Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Duschmanov
Posts: 86
Joined: 27 Jan 2012, 17:12

Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by Duschmanov » 27 Jan 2012, 17:16

Cena u oglasima je 280€: http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-A ... id=5770317
Koja bi realna cena bila za placanje i kupovinu ovog polovnog instrumenta?

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by ness » 27 Jan 2012, 22:59

Sve preko 220 eura je puno ! Nova je oko 320 eura.

Duschmanov
Posts: 86
Joined: 27 Jan 2012, 17:12

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by Duschmanov » 28 Jan 2012, 13:14

Hvala. Istu cenu od 220/230€ sam i ja imao u vidu. :D
Ako je tacno, ova gitara je nova bila oko 275€: http://www.musiccentar.com/i-3169/yamah ... ena-gitara
:metal:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by Kristijan » 29 Jan 2012, 08:15

Само ја баш не бих посебно журио са набавком овог модела. По мени то није баш нарочито добра куповина.

Duschmanov
Posts: 86
Joined: 27 Jan 2012, 17:12

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by Duschmanov » 29 Jan 2012, 16:57

Kristijan wrote:Само ја баш не бих посебно журио са набавком овог модела. По мени то није баш нарочито добра куповина.
Daj neki predlog obavezno polu-akustične gitare do 250/270€ u vr' glave, uvažiću vrlo rado. Može polovno do te cene naravno, samo da valja.

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by nikolic025 » 30 Jan 2012, 00:47

Ja bih isto eliminisao APX500 iz liste ok kupovina...Moj ortak je ima,prvo,jako los sound,probano sa dosta razlicitih zica,kako na suvo,tako i na razglasu,prelagana,vrat pada,taman kad je prosla garancija,gitara je pocela da prekida i u sred svirke da gubi zvuk,probano sa par novih baterija,sa drugim kablovima i nista...Malo se smiri,pa opet...Preskoci je u sirokom luku...

A najtoplije preporucujem neku Takamine novu u tom cenovnom rangu,neces pogresiti...Ali ipak mislim da je najbolja kupovina jedna od sledece dve gitare...

http://artistsystems.net/mex/artikal.ph ... 4&art=1977

http://artistsystems.net/mex/artikal.ph ... 4&art=5567

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by Kristijan » 30 Jan 2012, 06:56

Да, од прилике то је то... Ја бих могао да препоручим Takamine EG440SC, мада је та мало скупља, 287 еврића. Не знам цене, али мислим да свакако вреди распитати се за цене Cort озвучених гитара, проверено знам да им је увек однос цене и квалитета на завидном нивоу. Што се тиче половних... Па слаб је избор. Одавно нисам видео нешто за шта вреди мрднути од куће.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by parker » 30 Jan 2012, 11:07

Ja sam nedavno kupio Cort Earth 200, ne mogu dovoljno da je nahvalim :). Nije ozvučena, ali zato ova jeste:
http://www.lyrastyle.rs/site/index.php? ... Itemid=113
U svetlu mog oduševljenja Cort-om, verujem da je i ova odlična, zaslužuje da se proba. A i pristojna je cena :)

Duschmanov
Posts: 86
Joined: 27 Jan 2012, 17:12

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by Duschmanov » 31 Jan 2012, 14:59

nikolic025, moj ortak ima Yamaha apx500, svira na njoj 2-3 puta nedeljno klupske svirke, i dalje ima sve reči hvale za apx500, a eto tebi ne valja. :( Valja ti Takamine do 300€, za koje kažu da su gore od Stagg gitara iz kine. :O.o: Za washburn kazu da neozvučena D serija vredi i više nego što košta, a meni treba ozvučena jbg. Nema ih nikada na lageru kada se pozove radnja. :roll: Cort me ne interesuje isto kao ni Maxtone i sl. kinezi i koreanci. Iz tih malih Cort tela neće izaći ništa bolje nego iz jamahe. Drugo su western tipovi od punog drveta ali su neozvučeni i to mi ne treba.
Hvala na predlozima, vidim da svako ima svoje misljenje i da se misljenja mnogo razlikuju. U takvom slučaju, držaću se prvobitne ideje o jamahi.kada je dobra kolegi bice i meni. Hvala lepo na predlozima :bow:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by Kristijan » 31 Jan 2012, 15:14

Јако грешиш што имаш предрасуде када су Cort акустичне гитаре у питању. То је озбиљна фирма у успону, није фирма која ужива на старој слави. Но добро, неко одабира инструменте по слуху, а неко по другим аршинима...

Уз дужно поштовање према твом колеги, поменута Yamaha дефинитивно не оправдава своју цену, и не спада у добру куповину. Имао сам их неколико у рукама, и нисам био задовољан, а имао сам прилике да чујем разноразне људе који су користили ту гитару за тезге, и одустали од исте из сличних разлога које је навео човек горе. Лепо је што верујеш колеги, али није лоше да чујеш и другачија мишљења.

Иначе, предложене Washburn гитаре су озвучене.

Не тврдим да су генијалне гитаре ове јефтиније Takamine, али имам утисак да ти ниси свирао ни на једној таквој гитари, и да доносиш закључке на основу прича. Свакако нису за трпање у исти кош са Stagg гитарама. Просто су инструменти који дају онолико тона колико си дао пара.

Ах, да... За ове паре, све гитаре које нађеш су прављене у Кини. Чисто да се не заносиш да има Јапанаца који криве грбачу за гитару од 300 еврића.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by parker » 31 Jan 2012, 16:35

Šefe, moram da ti kažem da mnogo generalizuješ i imaš neke glupe predrasude.. Održao si nam predavanje kao da si došao i pitao za savet za gitaru od 1500€ a mi ti predložili neke krševe. Na ovom nivou cena gde si se ti pronašao ne može ti niko reći uzmi taj i taj model, nećeš pogrešiti. Jednostavno, pikiraš gitare u najjeftinijem cenovnom rangu pa zaključi sam..
Ipak, Cort je trenutno najveći proizvođač na svetu, verovao ili ne. I takođe je vlasnik Fishmana, ozvuke koju ćeš naći na 99% gitara na tom nivou cene koji ti juriš. Tako da vredi pogledati, ako nisi snob kakav utisak doduše ostavljaš.
Kako god, srećno sa kupovinom..
:ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by nemanjavelimirovic » 31 Jan 2012, 16:50

Meni su te Yamahe dosta tvrde previsoka im je kobilica...doduse probao sam samo jedan model te APX 500 i nije mi bio losh zvuk, samo mi je bila neudobna za sviranje. Kupuj ako si resio, yamahe su solidne gitare sasvim, mada ima i boljih za 300 Evra. Ja sam za Dean ili Fender. :) :ziveli:

Duschmanov
Posts: 86
Joined: 27 Jan 2012, 17:12

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by Duschmanov » 31 Jan 2012, 17:47

Svaki forum ima svoje favorite, ovo je užasno. Svako ima svoje mišljenje i svako tvrdi da je bash on u pravu na svakom forumu ovoga weba. Par citata:
Yamaha all the way
-
Played a few corts and they were absolutely terrible, and overpriced.
-
ovaj mi je i najzanimljiviji:
Yamaha makes the best inexpensive guitars in the world.
stvarno ne znam za šta da se odlučim, kada na svim stranama svuda suprotna mišljenja. :grummel_2:

Gospodine parker, zajebi sa tim snob, čovek glupih predrasuda, zato što nisam poslušao tvoje mišljenje vidiš da čitam i tudja. Ti si jedan od onih koji imaju tapiju na istinu, valjda. :evil: Kristijane, probao sam Takamine Eg260, EG 321 i to su debla a ne gitare i te gitare ne zvuče ni 50% kao apx500. Nemanjavelimirovic, jeste apx500 tvrdja, ali, ako čovek njome odradjuje live svirke nije za odbacivanje. Fenderi, Ibanezi, do 200€ su očajni, isto kao Takamine. Nisam jedino probao tu takamine 440.

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by whosyourdaddy » 31 Jan 2012, 18:10

hm, pa ja vidim da si vec odlucio zar ne?!? (kupujes APX500)
ja licno posedujem Takamine EG440C, meni je predobra ali zar smem to da kazem?!? (nasuprot APX500)
viewtopic.php?f=20&t=103&hilit=tufli&start=4755

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Savet u vezi kupovine polovne APX500 gitare

Post by parker » 31 Jan 2012, 18:14

Duschmanov wrote:Gospodine parker, zajebi sa tim snob, čovek glupih predrasuda, zato što nisam poslušao tvoje mišljenje vidiš da čitam i tudja. Ti si jedan od onih koji imaju tapiju na istinu, valjda. :evil: Kristijane, probao sam Takamine Eg260, EG 321 i to su debla a ne gitare i te gitare ne zvuče ni 50% kao apx500. Nemanjavelimirovic, jeste apx500 tvrdja, ali, ako čovek njome odradjuje live svirke nije za odbacivanje. Fenderi, Ibanezi, do 200€ su očajni, isto kao Takamine. Nisam jedino probao tu takamine 440.
hehe, moje misljenje je najmanje bitno :mrgreen: .. kakvu god gitaru da kupis ostaje ti da sviras na njoj pa kakva ti bude...
ja sam sa mojom zadovoljan i prezadovoljan, zelim i tebi da nadjes takvu.. a jedini nacin je da odes i probas sto vise.
probao si par pogresnih takamina, poslusaj kristijana i probaj ovu koju ti je on preporucio pa ces da vidis razliku.

inace, nije moj stil da se natezem sa kim god, pogotovo sa nekim koga ne znam licno.. sve sto sam napisao bilo
je iz razloga sto si nam svima ocitao a ne mislim da si u pravu.. svakom svoje, sta god uzmes nek te dobro sluzi
:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest