Gitara

Post Reply
Akul
Posts: 3
Joined: 18 Mar 2012, 18:25

Gitara

Post by Akul » 18 Mar 2012, 20:32

Koju gitaru preporucujete za srednju muzicku skolu(po mogucnosti flamenko)?Cena do 1500e

fric
Posts: 151
Joined: 08 Jun 2009, 11:04

Re: Gitara

Post by fric » 18 Mar 2012, 23:26

Akul , tu nesto ne valja jer su u pitanju razliciti tipovi gitara,
ako krenes u srednju muzicku skolu odsek gitara onda flamenko tip gitare ne odgovara a neznam (mozda se varam)da na balkanskim prostorima ima poseban odsek flamenko gitare a sviranje klasicne muzike na flamenko gitari nije posao po mom misljenju mnogo je prihvatljivija varijanta svirke flamenka na klasicnoj.
Na proslogodisnjem Gitar Artu jednoj devojci ziri nije dozvolio nastavak takmicenja sa flamenko gitarom tako da promisli malo javi se pa cemo nastaviti sa savetima.

poz
fric

Akul
Posts: 3
Joined: 18 Mar 2012, 18:25

Re: Gitara

Post by Akul » 19 Mar 2012, 11:03

Ne mora da bude flamenko gitara.Koju gitaru bi ti preporucio?

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: Gitara

Post by Nro » 19 Mar 2012, 11:26

Jedina koju sam ja video je Yamaha CG182sf,kosta 530 evra,sto je bas skupo u odnosu sta sam za nju nasao na net-u.Nisam je uzimao u ruke.Ni ja ne znam da se svira bas flamenko gitara u bilo kojoj muzickoj skoli.Fric ce mozda da objasni razlike.

fric
Posts: 151
Joined: 08 Jun 2009, 11:04

Re: Gitara

Post by fric » 19 Mar 2012, 14:14

slazem se sa Nro da su Yamahe na nasem trzistu precenjene i da je odnos zvuk – cena katastrofalan.,
Sto se tice Akula vi ste sada u teskoj situaciji neznam jel se licno upisujete ili ste roditelj pa birate instrument za dete nije ni bitno.
Ono sto je sigurno je da vam ne mogu preporuciti nijedno ime niti konkretan instrument ,
posto je repertoar kompozicija u srednjoj skoli prilicno zahtevan bira se instrument koji to moze da zadovolji u tonskom i dinamickom rangu te mogu da kazem da bi bilo idealno da taj mali svirac sa nekim koji je prosao tu srednju skolu biraju instrument taj stariji da vidi da li instrument zadovoljava pomenute karakteristike a mladi da vidi dal mu ergonomija instrumenta odgovara jer ako mu vrat ne odgovara ili duzina menzure bez obzira iako je dobar instrument ne treba ga uzimat jer dete treba da svira a ne da se prilagodjava instrumentu.
Preporuke profesora uzmite sa najvecom rezervom jer je to uglavnom pitanje zastupanja interesa i provizija od prod-preporucenih instrumenata.
A gde, pa pokusajte u skolama dal neko menja instrument obicno ovi sto idu na akademiju menjaju instrumente ili kod graditelja dal imaju nesto u vasem cenovnom rangu.
Ovi fabricki modeli(yamaha , casamira, rodrigez to sto ima na nasem trzistu) ce ako se pronadje dobar model odraditi posao na nivou srednje skole ali na nivou akademije necete naci takav instrument a ako imate vremena moze se nac polovan instrument koji bi mogao zadovoljiti i potrebe akademije

nije bas ocekivana pomoc al to je to



neke osnovne razlike izmedju flamenko i klasicne gitare:
1.ugao vrata u odnosu na telo kod flameko g. je veci tako da su zice na manjoj distanci od prednje ploce
2.flamenko je mnogo lakse konstrukcije
3.flamenko je do sada iskljucivo koristio spanski cempres kao drvo za ledja i stranice medjutim pojavila se sada i flamenko – negra koja ima rosevod umesto cempresa
4.i zbog male udaljenosti zica od prednje ploce i da bi se sprecilo ostecenje iste na flamenko gitari se postavlja plasticna folija ala pickguard kod akusticnih
5.i ove prve tri tacke daju karakteristican i prepoznatljiv flamenko , neznam kako bih ga opisao , ton sa pregrst buz-ova
6.na glavi su umesto civija zasebne drvene civije kao na recimo violini
itd

poz
fric

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest