Kupovina polovnih gitara

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Kupovina polovnih gitara

Post by Kristijan » 26 Dec 2011, 09:04

Dok je zaključana ona generalna tema, da se malo pozabavimo samo kupovinom akustičnih gitara.

Evo jednog vrlo nezgodnog primera:

http://www.kupujemprodajem.com/ORIGINAL ... -oglas.htm

Ne znam da li su postavljača oglasa prevarili kad je on kupovao gitaru, ili sada svesno pokušava on nekog drugog da prevesla, tek svakako vredi reći da ne postoji sad tamo neka original Da Capo gitara, i neka kineska kopija, ili kineska jeftinija serija Da Capo gitara. Uopšte ne postoji firma za proizvodnju gitara Da Capo, niti je ikad postojala, postoji samo masivna serija gitara koje proizvodi firma Fina na kojima je sito štampom na glavi ispisano Da Capo. No to je manje bitno. Problem je što pod plaštom te priče o gitari koja navodno nije kineske proizvodnje ovaj čovek polovnu gitaru prodaje po ceni koja je 55 evra veća od cene iste takve nove gitare u prodavnici, i više nego duplo veća od cene koju ta gitara kao polovna realno može da dostigne. A gitara je van svake sumnje Kinez, ni Lao Ce ni Mao Cetung joj to ne bi osporili.

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Kupovina polovnih gitara

Post by ness » 26 Dec 2011, 13:28

Evo jos jednog bisera,ova gitara glanc nova kosta 11500 dinara a lik trazi 150 eura :metal:

http://www.kupujemprodajem.com/Acoustic ... id=5770657

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Kupovina polovnih gitara

Post by Bozha » 26 Dec 2011, 13:51

<grammar nazi trenutak> Glanc ili ganc? Ili i jedno i drugo?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Kupovina polovnih gitara

Post by Rocket Roll » 26 Dec 2011, 14:37

Bozha wrote:<grammar nazi trenutak> Glanc ili ganc? Ili i jedno i drugo?
"Ganc" = nemački "ganz", u značenju "potpuno".
"глaнц м вем. варв. сјај, сjајност (најчешће о обући). — Он истерује коњима»гланц«. (RMS, I, 493).

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: Kupovina polovnih gitara

Post by teodorica » 29 Dec 2011, 12:15

http://www.kupujemprodajem.com/WASHBURN ... id=5769791
Ovo je oglas za novu gitaru,ali sa laznim specifikacijama.WD10 je od laminata i nema solid top.
http://www.lyrastyle.rs/site/index.php? ... Itemid=113
Ovo je moj nesrecan primer.Takodje ili su specifikacije lazne ili je oznaka modela nalepljena na drugu gitaru koja je stiglla meni u ovoj formi:
http://i224.photobucket.com/albums/dd68 ... 011098.jpg
Prava je sramota da ozbiljna firma pribegava ovakvim prevarama.Ovo je tema za kupovinu polovnih akustara,ali da ne otvaram novu,stavio sam ovo kao primer da se ljudi ne prevare kao ja

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Kupovina polovnih gitara

Post by ness » 29 Dec 2011, 15:01

Imas pravo na reklamaciju,sta cekas? ::ranting::

pedja 81
Posts: 190
Joined: 18 Nov 2010, 08:57

Re: Kupovina polovnih gitara

Post by pedja 81 » 10 Jan 2012, 20:09

To sto neko trazi vise para nego sto je cena u prodavnici nije nikakva prevara,ti bre prijatelju kad kupujes raspitas se koliko ta gitara kosta na drugim mestima,svako ima pravo da trazi koliko hoce.On je mogo da stavi cenu i 1000e sad da li ce da je proda ili nece to je njegova stvar.To sto kaze da nije proizvedena u Kini to je druga stvar,ali nemojte molim vas da osudjujete bilo koga ko trazi nerealno vise.

jagoda
Posts: 517
Joined: 30 Jul 2010, 13:09

Re: Kupovina polovnih gitara

Post by jagoda » 10 Jan 2012, 20:46

pedja 81 wrote:To sto neko trazi vise para nego sto je cena u prodavnici nije nikakva prevara,ti bre prijatelju kad kupujes raspitas se koliko ta gitara kosta na drugim mestima,svako ima pravo da trazi koliko hoce.On je mogo da stavi cenu i 1000e sad da li ce da je proda ili nece to je njegova stvar.To sto kaze da nije proizvedena u Kini to je druga stvar,ali nemojte molim vas da osudjujete bilo koga ko trazi nerealno vise.
Svako ima prevo da trazi koliko hoce , a mi imamo pravo da primere takvih pokusaja prevare objavljujemo na forumu, kako bismo ih osujetili u njihovoj nameri.
Ti te pametnjakovice nemoj da osudjujes, a ja cu da ih osudjujem zato sto mrzim prevarante.

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Kupovina polovnih gitara

Post by nebeskacarica » 12 Feb 2012, 18:03

Mene zanima kolika je realna cijena za polovne akustične gitare novije proizvodnje, dakle nešto što je npr. kupljeno prije 1-5 godina, nema funkcionalnih oštećenja, osim pokoje ogrebotine nužno nastale upotrebom tj. sviranjem? Da li je to 2/3, 1/2 keša u odnosu na cijenu nove u radnji u tom trenutku? Kolika ponuda prodavcu nije uvredljiva?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina polovnih gitara

Post by Kristijan » 12 Feb 2012, 18:05

2/3 актуелне цене. То је сасвим коректна понуда.

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Kupovina polovnih gitara

Post by nebeskacarica » 12 Feb 2012, 18:21

Hvala. Pa i nekako je logično, mada ima likova pa se baš uvrede - kao ne bi dali instrument ni za 2.000 din manje od redovne cifre, jer kao to je toliko super komad da se takav teško više može naći i bla-bla priča. Što se mene tiče, naravno da ću onda uvijek dodati tih 2.000 i pazariti novu gitaru, uz vjerovatnu mogućnost i da biram između više komada istog modela.

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Kupovina polovnih gitara

Post by djomla » 12 Feb 2012, 18:25

nebeskacarica wrote:Hvala. Pa i nekako je logično, mada ima likova pa se baš uvrede - kao ne bi dali instrument ni za 2.000 din manje od redovne cifre, jer kao to je toliko super komad da se takav teško više može naći i bla-bla priča. Što se mene tiče, naravno da ću onda uvijek dodati tih 2.000 i pazariti novu gitaru, uz vjerovatnu mogućnost i da biram između više komada istog modela.
Ne samo to nego imas mogucnost da tu gitaru vratis ako ti se ne svidja kako ti lezi uz nove patike + garancija na istu ... mislim ljudi su prevaranti i lazovi tako da :)

jagoda
Posts: 517
Joined: 30 Jul 2010, 13:09

Re: Kupovina polovnih gitara

Post by jagoda » 12 Feb 2012, 19:41

Kristijan wrote:2/3 актуелне цене. То је сасвим коректна понуда.
:1:

I to nije izmisljeno u Srbiji. Pouzdano znam da svaki Nemac ili Englez tako razmislja.
Trecina cene je (za nekog sa skromnim budzetom) dovoljan motiv da kupi polovnu , a ocuvanu stvar.
Ali ako i jedan eur preko te cene treba da se plati, naprimer 70%, svako ce da se snadje jos i za tih 30% i da ga ne boli glava.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest