akusticna gitara do 500 evra za studio

Post Reply
zorann
Posts: 4
Joined: 10 Apr 2012, 12:47

akusticna gitara do 500 evra za studio

Post by zorann » 11 Apr 2012, 10:35

Sviram 20 godina el.gitaru,povremeno sam svirao akustaru tako da nemam previse iskustva sa boljim akusticnim gitarama .Imao sam do skoro yamahu fx 370c,nisam narocito bio zadovoljan(malo mi metalno zvuci,visoki tonovi imaju neke gadnje srednjake)pogotovo za usnimavanje u studiu iako sam je snimao preko 2 akg mikrofona i ok je radila ali za studio mi treba nesto ipak kvalitetnije...Potrebna mi je gitara za narodnjake i pop,za ritam i solo,po mogucstvu cutaway.Svidio mi se cort earth 200 ali posto mi je budzet nesto veci saslusao bi jos opcija,svaki savjet bi mi bio zlata vrijedan,znam da sam za te pare u nezgodnoj poziciji jer sam blizu boljih gitara ali nedovoljno.Iz Rume sam,citao sam forume i vidio sam da dajete stvarno korisne savjete.Gitara mi prvenstveno treba za studio.Unapred hvala

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: akusticna gitara do 500 evra za studio

Post by nikolic025 » 11 Apr 2012, 12:30

Ja bih ti preporucio Washburn gitare...Imas za oko 400E gitaru koja je kompletna od drveta,nista nije laminirano...Pogledaj na artistovom sajtu.Cak je i ozvucena,iako ti to ne treba za studio,ali ne moze da skodi za posle...Takamine u tom rangu mi nisu nesto,Yamahe su mi ocajne,Fendere sam samo one do 300E probavao i ne bih preporucio,Ibanez mi se svidja,ali tek preko nekoh 350E,recimo EW50 ili slicne...

zorann
Posts: 4
Joined: 10 Apr 2012, 12:47

Re: akusticna gitara do 500 evra za studio

Post by zorann » 13 Apr 2012, 12:39

Sto se tice Ibaneza moram priznati da fantasticno izgledaju(ew 50),posto je 550 evra pretpostavljam da dobro zvuci sto je ipak najbitnije,u americi je oko 400 evra pa ne znam da li bi se u inostranstvu mogao naci jeftinije,to cu svakako pogledati.Da li si probao tog ibaneza?Da li je velika razlika izmedju tog modela i recimo Ew 20,Ew 35,posto su malo jeftinijeSto se tice Washburna ni njega nisam probao pa cu morati u svakom slucaju do Bg da ih probam.Iskreno necu da se zeznem ko 1. put kad su mi maltene "uvalili"onu yamahu u mitrosu.Hvala ti puno na savjetima

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: akusticna gitara do 500 evra za studio

Post by nikolic025 » 13 Apr 2012, 21:22

Jesam 35-ticu i extra zvuk ima na suvo,mada,koliko ja znam ona nema solid plocu,a to ti mnogo znaci za studio...Gitara je mekana i jako svirljiva,ali je nisam poredio u isto vreme,nego par meseci kasnije sam svirao Washburna i ipak mislim da ti solid mnogo znaci tu...Bolje gledaj nesto tako...


Probaj ovo:

http://artistsystems.net/mex/artikal.ph ... 4&art=6731


A ovo posedujem i toplo preporucujem...

http://artistsystems.net/mex/artikal.ph ... 4&art=6721

zorann
Posts: 4
Joined: 10 Apr 2012, 12:47

Re: akusticna gitara do 500 evra za studio

Post by zorann » 18 Apr 2012, 12:47

Ono sto sam slusao od ovih gitara jako mi se svidjelo(ibanez,washburn),u svakom slucaju skratio sam izbor.Kada budem uzimao vjerovatno ce biti nesto od toga,naravno kad ih probam.Hvala ti na savjetima,pozz iz rume

masterbilt
Posts: 3
Joined: 21 Mar 2012, 14:52

Re: akusticna gitara do 500 evra za studio

Post by masterbilt » 01 May 2012, 12:42

Samo jedan kratak drugarski savet - Ibaneze zaobilazi u širokom luku, pogotovo ove 'fensi' serije sa egzotičnim pločama, našminkane, koje kako kažeš lepo izgledaju. To je krš kakvog trenutno nema na tržištu! Pogledaj samo po oglasima koliko ih je, to bi trebalo dosta o njima da ti kaže...

pozdrav

zorann
Posts: 4
Joined: 10 Apr 2012, 12:47

Re: akusticna gitara do 500 evra za studio

Post by zorann » 08 Jul 2012, 11:58

Sad sam malo zbunjen ali ako imas neki predlog za gitaru do 500 evra kazi sta ti se svidja,bez obaveze,skupljam predloge,na kraju cu svakako ja odluciti ali savjet cu svakako prihvatiti

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: akusticna gitara do 500 evra za studio

Post by nikolic025 » 08 Jul 2012, 15:24

U tom rangu ne mozes nesto mnogo da se zajebes...Trazi da ima,najmanje solid top...A firme gledaj Takamine,Washburn,Cort...To su nekako najzastupljenije kod nas i najcesce preporucivane.

Ja ti opet preporucujem da odes u Artist i da probas sve Washburn gitare koje imaju,mislim da su skoro sve gitare ispod 500E (mislim da samo tri modela kostaju nesto vise,571,599 i 870E ako se ne varam,no to je druga prica)...

Sigurno ces naci gitaru za sebe...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest