice svaki put jel ima nekog spasa? Glasno sviram gitaru to svakako treba imati na umu, ali opet... I da, necu 11ke i njih na isti nacin potrosim (probao sam), samo me vise bole zglobovi na levoj ruci a razlike u zvuku su minimalne. :) :ziveli: (muskarcine, stop!) :mrgreen:

Dakle ove:
Image kao i one obicne bronze od Martina iako imaju lep sound nisu ni za racq po pitanju trajnosti, a nisu jeftine da bi ih toliko cesto menjao. Sta raditi?>

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zice za akusticnu gitaru

Post by bancika » 03 Nov 2014, 21:01

Tebra, ondak je problem u tebi. Hoces da divljas na zicama za male devojcice. Ne biva. Negde mora da pukne :)

Probaj da prilagodis tehniku. Okidaj zice dalje od kobilice.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Zice za akusticnu gitaru

Post by Kristijan » 03 Nov 2014, 21:33

По свој прилици је све овако како ти каже Банцика. Истина је да обичне бронзане жице за акустичну умеју да постану тонски мртве доста брзо ако баш интензивно свираш и наступаш, али ово с пуцањем... Па не знам шта да ти кажем, мени од детињства није пукла жица на акустичној гитари, а свирам је баш много. Ово са рикњавањем намотаја ми се десило само једном када сам екперимента ради купио неке Дин Маркли жице које ми се нису допале ни тонски, нити су биле баш дуговечне, али и њих сам стигао да заменим натенане пре него што је и једна жица пукла, само сам приметио да су намотаји на 3. и 4. жици добрано начети.

Колико дебелу трзалицу користиш? Оки закиваш близу кобилице дебелом трзом то вероватно може да буде проблем.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Zice za akusticnu gitaru

Post by nemanjavelimirovic » 03 Nov 2014, 22:03

bancika wrote:
Probaj da prilagodis tehniku. Okidaj zice dalje od kobilice.
Tako i sviram (promenio sam to pre nekog vremena, okidam negde kod rupe) i uopste nije prejako okidanje, u smislu divljanja nego ono
Nista jace od toga kao u tom klipu gde je i ta gitara na kojoj sviram
Kristijan wrote: Ово са рикњавањем намотаја ми се десило само једном када сам екперимента ради купио неке Дин Маркли жице које ми се нису допале ни тонски, нити су биле баш дуговечне
Колико дебелу трзалицу користиш? Оки закиваш близу кобилице дебелом трзом то вероватно може да буде проблем.
Namotaji odu na ovaj nacin posle dve probe:
Image
a ovako izgleda posle 3-4 probe ili svirke:
Image (pragovi su levelovani i ispolirani kako treba).
Trzalica... pa klasika 1mm. Tanje od toga nemam kontrolu kod sviranja. :nixweiss:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zice za akusticnu gitaru

Post by bancika » 03 Nov 2014, 22:53

:shock: alal ti vera. Ja sam razumeo da kidas onamo gde je namotana zica kod kuglice, ali bas namotaj oko jezgra...wow. A da probas nikl zice za elektricnu? Ili neke presvucene kao elixir, mozda ce ona presvlaka da zastiti malo namotaj.

A i ruku na srce, deluje kao da ores po zicama na ovom klipu :) Probaj da eksperimentises sa uglom pod kojim drzis trzalicu i probaj da malo "smeksas" ruku. Ovako izgleda kao da Ola rovari :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Zice za akusticnu gitaru

Post by tommytigh77 » 04 Nov 2014, 02:24

Ja zbog ovih zajebancija stavljam na ozvucenu akustaru zice za elektricnu gitaru (jedanaestice ili dvanaestice, kako kad). Dosadilo mi je da svakih nedelju dana moram da kupujem novu G zicu, k'o Dragan Bjelogrlic u Boljem Zivotu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest