Crafter Yamaha ili Takamine

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by Kristijan » 21 Feb 2012, 20:21

Нато је дрво врло слично махагонију по звуку, мада није подједнако квалитетно, а ни на око није атрактивно као махагони. Англосаксонци умеју да га потспрдно зову сиротињски махагони.

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by drakce » 21 Feb 2012, 21:36

Nije cela od Hato, top joj je drugo drvo. Ali me cisto zanima sta je to hato, nikad nisam cuo.

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by Nro » 21 Feb 2012, 23:30

Evo malo da solim pamet:
Kad stignete u radnju,isplanirajte da se zadrzite poduze u istoj.Uzmite sve sto Vam zapadne za oko do cenovnog maksimuma i lepo sedite i koliko god da ste vicni u sviranju ili ne,svirajte na svakoj gitari sve sto znate.I prstima i trzalicom i kako god da inace svirate.
Ne obazirite se na trgovca ako slucajno stoji nad glavom i pretenduje da Vam on odsvira i pokaze kakva je koja gitara.
Suzicete izbor vrlo brzo na svega par komada,a dal' je ova ili ona firma,nato/rosewood/mahagony...-koga briga.

User avatar
TinTin5
Posts: 61
Joined: 08 Oct 2009, 14:58
Location: Београд

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by TinTin5 » 23 Feb 2012, 14:13

parker wrote:Ima AW Ibaneza u Mixmusic Co.
Šta si na kraju pazario?
Па колко се сећам и у Миксу сам тражио, и нису је имали, мада пише на сајту да има, и на Митросовом и на њиховом, али сајтови баш и нису ажурни.
Можда су у међувремену набавили, неам појма.
Ја сам иначе узео Yamahu FGX 720. :)

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by drakce » 23 Feb 2012, 17:26

prihvatljiva mi je i FGX720.ali mi dize cenu za jos 10 000.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by parker » 23 Feb 2012, 19:58

ako mozes da dobacis do ove cene (ili da se malo iscenkas) ovo bi verovatno bio penal:
http://www.kupujemprodajem.com/IBANEZ-A ... -oglas.htm

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by drakce » 29 Feb 2012, 23:28

Posto sam obavio kupovinu red je da se javim i prenesem iskustvo.Posle dosta razmisljanja i analiziranja,bilo je kako napisaste"probas sam pa odaberi".Kupio sam Yamahu CPX500 FM, 41.500din.Nekako mi se yamahin zvuk(u ovoj ceni)najvise dopao,sa tanjim vratom,i ovim finisom.Uzivo je prelepa,sto slika nikako ne docarava.Podelio bih i utiske i zapazanja o gitarama koje sam probao.Yamahe ATX,CTX,500,700,FGX720SCA,IBANEZE AEG,AEL,AW40ECE,TAKAMINE EG 320,321sci neku sam mozda zaboravio da pomenem,ali ovo je sustita.Ibanezi su me bas razocarali!Prvo zvuk,nekako nedefinisan,posebno D,A,E,zice.Kao da brundaju,kad je okidas dok sviras deluje da jos cujes prvo okidanje a ti okidas treci put.Vrat mi nije bio udoban,deblji je nego kod drugih gitara.Posle drugih,ponovo sam se vracao na ibaneze da proverim da se nisam presao ali tako je.Proporcionalno su lepi ali im finis nikakav,los.
Takamine gitare,ove u toj klasi,su bile izuzetno meke lagane za sviranje,tankog vrata,ali i kod njih boja basoba mi se nije dopala.Imaju neke crvene zice neznam koje su.Nisam vidjao.Ove gitare odvaja od drugih udobnost,lakoca sviranja.
Sve gitare koje sam probao sa tankom rezonatorskom kutijom,skoro da ne treba da zovu akusticnim,jer mogu da sluze samo da se cujes kontrole radi dok vezbas.Znaci samo na ozvucenje.A na ozvucenju nije bilo skoro nikakve razlike medju modelima,jer mozes da nastelujes da se sve cuju isto,ili kako ti hoces.
Svirao sam,probao od 10-13h.Istu stvar sam isprobavao na vise gitara,svirali su drugi te modele,odvajao se dalje da bi cuo i tako.Nisam verovao da je tolika razlika od CPX500 i CPX500 FM!Znam da je to list drveta preko solida,i to kosta 7000 vise,ali lepse se cula.Definitivno. 720 se odlicno cula,u istoj ceni je bila,ali cudno,KRIV VRAT!Zato sam odustao od nje.I meksa za sviranje od modela 500.
Probao sam Fendera CA 360auditorium.Svi ga kude,ali meni je prijatno iznenadjenje.Vise mi se svidjao od ibaneza.Ne vise,nego nemaju slicnosti.Mnogo preciznije izdefinisan ton (od ibaneza).
Jesu ove gitare sve kinezi i indonezia,ali nesto moralo da se probere.Kombinacija gomila.Skuple gitare mogu da budu lose,jeftine mozda vrede vise od onoga sto kostaju,ali mozda i navika uva na zvuk predhode yamahe F370,je uticala na odluku u kupovini.
Nisam probao CORT EARTH 200 i EPIPHON EJ200ce.Ustvari nista od te dve firme.Prvom prilikom cu probati samo da dodjem do njih.Da bih bar imao neku svoju sliku,kompletniju. Pozdrav savima i hvala na savetima,misljenjima i izvinite na dosadi.Mozda sam malo preterivao.Znam da ovo nije nista posebno od gitare,ali ako bude vise para bice i boljeg instrumenta.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by parker » 29 Feb 2012, 23:38

nek te dobro sluzi :ziveli:

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by drakce » 29 Feb 2012, 23:44

Ziveli!Hvala

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by parker » 29 Feb 2012, 23:48

ne mogu da ne kazem, steta sto si preskocio neke gitare :mrgreen:

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by drakce » 01 Mar 2012, 16:46

Svestan sam toga!Ali iz mog ugla nije moglo da se vidi sve,toliko sam imao vremena.A i sad sam kupio ovo,bice jos gitara.Znas kako vazno da je momak odusevljen,nek uci pa imace vremena za promene.Ona yamaha 720 se prelepo cula,ali da ne verujes da na novoj gitari toliko kriv vrat.

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by teodorica » 01 Mar 2012, 21:37

U kom smislu kriv vrat,uvrnut,sta?Jel dotegnuta sipka,jesi pitao?Mislim nije to klasa gitara za zezecenje.Mislim vidjao sam gitara,sto bi neko rekao kriv vrat,a u stvari nastelovana visa akcija.

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by drakce » 01 Mar 2012, 22:41

Bas kriv vratu, u smislu, gornjih 5 polja naglaseno povijena od gitare u vis. Posebno se manifestuje sviranjem na drugoj polovini vrata gde su zice preterano podignute, tako da nisam imao potrebe nikog da pitam nista, jer je na oko i previse krivo, savijeno. Ja sam vidjao krive vratove, nesto su uspevali da vrate, nesto ne, cak i jednu koju smo probali u prodavnici, ali ovo nisam hteo ni da pokusavam jer je toliko krivo. A i posao mi je takav vezan za estetiku i polozaj povrsina da nisam ni zagledao a video sam. Nadam se da sam objasnio. A najbolje ako ste u Beogradu, udjite u Mitros jedna je ta FGX 720 nautral. I ona je jedina po tome bila bas karakteristicna da moras da ubadas prste izmedju zica.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by parker » 01 Mar 2012, 22:56

Sve si uradio ofrlje. Sa tim parama imao si boljih gitara a i rekao bi da je ta yamaha mogla da se rutinski narihta kod majstora. Ako vrat nije uvijen u stranu dobar setup to sve rešava.

drakce
Posts: 37
Joined: 18 Feb 2012, 23:08

Re: Crafter Yamaha ili Takamine

Post by drakce » 01 Mar 2012, 23:04

Nisam imao iskustva sa popravkama.Neki moji prijatelji jesu,i nisam hteo da se hvatam da popravljam novo,a i nemam gde.opet za BG,pa tamo ovamo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest