Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by teodorica » 08 Mar 2012, 17:47

Sta ti nije jasno sto imas bazove pri sviranju rifova.Nasteluj sipku na najmanje 3mm E12(po savetu Vedrana iz Lire BG konkretno za kort)Pa vidi dali ti se baz smanjio.Ja sam gitaru(skroz opusten vrat,putovala po kuririma) koja je odabrana od strane istog Vedrana po preporuci vratio na fabricki setap iz kartoncica okacenog za vrat i da sam se njega drzao,mogao sam gitaru odmah da iscepam za potpalu.Malo taknes zicu,zveci.Znaci taj fabricki setup je golo g...o.Sam stelujes instrument prema svojim afinitetima i stilu svirke.Jace okidanje-tanke zice-veca akcija=nema baza.Kad budem presao na tanje zice verovatno ce i kod mene visina zica ici sa 2,7 na 3mm.Ja sam se rukovodio malo i preko ovogahttp://www.sheehans.com/acoustic-guitar ... itar-setup i pomaze.Imbus u ruke i sam resis problem.Sto se tice preporuka za kupovinu,da nije ovog kolege forumasa sto je isprobao more gitara kort ne bih ni uzimao u obzir i ne znajuci sta moze da pruzi.Zao mi je sto se nisam stisnuo za jos 60-70e,a mogao sam,za earth 200 jer,ako nista opravdava razliku u ceni za grover civije i solid back,ali i ova moja savrseno radi za po kuci

ivan_dera
Posts: 6
Joined: 07 Feb 2012, 11:08

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by ivan_dera » 08 Mar 2012, 18:29

Preterao sam u drugom postu... Ne zasluzujem bas samarcinu... Ipak sam ispricao moj problem na temi koja nema veze sa time,iskreno najvise sam hteo nekim poredjenjem iskustva CE 200 da konkretno vidim sta mom primerku fali,al nisam trebao,poneo sam se ko neko deriste.Inace ovde na forumu moze da se sazna vrlo korisnih stvari... Sto se mene tice ko je moderator moze slobodno da me isclani i izbrise sve moje postove... necu vise nista pisati... Od izvinjenja nemate nista al eto

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by parker » 08 Mar 2012, 18:55

Ma jok, nije poenta u tome.. Ostani brate slobodno, nego svima bode oči ono ".. Koji se predstavljaju kao muzičari..", to ni Paganini ne bi sebi dozvolio.. A pri tome tek si se pojavio ovde, nemaš pojma ko je ko i šta ko zna i ko je muzičar a ko "muzičar"..

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by Nro » 08 Mar 2012, 23:51

Mani frustracije,pokusaj da se dogovoris sa prodavcem da zamenis gitaru ako je neostecena,ali ovaj put dodji licno i sam odaberi.Ako ne,sviraj na tome sto imas koliko god mozes i ne kukaj;znas ono:"plakao sam sto nemam lepse cipele dok nisam video coveka koji nema noge"...

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by parker » 09 Mar 2012, 00:18

Ta zamena bi verovatno mogla da se izvede ako je gitara stvarno loš komad, meni Vedran liči na skroz korektnog lika.

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Re: Savet za kupovinu washburn akusticne gitare

Post by drakce » 09 Mar 2012, 20:26

Nema razloga za vredjanje.Kristijan bas pokusava da izadje neodlucnim,ili neupucenim u susret.covek nije nicim zasluzio takav komentar.Izneo svoje misljenje jer smo ga pitali!Pa svako kako mu je volja.Parker je isto korektan.Nekad se kaze glasnije jer se ponavljaju pitanja i odgovori,oni su tu,a mi novi stalno stizemo.pa bi trebalo prvo da procesljamo celi forum da se ne ponavljamo.Mislim da bi trebalo da ispostujemo ove ljude i ovaj forum jer sigurno pomaze.pozdrav svima

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest