Koja akusticna gitara sa metalnim zicama za sto manje para?

Post Reply
User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Koja akusticna gitara sa metalnim zicama za sto manje para?

Post by umart » 23 Jun 2012, 20:30

trenutno zbog odmora i sl nisam u mogucnosti da izdvojim neki narociti novac,tj volio bih da puknem sto manje,a i sluzice za sobu i ideje pa ne mogu da opravdam neko pretjerano ulaganje.

akusticne gitare ne sviram odavno,ali sam se i uzelio tog zvuka a i prakticna je za neke stvari.elem sviram i el gitaru i bas,uvijek sam preferirao vise zvuk metalnih zica i neki basovitiji registar same gitare,ozvuka mi ne treba,tezina nije problem posto nece izlaziti iz sobe i sl.ton koji ganjam je neki folk period Death in June-a i sl trip,dakle ton koji pokriva vecinu spektra i sam dobro zvuci,ne bih uklapao u neki tonski kontekst ni svirao sa nekim/uz nesto.skontao sam da mi u takvom zvuku vise godi izrazeniji bas,koliko se sjecam to se postize vecim tijelom ali nije mi bitno estetski ni malo kako izgleda.

kontam da cu se na bilo kakav vrat navici,ali bi volio da je gitara koliko toliko upotrebljiva i posle 5tog praga,moguce je da cu da se seljakam tako da je sipka u vratu pozeljna zbog sigurnosti.

polovnjaci dolaze itekako u obzir,kao sto napisah ranije pokusavam sto jeftinije da prodjem.

hvala unaprijed na pomoci!

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Koja akusticna gitara sa metalnim zicama za sto manje pa

Post by nikolic025 » 30 Jun 2012, 15:30

Ako ti treba za zezanje,da te zabole sto ces negde da je cuknes i slicno,imas gitare po 50-60E u Kongi u NS-u,nisu nikakvog kvaliteta,ali rade posao...

A ja bih se uvek odlucio da izdvojim bar 100E pa da uzmem nesto sto malo bolje radi i ima garanciju dve godine.Tipa Washburn WD10 (100E u Artistu),Epiphone DR ili AJ100 (isto 100E u Mitrosu),Takamine G320 (oko 120E u Mitrosu)....

A opet ako hoces nesto izmedju,znaci garancija,malo losiji kvalitet,ali da radi,tu su ti Stagg (oko 80E),one Maxtone i Flight (od 60 pa na vise)...

Ali svakako bih ti onu grupu od 100E preporucio za tu neku varijantu...

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Koja akusticna gitara sa metalnim zicama za sto manje pa

Post by umart » 01 Jul 2012, 13:12

hvala stari,izgleda da cu da paznem ovaj washburn,idem od ponedeljka pa cu da isprobam sam novo,u pravu si,ipak novo je novo,100 keka nije mnogo kako god obrnes.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest