Washburn nedoumica

Post Reply
Miodragz
Posts: 5
Joined: 12 May 2012, 11:19

Washburn nedoumica

Post by Miodragz » 12 May 2012, 12:04

Pozdrav ljudi,

totalni sam pocetnik i citao sam dosta tekstova ovde o preporukama za kupovinu kavlitetnijeg instrumenta odmah na startu. Vodjen logikom i iskustvom uvazenih clanova kao sto je Kristijan dodjoh na konacni zakljucak da treba pazariti Washburn D10 seriju. Naravno, kako sam nov ovde nista nisam uzeo zdravo za gotovo vec sam sve preporuke odavde proveravao i na drugim mestima.

Na stranim portalima i youtube samo se prica o solid top modelima, a i ovde Kristijanova preporucena cena za D10 seriju je 190 Evra sto se ne poklapa sa stanjem na trzistu. Prilikom pretrage nasih prodavnica videh da je najeftinija varijanta WD10 oko 100 Evra, dok WD10S o kome svi pricaju na netu kosta nesto preko 17000 Din.. Bilo to meni nesto sumljivo pa htedoh da proverim o cemu se tu radi i tako saznah da na oficijalnom sajtu WD10 model ne postoji, te da u opisu te gitare po nasim prodavnicama stoji "Selected top", inace oficijalni promoteri Washburna govore da je cela D10/WD10 serija solid top. Odmah sam dosao na zakljucak da se radi o nekoj Kineskoj varijanti Washburn-a specijalno namenjenoj za niskobudzetna trzista ili pak kopiji. Cak i WD10S nemaju istu nomenklaturu kao na oficijalnom sajtu, pa tako recimo oficijalni crni instrument u paketu nosi oznaku WD10SCEB, dok u nasoj prodavnici ta oznaka je WAS WD10 SCE Black. Sada se dovodi u pitanje regularnost svih Washburn instrumenata u nasim prodavnicama.

Zna li neko nesto o ovome?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Washburn nedoumica

Post by Kristijan » 12 May 2012, 16:36

D10S је модел који мислим да се више не производи, а можда може још увек неки примерак да се нађе код нас, вероватно се добије испод цене код произвођача остатак серије која се више не прави. То је ова гитара:

http://www.artistsystems.net/mex/artika ... 3&art=1959

Обратити пажњу на ово S у шифри модела, код већине произвођача то значи да се од јефтинијег модела разликује по томе што има једнослојну, Solid горњу плочу резонатора.

Наследник овог модела је модел WD10S, који би требало да кошта од прилике као и овај стари модел, то је ова гитара:

http://www.artistsystems.net/mex/artika ... 3&art=6720

http://www.washburn.com/products/acoustics/heritage/

Осетно јефтини је модел који нема једнослојну горњу плочу, WD10, то је ова гитара:

http://www.artistsystems.net/mex/artika ... 3&art=6718

Немој много да те узнеморава шта пише по сајтовима домаћих трговаца, то је прецизно и поуздано као бабин зуб. Ако баш уочиш на лицу места нека озбиљна одступања у односу на оно што си видео на сајту произвођача, онда треба да се бринеш.

Miodragz
Posts: 5
Joined: 12 May 2012, 11:19

Re: Washburn nedoumica

Post by Miodragz » 12 May 2012, 17:58

Pozdrav druze,

hvala na odgovoru! Kao sto sam vec naveo u prvom postu jasno mi je sta S treba da predstavlja, no medjutim na oficijalnom sajtu nema ni jednog WD modela koji se ovde prodaje a da je skroz ispostovana nomenklatura. Razlika izmedju D10S i WD10S cini se da je jednino odsustvo zastitnika za trzalicu [ne znam kako bih to definisao - znas na sta mislim] kod novijeg modela.

Elem, citajuci oficijalni Washburn forum, naleteo sam na informaciju da 99% njihovih instrumenata se proizvodi u Kini, te da samo mali broj vrlo skupih serija je "made in USA".

Iz prilozenog sam odlucio da kupim polovan instrument, po mogucstvu D10S - koliko sam video okvirna cena polovnog instrumenta je 120 Evra. Ako ne uspem da nadjem verovatno cu uzeti WD10 za 100 Evra. Jako bih ti bio zahvalan ukoliko si u mogucnosti da pogledas taj instrument i das svoje misljenje o njemu, jer cena je jako primamljiva, ali bi se kosila sa tvojom logikom [po kojoj se vodim] o kupovini ako je osetno losiji od WD10S.

Hvala.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Washburn nedoumica

Post by Kristijan » 12 May 2012, 18:31

Колико ја видим, WD10S има идентичну ознаку и овде и тамо. Не знам тачно на шта мислиш.

Живим ја подалеко од било које продавнице, мораће неко други да осмотри овај јефтинији модел.

Miodragz
Posts: 5
Joined: 12 May 2012, 11:19

Re: Washburn nedoumica

Post by Miodragz » 12 May 2012, 23:05

Da WD10S ima istu oznaku - moja greska.

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Washburn nedoumica

Post by nikolic025 » 14 May 2012, 21:54

Samo da dodam i to da B jeste oznaka za Black...I da te i to ne buni,samo sto nasi nisu napisali B,nego punu rec...

Nasi obicno okvirno zveknu prvu informaciju koja im padne pod ruku ili mozda misle da znaju,a u stvari nemaju pojma...

Uzmi ti WD10SCE i miran si ohoho...Imas i ozvuku,pa kad ti jednog dana bude trebala,tu je...Kosta oko 23000,bar sam je ja toliko platio pocetkom godine...

I jos nesto...To sto se prave u Kini nije minus...Pazi,sada su mnogo napredovali i ako si slusao Ameri hoce da ih sjebu i da isele svoju proizvodnju odatle jer im vise nisu toliko povoljni,pa ce preci u Tajvan,Vijetnam,Indoneziju,Indiju...I onda kada Kinezi puknu,jer od domace proizvodnje 2 milijarde ljudi nece moci da zivi,opet ce pasti njihova cena rada...E sada da li ce uspeti to cemo videti...Ali retko ces naci USA ili Japansku gitaru ispod soma...

Ja sam uzeo Japansku Takamine koja kosta 1100E i ima samo gornju solid plocu itd...Sto je Kristijan naveo da vec od 500E treba da ima bar dve,ako ne i sve...To nigde nije pravilo...A probao sam Kineske gitare koje su bolje zvucale od Japanskih...

Miodragz
Posts: 5
Joined: 12 May 2012, 11:19

Re: Washburn nedoumica

Post by Miodragz » 15 May 2012, 14:33

Hvala na odgovoru.

Evo i oficijalnog odgovora:
The WD10 is a laminate version of our standard dreadnought model WD10S. The WD10 series describes a dreadnought with a spruce top and mahogany back/sides.

The WD10S has a solid spruce top, and mahogany back/sides. The WD10SCE has a solid spruce top, mahogany back/sides and is a cutaway version with electronics.

The WD10 would be considered the entry level version.

Thanks, and best regards


Washburn Guitars

Customer Service

US Music Corp
Cisto da budem siguran da se ne radi o kopiji, vec o orginalnom instrumentu. Sad samo neko da napise review za isti.

Sto se tice WD10SCE - skupo mi je. Najsrecniji bih bio da to nadjem polovno, ali koliko sam gledao ljudi sto prodaju imaju D10SCE ili D10CESQB koje cene kao nove iz WD serije ili skuplje. U medjuvremenu sam nasao nekog ozvucenog Fender-a CD140SCE za 19000 sto mi se cini da je ok cena. Sta mislite o ovoj gitari? Ono sto sam video na Youtube i starnim portalima, svi hvale tog Fender-a, ali opet uzeo sam to sa rezervom jer ovde clanovi imaju generalno misljenje da Fender ne pravi dobre akusticne gitare ili ne toliko dobre da bi opravdale njihov cenovni rang.

Pozdrav.

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Washburn nedoumica

Post by nikolic025 » 15 May 2012, 16:39

Mislim da bi se jako zeznuo kada bi dao prednost tom fenderu (pretpostavljam polovnom,posto je cd60ce oko 180E nov),nego novom WD10SCE za oko 200 E (23000 din sam ja platio) i tu ni u kom slucaju ne bih razmisljao,nego bih uzeo novu gitaru koja je po mom misljenju bar za klasu bolja od tog fendera...Ja sam probao takvu gitaru,na razglasu je blagi uzas,zuji i bruji,civije imaju lufta i poprilicno je tvrda...E sad,mozda je to do komada...sta znam...

Miodragz
Posts: 5
Joined: 12 May 2012, 11:19

Re: Washburn nedoumica

Post by Miodragz » 15 May 2012, 19:17

Ok, imam ponudu i za D10CESQB za 23000 polovnu, pa cu videti ili nju ili WD10SCE novu.

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Washburn nedoumica

Post by nikolic025 » 15 May 2012, 21:30

ja bih uvek novu...za iste pare,veoma slicna gitara,ista klasa...ista marka...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest