Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by Kristijan » 31 Jan 2012, 21:04

Може да се свира и наступа са свакојаким гитарама, далеко од тога да је APX500 неупотребљива гитара, али сматрам да уопште не заслужује хвалоспеве, и мислим да је прескупа у односу на то шта пружа. Свакако је нешто и до укуса, неко ће сигурно да нађе у тону те гитаре нешто што му прија, али реално то није неки посебно добар инструмент. Без устезања смем да кажем да тај модел може да изазива дивљење само код оних који нису имали прилике да свирају боље инструменте, а далеко од тога да је најбоља куповина за те новце.

Ако ћемо да се гађамо цитатима, наћићу ти ја за час прегршт цитата са свакојаких страних форума који могу да подупру моју причу. Није у томе суштина. Уопште не желим да се бавим таквим препуцавањима. Ја знам шта сам имао прилике да чујем и да пробам, и шта сам поредио директно, дакле свирам једну гитару, па свирам другу гитару. Могу да се сложим да Yamaha прави солидне инструменте, али када причамо о јефтинијим инструментима, мислим да далеко више дају у категорији неозвучених инструмената, а код озвучених акустичних гитара мислим да нема сврхе певати оде и хвалоспеве инструментима који су испод APX900 по квалитету, све остало им је конфекција, колико си платио толико си добио, односно још си мало преплатио зато што на глави гитаре пише Yamaha. Нема предобрих инструмената у категорији од 250 до 350 евра, и кад је већ тако, онда је овакав разговор стварно ружан и бесмислен.

Yamaha има 2 модела који су некако већ годинама упоредни модели кад су неозвучене акустичне гитаре средње класе у питању, то су FG720 и FG730. Обе сам свирао доста дуго у продавници, поредећи их са Cort Earth 200, и мада ценим поменуте Yamaha моделе, морам да приметим да је овај Cort једноставно бољи инструмент, а и нешто је боље урађен, детаљно сам завиривао унутра, обратио пажњу на сваки детаљ. За исте паре има још једну не тако малу предност - и задња плоча резонатора је солид дрво. То је мени био први контакт са било којом Cort гитаром, и срећа је да нисам обраћао пажњу шта пише на гитари, него сам се само концентрисао на звук. Знам да ти не планираш да купујеш неозвучену гитару, и не причам ти ово да бих ти препоручио баш овај модел, него ово пишем јер сматрам да имаш ригидан приступ тамо где би требало да будеш потпуно флексибилан и отворен.

Предложену озвучену Cort гитару нисам свирао, али јесам свирао SFX5 и то је ван сваке сумње врло добар сценски инструмент.

Могу да се сложим са тобом, 2 Takamine гитаре које си ти поменуо и нису неки модели о којима вреди причати, али је несмотрено на основу тога извлачити закључке о комплетној производној линији. Посебно је неозбиљно закључити како је једна фирма потпуно супериорнија у односу на другу зато што им је модел који кошта 320 евра бољи од модела супарничке фирме који кошта 240 евра. Да су то инструменти који коштају 1000 и 1080 евра, па и да кажеш: "У ала је разлика, 80 еврића..." али у овој класи то јесте значајна разлика. То је као да причамо о инструменту од 1000 и о инструменту од 1333 евра. Размисли мало о томе.

Лепо би било да немаш овакав наступ. Можда само имаш лош дан, па си мрзовољан, али ако један дан дођеш тражећи савет, а други дан дођеш са намером да се свима исповраћаш по глави, тешко је да ће неко бити вољан да комуницира са тобом.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by nemanjavelimirovic » 31 Jan 2012, 22:20

Duschmanov wrote: Nemanjavelimirovic, jeste apx500 tvrdja, ali, ako čovek njome odradjuje live svirke nije za odbacivanje. Fenderi, Ibanezi, do 200€ su očajni, isto kao Takamine. Nisam jedino probao tu takamine 440.
Pazi svakako da svako ima svoje favorite. Isto je kao i kod svega ostalog...stvar ukusa.
E sad...ja ti preporucujem ove gitare jer su se meni svidele, a ti uzmi Yamahu, ako smatras da je to to za tebe...Mislim ako si vec odlucio i ovde dosao po potvrdu da je yamaha ludnica, jbg, zeznuo si se... :mrgreen: :D

Salu na stranu
Evo ja sviram ovu gitaru:
Image
Ima vrat ko elektricna gitara, tanak i lak za snalazenje...Odlicno radi na mikseti (cak i direkt)...Odlicna je za studio. Radi se o modelu Dean Performer Florentine Quilt Ash TBZ - Trans BraziliaBurst je boja. Nota drzi Dean pa mozes probati kod njih ove gitare. Oko 300-320 evra je nova.
Ovo radi pelepo kad se ukljuci u mikser:
Image
Fender Sonoran - Imash ih u Mitro's po ceni od 28000dinara cini mi se, ako se nisu rasprodale, ali dobice ih jer su deo Fender Asortimana, mogu se i poruciti.

Ja sam se lomio izmedju ove dve gitare, i uzeo Dean iako sam zakleti Fan fender firme, Dean mi je lepse zazvucao na suvo.

Za sve ostalo slusaj Kristijana, ako hoces, ako neces, idi kupi Yamahu i cao, ne moras ti nikog da slusas, zar ne? :)
Sretno u izboru gitare!
:ziveli:

edit -
Da se ispravim - ja sam povremeno svirao ovu gitaru:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/130 ... 0II-Black/ a to je jos skuplje od te koju ti hoces...Odlican zvuk i sve, ali tvrda ko racq. Mozda su te APX manje tvrde, mada sumljam. :) Opet nekom odgovara da je tvrda gitara za sviranje jer ima ruke bodi bildera. Ja ne volim sport. :mrgreen:

Duschmanov
Posts: 86
Joined: 27 Jan 2012, 17:12

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by Duschmanov » 01 Feb 2012, 17:20

Gospode kakav je ovo forum? Pretnje, ucene, uvrede bez pardona, mother milla. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Izvinite stvarno, neću više da ulazim u vaš svet! :metal: :metal: :metal:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by nemanjavelimirovic » 01 Feb 2012, 17:28

Duschmanov wrote:Gospode kakav je ovo forum? Pretnje, ucene, uvrede bez pardona, mother milla. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Izvinite stvarno, neću više da ulazim u vaš svet! :metal: :metal: :metal:
Jea, super! :cao:
Yamaha APX 500 je najbolja gitara za te pare. Nema dalje,kupuj!. :ziveli:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by parker » 01 Feb 2012, 17:29

Duschmanov wrote:Gospode kakav je ovo forum? Pretnje, ucene, uvrede bez pardona, mother milla. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Izvinite stvarno, neću više da ulazim u vaš svet! :metal: :metal: :metal:
avaj.. :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by Kristijan » 01 Feb 2012, 20:48

nemanjavelimirovic wrote:Yamaha APX 500 je najbolja gitara za te pare. Nema dalje,kupuj!. :ziveli:
плус тисућу

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by laza » 01 Feb 2012, 22:11

..
Oh, zašto, zašto ste mi ga oterali?

Taman sam mislio da provedem veče ovde na Forumu, pa možda i da postujem nešto, i da prvi put u životu metnem u svoj post onog smajlića sa kokicama, kojim se još nikad nisam poslužio jer nisam našao prilike ni povoda.

Ali eto, ispalo je drukčije: moj mili svet je uništio vaš zli svet, to jest obratno, vaš svet moj svet, vaša krava moju kravu, razumemo se valjda...

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by ness » 02 Feb 2012, 13:47

:kokice: :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest