Kupovina gitare za starogradsku muziku

Post Reply
diskonindza
Posts: 7
Joined: 12 Feb 2012, 14:27

Kupovina gitare za starogradsku muziku

Post by diskonindza » 11 Mar 2012, 13:32

posto sam do sad uglavnom svirao elktricnu,jako malo imam iskustva sa klasicnim gitarama,pa moram da se posavetujem sa guruima gitarske misli sa ovog foruma :)

do leta bi trebalo da pocnem da nastupam sa starogradskim orkestrom,pa me interesuje koja gitara bi bila najprikladnija i koji cenovni rang?imam na raspolaganju od 20-25000 dinara..

takodje,mislim da cemo nastupati nekad i ozvuceni,pa nisam siguran da li je bolje nastupati sa ozvucenom(sa magnetima) gitarom ili prikopcanom na mikrofone..

ja se izvinjavam ako ima slicna tema,pa neka me neko preusmeri na nju..

hvala unapred na odgovorima.. :ziveli:

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: Kupovina gitare za starogradsku muziku

Post by Nro » 13 Mar 2012, 12:14

Dok se gurui je jave;
Tesko za tu cenu da ces uspeti mnogo da se cujes u akusticnoj svirci sa orkestrom,ali vredi pokusati.
Ako mislis bas na klasicnu(najlonske zice,siri vrat),probaj Takamine 128s,meni se dopala i Antonio Hermosa 120f.Ne znam sta Yamaha nudi u tom cenovnom rangu,ali meni se Yamahe ne dopadaju kako su odradjene jer sam cesto nailazio na modele koji "falsiraju",a nisu bas jeftini.S'dr str,Yamahe nemaju sipke u vratu sto ih cini laganim,narocito CG serije(ako moras da stojis dok sviras),ai svirljive su nekako i umeju da se cuju,pa ako naidjes na neki komad koji lepo stima-go for it!

E,a ako mislis na akusticnu(metalne zice,uzi vrat),ja bih npr. uzeo Walden Natura G 550.U obzir bih uzeo i Cort Earth 100.

A najglavniji savet je da razlika u ceni ne odrazava uvek i razliku u kvalitetu,kao i da ima boljih i losijih komada za iste modele,te ne narucuj nista postom,nego lepo u radnju i probieren redom.Ja sam ti dao samo predloge sta da uvrstis u spisak za isprobavanje.

diskonindza
Posts: 7
Joined: 12 Feb 2012, 14:27

Re: Kupovina gitare za starogradsku muziku

Post by diskonindza » 14 Mar 2012, 17:20

hvala na odgovoru..

ipak na klasicne mislim,posto je valjda tradicija da se svira na njima kad si u starogradskom orkestru..

probacu te modele,pa cu videti..

hvala jos jednom..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest