Washburn WD10SCE

Post Reply
User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Washburn WD10SCE

Post by nikolic025 » 06 Mar 2012, 16:40

Cini mi se da nema ove teme,trazio sam je i nista,pa reko da je postavim...

Stigla mi je danas gitara,veoma lepo upakovana,kupljena u Artistu za 22.924 dinara (plus postarina 420 dinara),prvo,prelepo izgleda,solid sitka smreka top,mahagoni stranice i back,mahagoni vrat koji je matiran,rosewood neck i bridge.Nastimao sam je i zvuk je prelep,iako su zice bile izlomljene,jer su dosle otpustene,sipka je bila odvrnuta,to sam sredio (zice jos nisam zamenio,posto su mi kuci,a sada sam na faxu),doteknuo sipku i vidim da je veoma lepo iskotirana,niska akcija lepo obradjeni pragovi,mada mozda bi malo sa nekom finom smirglom samo coskove uz drvo trebalo srediti,jer su malko ostri,ali kad se gleda golim okom,sve je lepo odradjeno (ja sam picajzla kao vecina gitarista,pa mi smeta to sto mi zulja prste na par pragova :D ).Fishman elektronika je u pitanju,nisam je jos probao,nemam na cemu,ali ovako dok gledam,meni samo midle kontrola fali (ima treble,bass,volume,phase i stimer)...Nema pin za kajis na vratu,samo na dnu tela,tako da cu to da ugradim,nema pickguard,vec sam ga zalepio (samolepljivi Boston za 390 dinara),u glavnom uz malo igranja oko pragova (jako malo i to onome kome smeta) i par stotina dinara (ako vam treba pickguard i pin) dobio sam sta sam trazio...

Imam Takamine EF341 koja je jedno 5-6x skuplja i mogu vam reci da tolike razlike u zvuku i finish-u nema...Takamine ima bolje kobilice (koske,ovde je cesalj koska,a kobilica je neka plastika,dobio sam i jednu rezernu,kao i rezerni pin),ima bolji preamp,lepse inlaye,bolje civije...Ali sam ranije imao jeftinije Takamine gitare i nisu ni blizu ovom Washburnu.

Stavljam nove zice za vikend,gledacu da stavim i slike...

Hteo sam prvo da uzmem najjeftiniju neku Washburn,ali je jedina koju su trenutno WD10CE i to u paketu za oko 20.000 gde se dobije obicna kurton navlaka,kajis i dvd...I naravno ja se odmah raspitivao za WD10,20,30,ali bese samo ova,tako da sam je uzeo...A i razlike su samo u materijalu,WD10SCE je od mahagonija,a WD20SCE od rosewooda...

Probao sam Ibaneze u tom rangu,nisu ni blizu,Yamahe ni nema za tu cenu sa slicnim karakteristikama,Fendere sam gledao,ali nije bilo Sonorana,samo CD60CE i slicne,koje sam vec imao i kod njih je veliki problem sto mnogo fulaju...Jedna gitara iz serije CD60CE ima Fishman mini Q,druga Fishman slican ovom sa Washburna,treci sa Artec pikapom i Fender preampom i to mi se bas i nije svidelo,kao i to da je svaka drugacije setovana itd...Cort nisam probao,a mislim da su skuplje,Takamine sam probao i nije mi ni to bilo veselo resenje...Tako da sam se resio za ovo,i mogu da vam kazem da sam prezadovoljan.Nisam pogresio u opste.

Gitaru sam uzeo iz razloga sto mi treba druga gitara koja bi bila u Dis stimu,odnosno da ne nosim Takamine na probe i na svirke u malim skucenim mestima gde neko moze da je osteti...

Pozz i nadam se da sam pomogao ljudima koji kupuju gitaru u ovom rangu...

forrest gump
Posts: 1
Joined: 11 Feb 2012, 08:07

Re: Washburn WD10SCE

Post by forrest gump » 07 Mar 2012, 13:56

jesi,hvala! :wink:

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Washburn WD10SCE

Post by nikolic025 » 07 Mar 2012, 14:55

Nema na cemu :cao:

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Washburn WD10SCE

Post by nikolic025 » 08 Mar 2012, 22:32

Stavio sam Alvarez zice 12-tice,kupio u Mitrosu na nekom snizenju oko 350 dinara,bronzane.Setapovao u Dis,veoma niska akcija,malo je koska lose stavljena fabricki,pa je razmak izmedju srednjih zica za delic milimetra drugaciji,ali ne smeta pri sviranju,lose su stavili zice fabricki,pa je zica u kobilici lose urezala put,odnosno krivo i tako stoji,a ne turpija mi se kobilica iako cu morati malo...Inace jako lepo zvuci,mekana je,malo buzz-a ima,ali kad malo jace zveknem,namerno sam tako ostavio,kad legnu zice ako bude zezala,vraticu za nijansu...

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: Washburn WD10SCE

Post by istiqrac » 29 May 2012, 00:20

I ja sam se danas ponovio sa jednom ovakvom, samo belom :)

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Washburn WD10SCE

Post by nikolic025 » 29 May 2012, 15:04

nikolic025 wrote:Stavio sam Alvarez zice 12-tice,kupio u Mitrosu na nekom snizenju oko 350 dinara,bronzane.Setapovao u Dis,veoma niska akcija,malo je koska lose stavljena fabricki,pa je razmak izmedju srednjih zica za delic milimetra drugaciji,ali ne smeta pri sviranju,lose su stavili zice fabricki,pa je zica u kobilici lose urezala put,odnosno krivo i tako stoji,a ne turpija mi se kobilica iako cu morati malo...Inace jako lepo zvuci,mekana je,malo buzz-a ima,ali kad malo jace zveknem,namerno sam tako ostavio,kad legnu zice ako bude zezala,vraticu za nijansu...

Boze...tek sada vidim da sam napisao Alvarez zice... :XD: Al sam prso...Adamas zice su u pitanju i jako brzo izgube onu ostrinu i utisaju se...Ogromna razlika izmedju njih i Martinovih,naravno u korist Martina...Do duse i na razlicitim gitarama su,a i vrednost gitara se razlikuje za oko 850E,pa nije ni cudo...Na Takamine mi zice i posle dva meseca sviraju ko blesave,sustain do sutra,niko ne moze da me nadglasa u akusticnoj svirci i ako ne mlatim jako,pa i zaboravim da ih menjam,jer nikada nisam imao takav zvuk na akustari,ali kad stavim nove zice odmah vidim koja je razlika...Gitara je brutalna i u opste nije glupost dati 1000E za akustaru ako te taj zvuk nekako okrepljuje...Srecan sam ko malo dete kad je sviram ^^

Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Re: Washburn WD10SCE

Post by Daka » 26 Sep 2012, 11:12

Nikoliću, zdravo. Evo još jednog ponosnog vlasnika pomenutog Washburna ali u lefthand varijanti. Tvoj post mi je ulepšao dan (imam i ja nešto da napišem povodom ovog modela) a imam i jedno stručno pitanje za tebe i nadam se odgovoru. Molim te, reši mi dilemu: Washburn WD10SCE ili Washburn EA-16N? Prvi košta i dalje oko 23.000 dok je drugi sada na sniženju i košta 20.000 (oko 110 eura je snižen, sa 290 na 180). Gitaru hoće da kupi moj ortak iz benda. Nije zahtevan gitarista (nema neki odnos "muzičarski" odnos prema instrumentu, koristi ga samo jer mu je, prosto, neophodno da ima instrument :) ali je bitno da gitara ima lep "izlaz" na razglasu i da je, generalno, pouzdan instrument. Molim te, javi što pre. HVALA!!!

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Washburn WD10SCE

Post by nikolic025 » 26 Sep 2012, 14:48

Na zalost nisam imao prilike da probam tu gitaru,ali mi se cini da je malo manje telo i prvo sto mogu da primetim jeste da na vise sajtova ima razlicitih specifikacija za tu gitaru...Ali u glavnom nigde nisam video da ima solid top sto je minus,veliki,drugo jeste da ima neki Washburn preamp,a WD10SCE ima Fisman (i solid top) tako da je to na strani WD serije.A i ta velicina tela zna mnogo da se odrazi na zvuk gitare na suvo,tako da verujem da je WD10SCE bolji izbor,ali opet,mora otici i probati obe gitare,pa koja njemu lepse legne i ako mu nesto znaci tih par hiljada,a mislim da na to ne treba da gleda,vec na kvalitet gitare i svirljivost...

Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Re: Washburn WD10SCE

Post by Daka » 06 Oct 2014, 14:16

nikolic025 wrote:Cini mi se da nema ove teme,trazio sam je i nista,pa reko da je postavim...

Stigla mi je danas gitara,veoma lepo upakovana,kupljena u Artistu za 22.924 dinara (plus postarina 420 dinara),prvo,prelepo izgleda,solid sitka smreka top,mahagoni stranice i back,mahagoni vrat koji je matiran,rosewood neck i bridge.Nastimao sam je i zvuk je prelep,iako su zice bile izlomljene,jer su dosle otpustene,sipka je bila odvrnuta,to sam sredio (zice jos nisam zamenio,posto su mi kuci,a sada sam na faxu),doteknuo sipku i vidim da je veoma lepo iskotirana,niska akcija lepo obradjeni pragovi,mada mozda bi malo sa nekom finom smirglom samo coskove uz drvo trebalo srediti,jer su malko ostri,ali kad se gleda golim okom,sve je lepo odradjeno (ja sam picajzla kao vecina gitarista,pa mi smeta to sto mi zulja prste na par pragova :D ).Fishman elektronika je u pitanju,nisam je jos probao,nemam na cemu,ali ovako dok gledam,meni samo midle kontrola fali (ima treble,bass,volume,phase i stimer)...Nema pin za kajis na vratu,samo na dnu tela,tako da cu to da ugradim,nema pickguard,vec sam ga zalepio (samolepljivi Boston za 390 dinara),u glavnom uz malo igranja oko pragova (jako malo i to onome kome smeta) i par stotina dinara (ako vam treba pickguard i pin) dobio sam sta sam trazio...

Imam Takamine EF341 koja je jedno 5-6x skuplja i mogu vam reci da tolike razlike u zvuku i finish-u nema...Takamine ima bolje kobilice (koske,ovde je cesalj koska,a kobilica je neka plastika,dobio sam i jednu rezernu,kao i rezerni pin),ima bolji preamp,lepse inlaye,bolje civije...Ali sam ranije imao jeftinije Takamine gitare i nisu ni blizu ovom Washburnu.

Stavljam nove zice za vikend,gledacu da stavim i slike...

Hteo sam prvo da uzmem najjeftiniju neku Washburn,ali je jedina koju su trenutno WD10CE i to u paketu za oko 20.000 gde se dobije obicna kurton navlaka,kajis i dvd...I naravno ja se odmah raspitivao za WD10,20,30,ali bese samo ova,tako da sam je uzeo...A i razlike su samo u materijalu,WD10SCE je od mahagonija,a WD20SCE od rosewooda...

Probao sam Ibaneze u tom rangu,nisu ni blizu,Yamahe ni nema za tu cenu sa slicnim karakteristikama,Fendere sam gledao,ali nije bilo Sonorana,samo CD60CE i slicne,koje sam vec imao i kod njih je veliki problem sto mnogo fulaju...Jedna gitara iz serije CD60CE ima Fishman mini Q,druga Fishman slican ovom sa Washburna,treci sa Artec pikapom i Fender preampom i to mi se bas i nije svidelo,kao i to da je svaka drugacije setovana itd...Cort nisam probao,a mislim da su skuplje,Takamine sam probao i nije mi ni to bilo veselo resenje...Tako da sam se resio za ovo,i mogu da vam kazem da sam prezadovoljan.Nisam pogresio u opste.

Gitaru sam uzeo iz razloga sto mi treba druga gitara koja bi bila u Dis stimu,odnosno da ne nosim Takamine na probe i na svirke u malim skucenim mestima gde neko moze da je osteti...

Pozz i nadam se da sam pomogao ljudima koji kupuju gitaru u ovom rangu...

Poštovani prijatelju. I ja sam, kao i ti, ponosni vlasnik Washburn WD10SCE, s' tom razlikom što je moja lefthand model. Imam jedno pitanje pa te molim za odgovor. Kako se pokazala kobilica na tvojoj gitari? Kod mene je dosta propala i mislim da uzrokuje često pucanje žica baš na tom pregibu. Da li možeš da me posavetuješ gde da nabavim novu kobilicu? Hvala unapred.
Inače, gitaru intenzivno koristim od 2011-te i prezadovoljan sam. Radi pos'o samo tako.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest