Crafter Yamaha ili Takamine

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Crafter Yamaha ili Takamine

Post by drakce » 19 Feb 2012, 17:15

Pozdrav svima.Ja sam svirao davno,i tada Ibanez je bio gitara za respekt sto sada vidim nije slucaj.Moj sin svira oko 2g,na Yamaha F 370.Pa hoce bolj,a ja mogu da platim da 350e.Znam da je kinez ali i ja sam Srbin!Mislim u finansiskom smislu,nije mi uvreda politicka.Dajte mi savet.Prvo koja firma a onda i model.Ja sam gledao sledece:Takamine:EG 330sc,333c,340sc,440c. Crafter:FSG 260eq,DE-6,GAE 8. Ibanez AW 30 ECE,AEG 10E,AW 300ECE. Yamaha APX 500II,FG 720S.Nisam u mogucnosti da mogu da probam moram u Nis,Pa nemogu da slegnem utiske posle da odlugim.A pitanje je i sta trnutno imaju u radnji!!! Zvao sam i odmah su preporucili APX 500II kao iz topa.Valjda to najvise ima.Ne ljutim se na njih,samo gledam da se sto manje predjem.Sviramo bez ozvucenja,za sada.Znam da nesto mra da se zrtvuje u ovom segmentu.Volim tanji vrat,a bilo bi lepo i misljenje koj gitara bi od navedenih da kazem bila postovana za narednih 20-30god.I da li ce neka izdrzati to,mada i nije mnogo?Ako nesto vredi trebalo bi.Znam da mnogo trazim ali probajte,to je molba.Pozdrav iz "mracnog" Krusevca.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: a nesto drugo :)

Post by parker » 19 Feb 2012, 17:50

najtoplije preporucujem cort earth 200:

http://lyrastyle.rs/site/index.php?page ... Itemid=113

ja sam skoro kupio, nisam imao ni najmanje nedoumice da je ovaj cort najbolji izbor ne samo u svom cenovnom rangu vec i za skuplje od sebe :)
ima podosta pravog drveta u sebi (prednja ploca smreka, zadnja mahagoni) a to se i cuje. a ako je imperativ tanji vrat onda ovaj washburn:

http://www.artistsystems.net/mex/artikal.php?art=1959

sad, sve je to u bgd ali vredi prosetati se, mislim da bi od ove dve sigurno otisli kuci sa jednom

sto se tice pitanja koja ce izdrzati.. pa, izdrzale su i melodije i slicne do danasnjih dana, ne vidim zasto ne bi i neka od ovih :)

aj ziveli i srecno sa kupovinom :ziveli:

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by drakce » 19 Feb 2012, 19:10

Verujem da su ovo dobre gitare,ali zar bas niste mogli nista da mi predlozite od ovih sto sam napisao odnosno sto mi je dostupno nadam se, u Nisu.Ajde da vas namucim da pogledate jos jednom.Napisao sam iz "mracnog"krusevca.Nadam se da ce te razumeti.Pozdrav

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by Kristijan » 19 Feb 2012, 19:15

Lyra Style постоји у Нишу.

Од поменутих мислим да су вредне пажње Yamaha FG720, Ibanez AW30ECE, Ibanez AW300ECE и Takamine EG340SC. Ако икако постоји могућност да се купи ова гитара коју је колега препоручио, Cort Earth 200, то би било сјајно, јер је проверено боља од осталих наведених.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by parker » 19 Feb 2012, 19:20

Za Cort gitare:

Lyra Style - Niš
SVETOSAVSKA 9
Niš
18000
Srbija
+ 381 18 513 677
*********************

mogu da kazem samo da je ova jamaha apx 500 skorije komentarisana na forumu, nije izazvala neke ovacije :mrgreen:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by Kristijan » 19 Feb 2012, 19:25

APX 500? Ма да се заобиђе на сваки начин. На жалост, када ти овде код нас нешто препоручи трговац, то је сигнал да отвориш четворо очију и да добро пазиш. Мени је та гитара и на суво, и преко разгласа прилично мршавог тона. И ово кажем узимајући у обзир да тој гитари није примарна намена свирање на суво.

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by drakce » 19 Feb 2012, 19:49

Neznam zasto ali trgovci najvise preporucuju ATX 500II.Da li prednost dajete,pri izboru proizvodjaca,takamine,ibanez,craft ili yamaha?Da li mozete da kazete,uzecu tog proizvodjaca i taj model!Posto imate dosta iskustva u sviranju i po postovima.Iskreno tako bi mi najvise pomogli jer bi znao nasta da se koncentrisem,da ne upadam u pogresnu vatru.Pa tada znam za sta da pitam da li ima u prodavnici i sta da probam?

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by drakce » 19 Feb 2012, 19:52

Inace potpuno se slazem sa nacinom vaseg razmisljanja inace ne bih ni trazio misljenje.Konkretan savet.I gde bih mozda napravio najvecu gresku?Neznam sta ce imati za ponudu.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by parker » 19 Feb 2012, 20:01

Prijatelju, koliko shvatam i ti sviras ili si nekad svirao.. Ja stvarno najtoplije preporucujem ovog Corta a ti ga pronadji u Nisu i probaj a probaj i te ostale, videces razliku
Nis nije London, mozes da obidjes sve za jedan dan i probas gomilu gitara pa na kraju da odlucis. Ovaj Cort Earth 200 im je bestseler, trebalo bi da ga uvek ima na lageru

Da dodam, da se radi o cenovnom rangu od 1000 evra moglo bi se nesto preporuciti na taj nacin kako bi ti zeleo, a ovako je najbolje ici i probavati.Cak i ta koju izaberes
na kraju, najbolje da probas nekoliko od istog modela dok ne ubodes pravu. Jednostavno, za par stotina evra nema neke rigorozne kontrole kao za skupe gitare od hiljadu
ili vise evra.. Najprostije govoreci

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by drakce » 19 Feb 2012, 20:23

Nije problem u obilazenju Nisa,nego srediti utiske pa izabrati nesto.A covek se psihicki zamori od uporedjivanja pa moze da omane.Sta mislis gde bih najvise omanuo?

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by drakce » 19 Feb 2012, 20:24

Svirao sam nekad sada smo sa sinom pomalo.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by parker » 19 Feb 2012, 20:31

ja bi ovako, odes i pitas sta ima da je solid gornja ploca tu negde u rasponu 300-350 evra. solid je u stvari pravo drvo a ne laminat. ovaj cort je solid i gornja i donja ploca
tu si suzio izbor na nekoliko i probas njih. sad, pogledas fizicki ima li nekih brljotina, jel prav vrat, tako to.. i koja ti najbolje lezi u rukama i koja najbolje zvuci
sve u svemu probaces 5-6 gitara pa ti se nece toliko pobrkati utisci a ako znas da raspalis par akorda to je to, videces i kakav ti je osecaj i kako zvuci pa proceni

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by Kristijan » 19 Feb 2012, 20:46

Не бих се ја везивао за марку. Само за конкретне моделе. Ја сам раније жестоко фаворизовао Јамаху у односу на Ибанез, јер је постојао период када је Ибанез очигледно бацио тежиште на електричне гитаре, иако су стартовали као произвођач акустичних гитара. Па су у једном тренутку решили да поврате репутацију и у акустичним водама, и сада имају пар сјајних модела, а код Јамахе тренутно као да постоји нека блага минус фаза. Далеко од тога да праве лоше инструменте, имају они одличне моделе, само хоћу да кажем да генерално постоје само модели на које треба посебно обратити пажњу, а да се не треба оптерећивати формом.

Верујем да трговци добију задатак да нуде оно чега има на лагеру а не иде баш особито добро. Свима њима је пре свега циљ да испразне лагер пре него што увозе нову робу, да се стара роба не би нудила у бесцење на разноразним снижењима. Ја се сећам модела APX5 и ваљда овај APX500 треба да "јаше" на таласу добре репутације старог модела, али му реално није дорастао. Сасвим један просечан инструмент, за те паре има бољих варијанти.

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by drakce » 20 Feb 2012, 19:21

Cort Earth 200 kosta oko 200e,Ibanez AW 30 ECE 300e, a AW 300 ECE 400e bez paketa.Logicno treba ovaj zadnji da bude i najbilji? Probacu i jos nesto,gledam da bude od drveta,po mogucstvu cela.Da izbegnem laminat.Mada sam kod Corta video model SFX L serija 245e,Jer sin hoce da mu gitara ima i estetsi deo,prilaz do korena vrata.Iskreno na oko i sto sam cuo ali ne i uzivo,privlaci me AW300ECE.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by parker » 20 Feb 2012, 20:11

cort earth 200 kosta 320e, kupio sam skoro.. ali nije ni to merilo, da ga prodaje ibanez ili vec neko ''renomiraniji'' kostao bi 500+ e
evo jos jednom da kazem pa necu vise, ubedljivo najvise drveta dobices na cort earth 200, odnosno i gornju i donju plocu
sfxl je sav od laminata, doduse on je ozvucen pa ozvuka dodaje dosta kvalitetu zvuka,
pogotovo sto kompanija cort poseduje fishmana koji se pretezno i ugradjuje kao ozvuka

pretpostavljam da ga nisi probao al ok, ne moramo svi da imamo iste gitare :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest