Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

ivan_dera
Posts: 6
Joined: 07 Feb 2012, 11:08

Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by ivan_dera » 09 Feb 2012, 15:18

Treba mi savet za kupovinu washburn akusticne gitare do 260e
Recimo da sam napredni pocetnik i volim da sviram rock
Odgovara mi tanji vrat , da ima mek hvat i da akcija ne bude visoka
Pogledo sam preko neta neke modele u art.sys. pa me interesuje odnos cene i kvaliteta izmedju ovih modela

Washburn D10S
Washburn D10QSB
Washburn D10SR

Ako neko moze da preporuci neki drugi model do 260e nije na odmet :)

Hvala unapred

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by nikolic025 » 06 Mar 2012, 16:06

Ja imam Washburn WD10SCE,sto je,cini mi se ozvucena varijanta WD10S i mogu ti reci da sam prezadovoljan odnosom cena/kvalitet...Odneo sam i u mitros,ovi se raspametili,svirali je pola sata svaki...Stigla je veoma lepo setapovana,jedino je sipka bila skroz opustena,da se ne iskezeci vrat,jer su i zice bile opustene,pa sam to sredio jako brzo.Jako lepo radi na suvo,ima Fishman elektroniku...Odlicno je odradjena kozmeticki,pragovi se lepo obradjeni...Ma milina...

ivan_dera
Posts: 6
Joined: 07 Feb 2012, 11:08

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by ivan_dera » 06 Mar 2012, 23:02

Hvala ti na odgovoru...
Ma Washburn WD10S(SCE) je vrhunska gitara u tom cenovnom rangu.
Mene je konkretno interesovalo razlika izmedju Washburna D10S i Washburna D10QSB osim cene(5000-6000).
Sto se tice izgleda svideo mi se Washburn D10QSB a hteo sam je poruciti... Al posto me niko od clanova foruma
nije "motivisao" odustao sam... Pa sam zbog silnog hvaljenja Cort Earth 200 od strane pojedinih clanova,koji se
predstavljaju kao "muzicari" koji zele da pomognu,opredelio za tu gitaru... Posto zbog obaveza nisam bio u prilici da
dodjem do Bg,gitaru sam narucio preko neta... Gitara stvarno deluje postojano,extra drzi stim,meladolicna je,akcija je niska i veoma je "svirljiva"... Ali ima jednu veliku manu- zice e i h(b) su nekako tihe tj imaju neki tup zvuk,prilikom sviranja nekog ritma,ne daju neku jacinu a pogotovo ostrinu zvuka.E sad jos uvek sviram sa fabrickim zicama koje su delovale kao nove(mada ne verujem da je to razlog) Jesam skreno sa teme al bilo bi lepo da cujem komentar od nekog ko poseduje ili ga je probao npr Kristijan koji je probao par modela Cort-a 200... A da nikako ne kupovati ovaj model gitare sa niskom akcijom ima previse buzzinga...

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by parker » 06 Mar 2012, 23:44

Ja imam korta i odličan mi je.

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by nikolic025 » 07 Mar 2012, 00:02

Prvo promeni zice,stavi bar 11-ke i videces koja je razlika...Ja mislim da je samo do toga.Fabricke zice,obicno stoje koliko i gitara,a to je kod nas i po par godina,nisu vakumirane ili zapakovane,tako da se dosta trose od stajanja...Kad to uradis,onda reci da li jos ima problema,mada mislim da ih nece biti...

ivan_dera
Posts: 6
Joined: 07 Feb 2012, 11:08

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by ivan_dera » 07 Mar 2012, 09:14

Gitaru sam kupio u lyri(y)... Prodavac je bio i vise nego korektan,poslao mi je i rezervne zice i to prilicno kvalitetne...
Ali posto smo bili u kontaktu par dana... prodavac me je nazvao i rekao da im je sad stigao novi model CE 200 3TS i da nema potrebe zice da se menjaju u sta sam se i licno uverio ... I necu ih menjati do 15og dok se drugar ne vrati sa svirke,u slucaju ako treba neki mali setup zbog buzza... pa cu tad dati konacni komentar...
Ali do tada zamolio bih clana Parkera ako ga ne mrzi da izmeri akciju na 1om i 12om pragu na zicama e i E i da mi posalje
"mere" :) i da li ima izrazenog buzza prilikom sviranja riffova... Jos jednom hvala vam na odgovorima

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by parker » 07 Mar 2012, 10:02

Evo šta sam izmerio, ne znam koliko je precizno jer mi je pri ruci bio zidarski metar :mrgreen:
E1 (tanka) - I = 2, XII = nešto između 3,5 i 4mm
E6 (debela) - I = 2,5, XII = 5 (malo manje)
Da sam imao šubler dobio bi precizne mere, ovo je više "otprilike"
A što se tiče buzz-a, kod mene ga nema

Što reče kolega, promeni žice, i ja sam odmah sledeći dan - stavio Ernie Ball jedanaestice fosfor bronza premium, super slinky (braon kesica). A možda bi trebalo i malo podešavanja dok sve ne bude kako treba..

Mislim da ubuduće neću nikome ništa više preporučivati zbog ovakvih glupih situacija. Kako sam za sebe kažeš da si napredni početnik to bi trebalo da je dovoljno da sam sebi izabereš šta ti najbolje odgovara - odeš, probaš i odmah ti je jasno..
Ajd' živeli

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by nikolic025 » 07 Mar 2012, 14:11

Prema fabrickim specifikacijama (onoj kartici o setupu koja visi na glavi gitare kad je nova),moja gitara je setovana :
1st. 1F 0.5mm 14F 2.0mm
6th. 1F 0.5mm 14F 2.5mm


Ja gitaru trenutno sviram u dis-u i fabricke zice su dosta lose,izlomljene itd...Ima buzz-a na debljim zicama,ali sve u granicama normale,nema ga ako sviram tiho,ali ako prasim dok pevam i kad je drustvo tu,onda malo zvoni...Ali ja jos nisam cuo niti probao gitaru koja nema buzz dok je sviras malo glasnije...Jedini lek za to je da zice budu za nijansu vislje i da se uradi ono naknadno ravnanje pragova,bar po mom misljenju.

Jednom sam,dok sam imao strata deluxa,odneo kod majstora da mi odradi setup,jer je bilo jako malo buzz-a,ali se nije culo na pojacalu,samo na suvo i kad se malo zvekne.U glavnom,on je pogledao i kaze da ne moze bolje,da sam ga sasvim solidno odradio i da jedino moze da digne zice malo ali nece biti to ta akcija...Pita me gde sam video strata koji malo ne zvoni,to mu daje muda,kaze,jebes strata koji ne zvoni... :D I to nije neki salabajzer,nego,verovatno najpoznatiji i najcenjeniji majstor u NS-u a i severnije (da ne idemo bas do BG-a)...

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by teodorica » 07 Mar 2012, 15:17

Iskreno ni meni se bas ne svidja zvuk e i h zice na mom kortu 100,ali eto koristim je 7 meseci sa fabrickim dadario 12-icama+ ko zna koliko je stajala u radnji(po kataloskom broju ispade 2009 god. proizvodnje).Necu ih menjati sve dok ne puknu ili proizvedu delay-a efekat.Bas sam eksperimentisao sa visinom zica i meni je optimum 2,7-3mm na E12,za e-12 koliko izadje.Opet ima zrnce baza na 2.om i 3.em pragu posto bas volim drndanje po zicama.E sad ko voli sissy svirku moze da nasteluje akciju i ma 1.5mm-da ne nazulja prstice.

ivan_dera
Posts: 6
Joined: 07 Feb 2012, 11:08

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by ivan_dera » 08 Mar 2012, 00:49

parker wrote:Mislim da ubuduće neću nikome ništa više preporučivati zbog ovakvih glupih situacija
Izvini ako si se uvredio nije mi to bila namera... Cort Earth 200 je dosta clanova hvalilo,bilo bi lepo kad neko pohvali instrument npr Cort 200 a poseduje ga da detaljan opis,utisak,mane,visinu akcije...(nisam nigde nasao na forumu,izvinjavam sa ako ima) i naravno uvek treba imati u vidu da su ukusi razliciti.Moja greska je sto nisam imao vremena da odem do BG da probam... Izmerio sam malopre visinu akcije i prilicno je niza od tvoje
E1(tanka) 1=0.50-0.55mm 2=oko(ispod) 2mm
E2(debela) 1=0.7mm 2=2.5mm
E sad meni E(debela) ima nepodnosljivo zvecanje prilikom sviranja riffova a nize zice imaju isto zvecanje ali ne toliko izrazeno... na nekom stranom forumu sajtu sam pronasao da neko ima slican problem ko ja... Nadam se da cu uspeti da otklonim ovu smetnju a sto se tice tupog zvuka bez ostrine zica e i h(mozda ce promena zica resiti problem ali ne verujem)... Kao sto rekoh posle 15og kad dodje drugar pokusacemo da nesto napravimo,pa ako sve bude u redu i ja cu ko ti da nahvalim instrument i da pokusam da dam detaljan opis... Ako ne budem video neko poboljsanje opet cu napisati komentar nasta buduci kupci treba da obrate paznju prilikom kupovine ove gitare... Hvala ostalim clanovima na komentarima

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by parker » 08 Mar 2012, 01:01

Ja sam zadovoljan onim što sam dobio, to je ono što se računa.. A kapiram da je nezahvalno davati savete jer ono što je meni ok možda nekom nije pa ću da batalim to ubuduće..

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by Nro » 08 Mar 2012, 12:33

Ja se ne bih odvazio da kupujem gitaru bez da sam je isprobao(cesto ne uocim sve ni kad probam).
I ja imam malo buzz-a na 6. zici na prvom polju na Cort-u,a nisam hteo da cackam akciju posto je redje sviram(preferiram klasicnu).To sa zicama "e" i "h" nisam primetio,ali treba i umeti to cuti.
Opet par Washburn D10 koje sam probao nisu mi se dopale,izuzev,cini mi se,sdl modela,koji je valjda deluxe,ali nisam to bas detaljno probao sve.U Artistu mi se dopala Seagull Costline S6 folk,al' kad bi bila do 300 evra.
A sve te preporuke sluze samo da daju ideju koje bi gitare trebalo probati.A nisu uvek ni dva primerka istog modela jednaka.

ivan_dera
Posts: 6
Joined: 07 Feb 2012, 11:08

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by ivan_dera » 08 Mar 2012, 15:10

Nro wrote:a se ne bih odvazio da kupujem gitaru bez da sam je isprobao(cesto ne uocim sve ni kad probam)
Potpuno si u pravu...Nazalost necu moci do Bg jos 20ak dana,a gitaru sam kupio pre 15ak dana.Prodavac je bio prilicno uverljiv,dao mi njegov licni broj,sam se ponudio da isproba gitaru(govoreci da ima veliko iskustvo sa gitarama) i na kraju mi kaze da setup ne treba, da ima nisku akciju i da je zvuk super i da nema potrebe za novim zicama(iskreno sramota me je koliko sam ispao glup)...Evo sad sam dosao iz grada(Cacka) bio u muzickoj radnji i pricam im problem a covek koji drzi radnju kazi mi da osoba koja mi je prodala gitaru(necu da novodim) je opasan trgovac...Dalje nisam hteo da pitam nista... imam pravo do 6 meseci da zamenim gitaru ako ne sredim te mane... A sto se tice zice e i h to je toliko izrazeno da bi me iznenadila osoba koja ne bi primetila... t.j razmisljam da je odnesem bas ovakvu kakvu su mi poslali i da ih uporedim sa drugim primercima jer ocigledno cim je drugi hvale meni je zapao los primerak... Vodilo me misljenje da im je cilj da musterije bude zadovoljne... Dosadan sam i sebi ovakvim komentarima al sta cu kad sam frustriran..,

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by Kristijan » 08 Mar 2012, 16:22

Ја не знам шта да ти кажем, јер нисам твоју гитару свирао, можда имаш фаличан комад, а можда треба да промениш жице.

Свирао сам на 2 различите Earth 200 гитаре, то поуздано знам јер је једна од њих после детаљног тестирања и поређења са другим гитарама у радњи отишла у руке једног члана форума који ме је замолио да идем с њим у куповину, а касније сам у истој продавници свирао на још једној истој таквој гитари, и на ове 2 ја нисам приметио да постоји неуједначена гласноћа међу жицама. Свирао сам свакојаки фингерпикинг, ту бих дефинитивно веома лако приметио да постоји проблем те врсте, а свирао сам и којеште друго. Мени је на основу те 2 ситуације та гитара оставила ванредно добар утисак, посебно кад узмем у обзир цену. Овде морам двоструко да се оградим, јер људи чудно тумаче препоруке. Инструмент од 300 евра је инструмент од 300 евра, и не може бити у истом рангу са инструментом од 1000 евра, а људи сматрају да су, ако је неки инструмент препоручен, управо уболи варијанту где су за 300 евра добили инструмент од 1000 евра, што им нико ни на форуму, ни у продавници није обећао. Чудна је то ствар, често онај ко држи 300 евра у руци сматра да су његових 300 евра некако већи и значајнији од неких других 300 евра, и да за те паре треба да добије куле и градове, а не нешто што вреди, о чуда, баш 300 евра.

Сложио бих се, ни ја никад не бих пристао да купујем гитару поштом. Што нисам видео своји очима и чуо својим ушима за мене као и да не постоји, једноставно не бих имао петљу да се коцкам тако.
ivan_dera wrote:Pa sam zbog silnog hvaljenja Cort Earth 200 od strane pojedinih clanova,koji se
predstavljaju kao "muzicari" koji zele da pomognu,opredelio za tu gitaru
Видиш, што се мене тиче, за ово су заслужио једну шамарчину из маушке, и због оваквих ствари сам ја овог момента ставио тачку на било какво преношење мојих утисака, саветовање и помагање неодлучнима. Пошто немам намеру да себе више икад доводим у ситуацију да ме пљуцка и олајава било ко на форуму, све вас поздрављам и желим вам пријатан провод.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by parker » 08 Mar 2012, 17:22

@Kristijan
Ne znam šta je ovo u zadnje vreme, mnogo ima likova koji dođu i bez kapi blama raspale po svima..
Ipak, mnooogo je više onih kojima si pomogao i u izboru gitare i u raznim drugim pitanjima pa ja da sam ti ne bi se previše kidao oko par nekih pojedinačnih slučajeva..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest