kupujem akusticnu gitaru, u velikoj sam dilemi

Post Reply
dejanmajkic
Posts: 15
Joined: 20 Jun 2012, 17:22

kupujem akusticnu gitaru, u velikoj sam dilemi

Post by dejanmajkic » 20 Jun 2012, 17:50

Ne znam odakle da pocnem, ali kazu da je najbolje poceti od pocetka, pa cemo da se drzimo tog principa, sviram gitaru vec 6 godina, imao sam samo elektricne, najbolje sto sam imao bio je neki kramer aerostar koji kosta oko 400 evra polovan jer nov nema nigde, nebitno( hvalim se malo :) _) gitaru sam prodao jer sam morao da platim skolarinu jebenom faksu, pa mi je hitno trebao kes, a ono sto mogu da prodam gitara, iako mi je bila ekstra, ovo je srbija ipak. sad kad je doslo leto, zavrsio sam cetvrtu godinu, apsolvent sam i hocu da kupim akusticnu gitaru, radim i imam platu negde oko 30 000, pa sam gledao neke akusticne i klasicne gitare do 300 evra, na mene su ostavile utisak washburn d10s, d10sce, c104sce i wd10sce, cort earth 100 i 200 i takamine eg340sc i eg341sc. te gitare su u ceni oko 30 000, neke manje, neke vise, ali tu je neka sredina. svirao sam ranije akusticnu gitaru, imao sam cak i jednu klasicnu, ali nikad nisam imao akusticnu, moja dilema je oko toga da li da dam 30 000 i miran sam sa gitarom od pravog drveta ili da kupim neki stagg od 8-9 000 i imam da sviram kuci. svirao sam kod druga neku gitaru ibanez , bila je 9 000 u mixu, tako ocajan zvuk ima, to je strasno, dok recimo stagg od 9000 ne zvuci bas toliko lose, ali je ipak los. Jos jedna od dilema je sto ne mogu da probam gitare jer radim svaki jeb*ni dan, a kad budem isao da kupim onda cu i probavati, pa molim da mi neko pomogne oko izbora gitare, mene zanima vise studijski zvuk,vise neko savrsenstvo u zvuku kad okines neki akord, da ne zuji, ne volim zujanje, niska akcija zica mora biti obavezno itd. svrha uzimanja je sviranje kuci,nekad odsviram nesto sa mojim bivsim bendom, mozda nekad snimim nesto ako sine neka ideja za pesmu , ali to je to, molim da mi preporucite najbolji izbor jer sam ja totalno izgubljen. mislim da je to ono otprilike sto sam hteo da napisem :) nadam se da nije puno :)

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: kupujem akusticnu gitaru, u velikoj sam dilemi

Post by parker » 20 Jun 2012, 18:31

Ja predlažem Cort Earth 200 a imam i jednu takvu na prodaju :). Poslao sam ti PP pa ako te zanima javi se

dejanmajkic
Posts: 15
Joined: 20 Jun 2012, 17:22

Re: kupujem akusticnu gitaru, u velikoj sam dilemi

Post by dejanmajkic » 20 Jun 2012, 19:11

mnogo mi se svidja cort earth 200, mozda i najbolja gitara od gore navedenih, ne znam jos. ima li jos neko misljenje?

terry mid

Re: kupujem akusticnu gitaru, u velikoj sam dilemi

Post by terry mid » 20 Jun 2012, 21:26

Ajde da dam svoje misljenje...
Doticni cort ne mogu da komentarisem, nisam probao, ne znam.
Washburn bi mogla da bude dobra kupovina, standardno dobra, nema vecih varijacija od modela do modela... Ali ja cu ti dati jedan moj predlog :)
Pre nekih 7 dana probao sam ovu gitaru http://www.musiccentar.com/i-6195/richw ... cna-gitara i
i posle svih waldena iz tog cenovnog ranga ova je zvucala kao san... Sama gitara je kvalitetno uradjena sto se vidi na prvi pogled. Ozvuka fishman za koju kazu da je jedna od kvalitetnijih, prednja ploca puno drvo, a cela gitara je uradjena od drveta. Zvuk je pun malo praskav, maj vej. Sad je na nekom popustu u mcentru, ne dobijaju je standardno ostala su dva komada kada sam ja bio.
Kako god bilo, vredi je pogledati i eventualno staviti na listu razmatranja.
Suzi izbor na nekoliko probaj po radnjama i samo ce ti se kazti :) :ziveli:

dejanmajkic
Posts: 15
Joined: 20 Jun 2012, 17:22

Re: kupujem akusticnu gitaru, u velikoj sam dilemi

Post by dejanmajkic » 20 Jun 2012, 21:47

pogledao sam, dobra je gitara, lepo drvo, ali ima ozvuku a kosta isto kao cort earth 200, mislim da je cort earth 200 bolja od ove gitare. u svakom slucaju hvala

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: kupujem akusticnu gitaru, u velikoj sam dilemi

Post by Nro » 21 Jun 2012, 11:27

Mislim da je Cort bio 33-34,kad sam ja kupovao,moze biti da je sad jos par hiljada gore.

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: kupujem akusticnu gitaru, u velikoj sam dilemi

Post by Nro » 21 Jun 2012, 12:34

E,kazes gledao si i klasicne.Razlika nije bas mala izmedju akusticne i klasicne.Moze biti da posto si svirao elektricnu,akusticna ce ti bolje odgovarati,jer je vrat tj. fingerboard mnogo blizi elektricnoj,a i zice.
Ja npr. mnogo cesce hvatam u ruke i preferiram klasicnu gitaru i ako retko sviram klasicnu muziku,a akustaru imam cisto da ponekad promenim malo.
Ako sviras pretezno trzalicom,onda verovatno nema potrebe da kupujes klasicnu.

dejanmajkic
Posts: 15
Joined: 20 Jun 2012, 17:22

Re: kupujem akusticnu gitaru, u velikoj sam dilemi

Post by dejanmajkic » 21 Jun 2012, 16:32

vise me zanima da li je bas toliko bolja washburn d10s i cort earth 200 od stagg-a koji je 10 000?
znam da je bolja, ali pitanje je koliko, i da li se isplati nekom ko ce svirati kuci za svoju dusu da daje 300 evra???
tu se lomim, ne bi da bacim pare bzvz

dejanmajkic
Posts: 15
Joined: 20 Jun 2012, 17:22

Re: kupujem akusticnu gitaru, u velikoj sam dilemi

Post by dejanmajkic » 21 Jun 2012, 16:35

voleo bi da imam i klasicnu i akusticnu, ali ne znam koju prvo, merkao sam washburn c104sce, mnogo dobra klasicna za te pare, e sad da li uzeti klasicnu ili akusticnu prvo i da li ima neke velike razlike osim sto cu da secem prste na akusticnoj?

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: kupujem akusticnu gitaru, u velikoj sam dilemi

Post by teodorica » 22 Jun 2012, 11:06

Ako uzmes Stagg ,a cuo si zvuk solid top akustare,vrlo ces se brzo pokajati(pricam iz licnog iskustva) koliko god jeftino prosao i zalices sto nisi dodao malo vise i kupio pravu gitaru.Dali da kupim dizela ili benzinca,dajte neki savet(metalne-plasticne zice)

dejanmajkic
Posts: 15
Joined: 20 Jun 2012, 17:22

Re: kupujem akusticnu gitaru, u velikoj sam dilemi

Post by dejanmajkic » 22 Jun 2012, 11:48

najveca je fora sto nisam svirao gitare koje sam naveo gore, to je i najveci problem jer nemam vremena otici do ns ili bg, radim skoro svaki dan , a kad ne radim ostanem kuci da se odmorim. meni se svidjaju washburn d10s i cort earth 200, ali posto znam da sviram sa trzalicom, mozda bi uzeo klasicnu bas zbog toga da naucim da sviram prstima. gledao sam igora presnyakova , lik kida, a svira na klasicnoj gitari. zato kazem da sam sludjen, mada moram reci da me vise zanima solo i da je to pravac u kojem zelim ici. e sad, gitara ko gitara, sto bi rekla moja keva to je sve isto, kupi nesto oko 5000 :D a ja se bas naprzio da kad okinem neki akord ili odsviram neku solo deonicu, da ce to da zvuci fantasticno.
sta kazete za washburn d10sce i cort earth 200, koja zasluzuje pobedu :D

Nro
Posts: 80
Joined: 16 Dec 2010, 17:35

Re: kupujem akusticnu gitaru, u velikoj sam dilemi

Post by Nro » 22 Jun 2012, 11:58

Nisu ti bas u istom rangu po ceni(jedino ako Cort gledas polovan).Ima ovde vlasnika i jedne i druge gitare,mi koji imamo Cort kazemo...

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: kupujem akusticnu gitaru, u velikoj sam dilemi

Post by nikolic025 » 30 Jun 2012, 15:33

Ja imam WD10SCE i toplo ti je preporucujem...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest